Skocz do zawartości

Włocławek i okolice


ebramus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
  • Odpowiedzi 195
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Rok minął i ani słowa co tam na Kujawach w trawie piszczy?
Żaden się nie pochwali ;)
Więc może podrzucę temat .
Słyszał kto o zestrzelonym niemieckim samolocie w okolicach Włocławka we wrześniu 39r?
Wiem tylko tyle , że w jednej wiosce Niemcy rozstrzelali dwóch chłopów którzy posiadali przedmioty ze zestrzelonego samolotu niemieckiego .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Koledzy i od razu z grubej rury parę pytań:
1. Czy zastanawialiście się na współpracą z Muzeum we Włocławku
2. Czy ktoś z Was współpracował z archeologami, np. przy wykopkach w okolicach Kruszyna przy budowie autostrady?
3. Jak duża jest obecnie ekipa i czy są to sporadyczne spotakania czy raczej zorganizowana mafia wykopkowa ;)
Pozdr
radhar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie wiem o żadnej grupie .Działam w pojedynkę , ale z chęcią bym z kimś pokopał mimo że , moje miejsca obecnie obsiane .Zakaz wstępu ;)
Jak ktoś dysponuje magnesem to zapodam miejscówkę .
W zamian poproszę o wyciągnięcie czegoś ze studni .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Panowie to ja robimy jakieś małe spotkanie, ja również chodzę sam, ale fajnei by było wymienić doświadczenia. Wczoraj widziałem pewnie jednego z Was na polu koło Włocławskiej jak się wjeżdza od strony starego mostu :)
Przyznać się kto to był? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej to we Włocławku jest ulica włocławska ?

radhar owszem miło by było się spotkać ale ja urzęduje głównie na polach , za drobnicą , głównie monetkami a wiadomo , że obecnie przed zbiorami zbóż jest to nie możliwe.
Teraz to tylko jakieś niewielkie poletka gdzie rolnicy wykopują ziemniaki są w zasięgu wykrywacza.Ale przeszkadzają te cholerne łęty po kartoflach więc ogólnie to lipa .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, oczywiście miałem na myśli ulicę Dobrzyńską, a dokładnie skrzyżowanie ulic Lipnowskiej i Dobrzyńskiej, ja równiez tylko interesuje się drobnicą i powiem Ci, że są miejsca, oczywiście - nieużytki - gdzie wyskakują ciekawe fanty :) I nie są to wcalem małe poletka :) Jakim sprzętem poszukujesz? To może Ty byłeś własnie ostatnio właśnie tam?
Pozdr.
radhar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, podaj namiary na priv jak możesz to się jakoś umówimy. Ja biegam obecnie z Etraciem, ale dopiero go poznaje. Jest kilka miejsc, które co prawda sporo czesałem, ale na pewno coś jeszcze zalega w ziemi :)
Nikt inny nie pisze się na mały wypad drobnicowy?
Pozdr
radhar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Mam w miarę pewny namiar na miejsce gdzie przed 2WŚ ugrzązł w bagienku jakiś traktor.Aby dokładnie określić miejsce zalegania potrzebny jest sprzęt który go sięgnie .Smentek czy coś w tym stylu.Jeżeli ktoś jest zainteresowany to bardzo proszę o odezwę . Najlepiej ktoś z okolic Włocławka lub Torunia .Miejsce poszukiwań okolice Lubicza i Golubia-Dobrzynia.Teren prywatny , zgoda właściciela jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie