Skocz do zawartości

Włocławek i okolice


ebramus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 195
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam wszystkich z Włocławka i okolic i cieszę się, że tylu ludzi się zajmuje siępszukiwaniami:)Jeżeli chodzi oposzukiwania z I wś to napewno zostało jeszcze trochę owaru" po lasach, szczegolnie, że to była niezła bitewka ta od 10-14 listopada. Właśnie gromadzę materiały o tych starciach i poległych w niej żołnierzch. Mam nawet fachowe źrodło opracowane przez gościa z Wojskowego Archiwum Historycznego przed II w.ś. Warto tez poszukać starych map naszego terenu, miejsc gzie były leśniczowki, młyny i nieistniejące już linie kolejowe i tam poszperać zawsze ktoś mogł coś zgubić lub zakopać........Pozdrawiam i życzę obfityc łowow, ja dopiero wyjde na wiosnę jak trawa jeszcze nie wzejdzie:)
P.S. Do czerwca z Lipna: jadąc z Włocławka do Lipna po prawej stronie za lub przed Radomicami trochę w polu stoi albo może stał w polu opuszczony dom na pewno ma ok 80-100lat moze warto był by go przejrzeć i jego okolice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
właśnie dowiedziałem się dzisiaj że w pewnej miejscowości (g.Tłuchowo)ludzie znajdowali amunicje,broń, dziadek mojego kolegi to nawet znalazł miskę granatów i ją zakopał ale nie wiem czy ten pan jeszcze żyje jak będę wiedział coś konkretnego to dam znać a i jeszcze tam jest (był) cmentarz choleryczny ale w takim miejscu to lepiej nie kopać ale może na sąsiednich polach by coś było
jak coś to gg 9849688
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Z zamieszczonych zdjęć widać że wcale nie trzeba rozkopywać jakiegoś grobu w poszukiwaniu fantów żeby nakopać różnych drobiazgów w czasie jednego wyjazdu. Pozdrawiam serdecznie kolegów, pozostaje tylko poczekać na odwilż żeby ruszyć znowu na wykopki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, spoko, pojedziemy.
Tomala, jak będziemy tam, to to żelastwo z okolic mostku też wykopię do końca, bo to cholerstwo duże i dość dawno tam leży skoro drzewo go obrosło. Jak redan mówi- czekamy na odwilż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie