Skocz do zawartości

Niemiecka organizacja chce zmienić polskie granice?


kindzal

Rekomendowane odpowiedzi

Ruch Autonomii Śląska, działający w Polsce, ma swój odpowiednik za Odrą. Na początku listopada w Würzburgu w Bawarii zarejestrowana została organizacja pod nazwą Initiative für Autonomie Schlesiens, czyli Inicjatywa dla Autonomii Śląska - informuje dziennik Polska".

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Niemiecka-organizacja-chce-zmienic-polskie-granice,wid,10565218,wiadomosc_prasa.html

Trzeba by bylo wyslac tam kilku killerow", żeby zrobić pożądek z tą organizacją" !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś rozmawiałem z pewnym zwolennikiem przyłączenia Śląska do Niemiec, rozmowa wyglądała mniej więcej tak:
- dlaczego chcesz przyłączenia Śląska do Niemiec ?
- bo Niemcy są państwem federacyjnym, i tam żyje się lepiej..
- po pierwsze - poucz się historii, po drugie - czemu nie przyłączycie się do Rosji, w końcu to też państwo federacyjne.."
I mój rozmówca zamilkł :)
pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku listopada w Würzburgu w Bawarii zarejestrowana została organizacja pod nazwą Initiative für Autonomie Schlesiens... Inicjatywa siedmiu osób...

Człowiek ze zdjęcia to Piotr Długosz z Ruchu Autonomii Śląska z Opola, sprzedający z powodzeniem śląskie gadżety, nalepki, flagi, koszulki. Próbował sił w ostatnich wyborach...
http://www.rasopole.org/index.php?option=com_content&task=view&id=160&Itemid=32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kindzal, nie znasz żadnej organizacji polskiej domagającej się oderwania Lwowa od Ukrainy???
Właśnei o to mi chodzi.Statystyczny Niemiec zapytany kto to jest Ericka Steinbach - wzruszy ramionami, a u nas straszy się nią nawet przedszkolaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże , człowieku, nie łapiesz?
Nie znam zadnej, tak samo jak Ty.Pewnie znalazłoby się kilku oszołomów jakby dobrze poszukać.
Pointa jest taka że nikt normalny nie zwraca uwagi na tego typu 'organizacje' ani u nas ani w Niemczech.
Spotkałem baaaardzo wielu Niemców.Zaden nie wie co to Powiernictwo Pruskie itp. przypały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mi się przypomniało - gdyby ktoś zza wschodniej granicy asystował np.w statystycznych imieninach na Dln.Śląsku /jak jest gdzie indziej nie wiem/ też by się przeraził.Piosenka z refrenem 'Jedna bomba atomowa i wrócimy znów do Lwowa, jedna bomba silna i wrócimy znów do Wilna' to największy lajt:-)
A na poważnie, nawet gdyby mi za darmo dawali chałupę dziadka pod Lwowem, to nie jestem zainteresowany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo ?

Czyli NPD, Bund der Vertriebenen, Powiernictwo Pruskie, Eryka i teraz Initiative fur... to FATA MORGANA ???

Żarciki na imprezie u cioci, to calkiem inna sprawa, niż pogrobowcy pewnego systemu i ich maniakalne dążenie do rewizji granic !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, kindzal, skoncentruj się na krucjacie antyrosyjskiej:-)
Zapewniam Cie - normalny Niemiec nie kojarzy wogóle wymienionych przez Ciebie folklorystycznych ugrupowań.
No nie wiem do czego to porównać, żeby było obrazowo - może stowarzyszenie monarchistów polskich, albo wielki działacz Leszek Bubel.Coś w tym guście.Na prawdę, nie ma powodu do obaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martian chyba Ci się posklejały kartki z wykazem 'rewizjonistów' i 'wypędzonych'
To dwie różne rzeczy.Ci drudzy chcą uznania swoich krzywd, to troszke inna bajka i nie ma mowy po przesuwaniu granic.
Jednakowoż ponad 'doniesienia'/polskich agencji tylko/ polecam autentyczny kontakt z krajem.Oczywiście zwolenników patrzenia na swiat przez pryzamt WP i Interii nie przekonom:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie