Skocz do zawartości

Remont Stug IV -Grzegorzew


jc1234

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie zastanawiam co bedzie gdy Ludzie pracujacy przy tym pojezdzie już go uruchomią.Ilu wtedy znajdzie sie jeszcze Ojców sukcesu"
Oglądając zdjecia w galerii z wydobycia i widząc co juz jest zrobione zaczynam rozumiec zawiśc co niektórych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 389
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dołącze się i pogratuluję ekipie zajmującej się remontem Stuga, naprawdę dobra robota mimo tylu przeciwności.Uznanie.

Cieszę się że mogłem choć niewielkim stopniu się do tego dołożyć.
Ps. Dziękuje za zdjęcia z remontu
Pozdrawiam
Skyluke
Ł.G
Ps. Dziękuje za zdjęcia z remontu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się i pogratuluję ekipie zajmującej się remontem Stuga, naprawdę dobra robota mimo tylu przeciwności.Uznanie.

Cieszę się że mogłem choć niewielkim stopniu się do tego dołożyć.

Pozdrawiam
Skyluke
Ł.G
Ps. Dziękuje za zdjęcia z remontu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek, skoro już zabrałem w nim głos, i oczom nie wierzę.
Pomimo iż dawno skończone mam cztery dychy na karku, to okazuje się, że jednak niektórzy mogą mnie jeszcze zaskoczyć ciekawym tokiem myślenia.
Że zacytuję, co godniejsze uwagi, myśli Szanownych Forumowiczów.
zawiść co niektórych"
ylko szepnę, że chodzi o kasę i zwykłą ludzką zawiść."
Ale dlaczego taka nienawiść"
Tankist masz, możesz pomóc - pomóż !
nie masz, nie chcesz - nie szczuj !"
Niektórym klikającym na forum, palec wskazujacy przydałby sie nie do pukniecia w enter",
a do puknięcia i to wielokrotnego we własne czółko.

Gdzie w moich wpisach ( nsgroda za wskazanie ) jest mowa o kasie???
Albo jakieś szczucie", i co ciekawe kogo, albo na kogo i w jakim celu???

Wędrując tokiem myślenia autorów niektórych postów, Tankist po znalezieniu chłodnic,
winien był niezwłocznie a nawet natychmiastowo:
a) wdziać włosienicę ( taki wór pokutny, to wyjaśnienie dla pokolenia wychowanego na grach komputerowych )
b) na postronku uwiązać chłodnice na szyi ( dawniej pochwa od miecza )
c) udać się na rogatki grodu Poznań
d) ukorzyć się jako ten pył marny na kolanach,
i czekać łaskawie, aż Poszukujący Chłodnic Wielki Budowniczy Stuga łaskawie przyjmie chłodnice i poda rękę do ucałowania.

a nie dawać jakieś bzdurne foty z sugestią ( o zgrozo! )
pomyślenia nad znalezieniem do niego ( znaczy się Tankista )kontaktu. Toż to szczyt arogancji i kpina w żywe oczy z Narodowego Programu Pomocy Stugowi.

Otóż oświadczam, że zarówno stug, jak też jego remont,
i to czy bedzie jeździł sam, czy przy pomocy pary wołów,
mnie nie interesuje, mówiąc bardzo delikatnie.
Mogę się wyrazić inaczej...

Nie wyrażałem na forum Odkrywcy, a inne fora mnie nie interesują,
do tej pory żadnej opinii w tej sprawie, z prostej acz prozaicznej przyczyny.

Nie moje małpy, nie mój cyrk.

Nie mędrkowałem jak inni, że odcień farby nie ten, metoda przykładania klucza do śruby marki Ribe ma być taka a nie inna, a do śrub nieoznakowanych ma być siaka a nie taka.
Nie pisałem jakigo piasku należy użyć aby tak wypiaskować aby nic nie wypiaskować, zwlaszcza resztek farby na ten przykład. Nie deklarowałem wzorem innych, że stuga to my na rękach zaniesiemy do Poznania, a kasy to jak lodu będzie na renowacje tylko gada wrwijmy z tego bagna, żeby Ciemna Strona Mocy go nie dopadła pierwsza.
I co???
Retoryczne pytanie, a odpowiedź nasuwa sie sama i to do rymu.
Jeszcze nie tak dawno były zapewnienia na tym forum, zwłaszcza ze strony wiadomo kogo" że z kasą na remont to żaden problem, byleby wydobyć.
I co??? się pytam, i odpowiedź nasuwa się sama.
Przypomnijcie sobie apel TPS o zbiórkę pieniedzy na remont.
Natychmiast kontra ( chyba nie z mojej strony???), że zbiórka, że zezwolenie, że to, że tamto. Nie chce mi sie nawet szukać tych wpisów.
Czy to moze ja torpedowałem zbiórkę funduszy na remont??
A może to moja zawiść, z racji czegoś, nie bardzo wiadomo czego, spowodowała że ludzie, jeszcze nie tak dawno razem organizujący akcję wydobywczą stuga, rozsadzili sie sami od środka i skłócili prawie na noże.
Wystarczy poczytać, nic nie trzeba dywagować.
Mam jedynie mieszane uczucia, że dałem się podkusić koledze,
coby wrzucić zdjecia tych cholernych chłodnic na forum, i święty spokój diabli wzieli.
A tak na marginesie to jednak w okolicy stuga są takie osoby,
które słowo proszę" mają w swoim zasobie używanych słów.
Napisanie maila i wykonanie krótkiego telefonu także nie jest poza zasięgiem ich możliwości.
To magiczne słowo, dla mnie wielokrotnie przy odbudowie sprzętów otwierało drzwi do pozyskania części, a i w tym wypadku pewnie również nie pozostanie bez echa.
To tak ku pokrzepieniu serc, jeżeli ktoś jeszcze dotrwał do końca tego niekrótkiego przecież wpisu.
pozdrawiam wytrwałych
Tankist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby Pan Tankist po zlokalizowaniu chłodnic po prostu napisał :Moge pomóc moge zwymiarowac chłodnice to czy ten cały dym byłby wtedy?Czy Pan Tankist musiałby przywdziewac włosiennice , wieszac na szyi DWIE chłodnice i na kolanach czekac na mrozie az bramy Poznania otworza?Mysle że nie.Myśle ze wystarczyły by dwa słowa :Moge pomóc" albo cztery słowa : Nie pomoge choc mam". I Tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankist, nie wiem czy to było zamierzone czy nie, ale przesłanie Twojej wypowiedzi, która znowu podniosła temperaturę dyskusji było takie:
'mam chłodnicę, więc tera tu ładnie skakać koło mnie na dwóch łapkach to może coś powiem'
No wybacz nie da się tego inaczej zrozumieć
A że towarzystwo drażliwe to inna sprawa:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa TANKIST, że też mam czwartą dychę na plecach i ja również nie będę przed Tobą rzucał się na kolana.Kiedy wrzuciłeś zdjęcia, co zrozumiałem jako chęć pomocy, wysłałem Ci na PW mój adres meilowy i nr telefonu do mnie. Jeśli chciałeś pomóc wystarczyło odpisać bądź puścić mi sygnał. Oddzwoniłbym. Ale nie. Wolałeś napisać tu, na forum jak to ja obraziłem Ciebie i Twoich kolegów....moim wpisem z dużych liter..... Chciałeś zrobić tu jakieś przedstawienie jaki to Ty jesteś niezastąpiony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam uwagę że ten wątek jest o remoncie Stuga i pozostańmy przy tym.
Czasami zwykłą uprzejmością można o wiele więcej załatwić niż wylewaniem na siebie pomyj.
W moim słowniku są takie słowa jak Proszę ,Dziękuje i Przepraszam i jakoś się na nich nie zawiodłem.
Pozdrawiam.
Zbyszek/Oksio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że wątek dotyczy remontu Stuga a nie jest agorą na której komentuje się komentarze do komentarzy.
Panowie dajcie sobie na wstrzymanie i nie zaśmiecajcie wątku lub utwórzcie sobie nowy na forum Towarzyskim pt. Remont Stuga w konekście przywar narodowych Polaków".


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 17:34 18-11-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu a przyjaciele z POznania pakują Stuga w sreberka" ;) Ludzie dajcie sobie spokój z akcjami" i podchodami. Po co to ? Żeby krwi napsuć? I tak dużo zostało napsutej, a i dalej co poniektórzy próbują nawalić w sowje gniazdo....pytnie ..po co? Sami sobie odpowiedzcie.
Pozdro
Heruss
PS. w sobotę mam nastanie" klucz potrzebny Wam do gąsiennic i resztę wyczyszczonego żelastwa. Może niedługo znowu namówię Oksia na wypad do Was z odczyszczonym żelastwem" i przetwornicą napięcia od Pierwszego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Pana Herusa
Na jednym z forów jest cały temat o rozbieraniu gonsiennic od tego pojazdu.Są tez zdjecia już rozebranych.Więc o jaki klucz do gonsiennic chodzi?
I kto to jak Pan pisze wali do swojego gniazda.O co tu w tym wszystkim chodzi?
A zdjęcie fajne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lefa pozwolisz że odpowiem ja na to pytanie dokładnie chodzi o cały komplet kluczy do Stuga taki jak wozili z sobą.. czyli takie lekkie przejęzyczenie .
Informuje że teraz tylko pytania merytoryczne na temat remontu .
W innym przypadku będziemy prosili moderatora o ich usuniecie .
Pozdrawiam.
Zbyszek /Oksio
ps. Reszte pytań prosze na pw do kolegi Herussa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie