Skocz do zawartości

Mity niemieckie?


jaraca

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 168
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
kiezmarski
Muszę skomentować Twój głos, bo aż Mnie ponosi,
piszesz
„2. O wyższości cywilizacyjnej niemiec nad Polakami nie ma co dyskutować, tylko trzeba się z tym pogodzić”
Twoja opinia wynikła z faktu posiadania tego grata?.
Otóż samo sformułowanie jest iście goebbelsowskie, ale zniżając się do Twojego pułapu Pragnę Ci powiedzieć na podstawie Moich własnych obserwacji z pobytu ponad dwu- letniego w Niemczech choć wiem że nie powinienem generalizować i uogólniać (tak zrobili szkopy podczas i przed II wś), ale większość Niemców postrzegam jako nie do uczoną masę złodziei, brudasów „ćwoków”. Sami Nie potrafią prawie Niczego zrobić żyją jak ta huba na zdrowym organizmie Europy. Cóż takiego wielkiego oni uczynili „druk” chyba dzięki temu, ukradli nam podczas ostatniej wojny prawie wszystkie księgozbiory Swoje oczywiście jak to Niemcy spalili. No i oczywiście nie należy zapominać o Karolu Marx-ie.
O szkopach nawet nie chce mi się gadać.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 11:08 04-12-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat schodzi na pole polityki, a więc wodolejstwa, a nie na pole techniki, nauk ścisłych.

Z pewnym rozbawieniem przeczytałem:
A silnik Wankla? Wcześniej były inne nietypowe silniki, jak np. bezkorbowy Mitchella czy polskiego wynalazcy, którego nazwiska nie pamiętam (zdaje się na R)."

Z takim podejściem to okręt atomowy jest tylko rozwinięciem galery. Bo przecież tez pływa...

Po raz kolejny powtarzam - wynalazki techniczne są ciągiem zdarzeń logicznie powiązanych ze sobą. Wynalazki milowe, odwracające kompletnie naszą wiedzę techniczną na opak, zdarzają się niezwykle rzadko. I żeby się zdarzyły to z reguły jest to związane z wczesniejszym teoretycznym odkryciem naukowym na miarę epoki. Tak na boku - tak się składa, że jedno z największych odkryć naukowych 20 wieku (i całej historii ludzkości) 'zdarzyło się w Niemczech'... Podpowiem - facet nazywał się Einstein.

Podsumowując - silnik Wankla, licznik Geigera-Mullera, rakiety naprowadzane - to wszystko była nowa jakość. Pomimo, że ktoś już kiedyś coś takiego sobie narysował. I co ważne - działa !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj jaraca ale mase zlodziei i brudasów to raczej znajdziesz też u nas. A samochód to raczej ci gwizdnie Polak, Turek czy cygan rumuński tam a nie Niemiec. nie przypadkiem to Nasi" przodowali w złodziejstwie w Niemczech i kradzieżach samochodów ........pozatym jest róznica w wygladzie miast i wsi w Niemczech a U nas. choć i to sie powoli zmienia na korzyść w PL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt. ten wątek sie juz wyczerpuje. A żartując argumenty kol Jaraca są dobre na forum Naszego Dziennika" albo stowarzyszenia Patritycznego Grunwald". Bez obrazy ale świadczą o kompletnej ignorancji i niewiedzy. ale jak to w życiu na nic nie jest za poźno. Jest wiele teraz ciekawych publikacji o II wojnie wiec wystarczy chcieć pochodzić po ksiegarniach i nieco rozjaśnić umysł w tym zakresie..Kazdy z nas poszerza swoje horyzonty jak umie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulfgar dobre :)))) Wiedza 'internetowa' boli...

A myślałem że atek przerodzi się raczej w dyskusję, która mnie fascynuje od samego początku zainteresowania się tematem.

A temat ten brzmi:
Co takiego się stało, że naród genialnych naukowców, inzynierów ale i kompozytorów, pisarzy, poetów postanowił to wszystko pozostawić z boku i przynieśc tak straszne doświadczenia i zniszczenie na europę, cały świat i n siebie także ? dlaczego 'serce europy' przeżyło taki zawał ? Kto i co tak stłamsił intelektualistów i postawił na ich czele małego malarza (pokojowego) i to w dodatku z narodu lekcewazonych 'kasztanów' ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulfgar, to dla mnie niby oczywiste, ale im więcej wiem na ten temat tym więcej chcę wiedzieć.

Okreslając temat szerzej - gdzie jest granica 'psychologii tłumu' ? Kiedy jest ten moment kiedy szary tłum kopie po tyłkach znienawidzone elity intelektualne i postanawia wszystkim samemu porządzić ?

kiedy jest moment że ktoś zaczyna wzywać do bicia Żydów, Polaków, szkopów, ruskich, masonów, cyklistów... i ludzie go słuchają...

Jaraca coś Ci to przypomina ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie