Skocz do zawartości

Urban w Rybniku


woytas

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za slowa uznania.
Cos wymyslimy ;) Jak postarzymy to damy fotke - srodek sie robi, podstawa pod ckm tyz - w wrzesniu powinien byc komplet


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora woytas 22:42 08-07-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 226
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
-dzieki za slowa uznania.
Cos wymyslimy ;) Jak postarzymy to damy fotke - srodek sie robi, podstawa pod ckm tyz - w wrzesniu powinien byc komplet"_
Nie ma za co.
A może po prostu nawoskujecie za pomocą wosku i benzyny ekstrakcyjnej ? Sposób dość tani w przypadku drewna, a efekt po polerce dość ładny, jednocześnie jest zabezpieczenie przed wilgocią.
Pozdrawiam
Przemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro będą oryginalne drzwi pancerne", to czy będzie również pancerz strzelnicy?
Pozdro :)
PS. Proszę restauratorów o merytoryczną odpowiedź. Wszelkie lamenty i wyzwiska różnej maści adwokatów zignoruję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalne drzwi pancerne" jak napisal jeden z moich przedmowcow do dnia wczorajszego byly w depozycie w Muzeum Slaskim w Bytomiu a zostaly zdemontowane z urbanka stojacego na terenie jednej z kopaln - to tak wyprzedzajac pytanie skad je mamy - a Mowglyn chcesz sie ponabijac to sie nabijaj :)Krata przeciwszturmowa bedzie - zabezpieczac przed szturmem odwiedzajacych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu się zaczyna... . Ad rem.
1. Szkoda, że Szanowny Pan Moderator (sic!) ma problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu. Nigdzie nie pytałem o pochodzenie oryginalnych drzwi pancernych". Tekst w rodzaju: o tak wyprzedzając pytanie skad je mamy" jest żenujący, nawet o tym nie pomyślałem,
2. Dziękuję za informację o zamiarze instalacji kraty przeciwszturmowej, m.in. o taką odpowiedź mi chodziło (nawiasem mówiąc, od kiedy to pytanie jest nabijaniem się? :D).
Mimo wszystko - pozdro!
PS. Zadanie pytanie (a byly pancerze w urbankach?") niestety po raz kolejny dowodzi KOMPLETNEJ IGNORANCJI Szanownych Restauratorów. Tak, były. Zapraszam do uważnej lektury literatury przedmiotu. W razie problemów zachęcam do badań terenowych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie koledze mowglyn odpowiem. To o czym kolega pisze było w urbanku w lesie Wyrskim. Wyposażony on był jako jeden z trzech na Śląsku w forteczne lawety ckm i pancerne zamknięcia strzelnic. Został wybudowany na planie trapezu, a nie prostokąta. Zamurowano mu nawet częściowo przelotnię obniżając wejście. Posiada on czerpnie powietrza w narożniku schronu, takiej jak w obiektach większej klasy. Nasze drzwi zachowały się w jednym ze schronów polskich na terenie KWK „Andaluzja” w Piekarach Śląskich. Niestety on posiadał zwykłe strzelnice i prócz tych drzwi nie było w środku niczego. Dodam jeszcze ze są to drzwi z czeskiego rzopika z roku 1937 przywiezione przez wojsko polskie....
(na fotce urban las wyry")
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni restauranci wiedzą więcej o swoich schronach niż koledze sie wydaje. Zapraszam do nas na Śląsk to pokarzemy więcej ciekawostek... Drzwi zostały przekazane przez dyrektora kwk Andaluzja dla stowarzyszenia „Pro Fortalicium”. Oficjalnie na papierku. Zamiast stać w Muzeum w Bytomiu będą założone w schronie rybnickim. Tak, w naszym schronie w 1939 drzwi nie było ( zostały tylko drewniane kołki w futrynie ) ale teraz będą ( jak wiele innych elementow)i to w dodatku czeskie.
Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po raz kolejny fachowcy" popisali się wiedzą na temat urbanów... Biorą się za popularyzowanie wiedzy o fortyfikacjach polowych z 1939 r., a nawet nie wiedzą, że niektóre zachowane w Polsce obiekty tego typu mają pancerze. Brawo! Tak trzymać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny filozof z za biurka bedzie pokazywał swoja nienawiśc do pasjonatów... przeczytaj co napisałem wcześniej, a potem tak trzymaj ! W Wyrach robiłem fotki urbanowi ktory posiadał pancerze, zresztą zabetonowane....oto ona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho... Od razu nienawiść... I to do pasjonatów... Na nienawiść trzeba sobie zapracować, na miano pasjonatów także.

Nadal brniecie w swoją wizję zrobienia ze schronu czegoś w rodzaju odpustowego, wesołego miasteczka. Wiecie, że Wasz schron miał mieć drzwi drewniane. Możecie więc wykonać takowe. Pomimo to wstawicie mu drzwi pancerne, bo przecież jest pod ręką egzemplarz, a poza tym - cóż to by gawiedź powiedziała, gdyby zobaczyła drewniane.

I tak dalej... Są w Polsce stojące luzem kopuły pancerne. Może przywieźcie jedną, wywalcie otwór w stropie schronu i ją tam zabetonujcie. Wesołe miasteczko będzie jeszcze bardziej barwne, a gawiedź i różnej maści klakierzy pomdleją z zachwytu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile książek o fortyfikacjach napisałeś ale jeżeli tak piszesz jak oceniasz, krytykujesz i szydzisz z ludzi to zbyt wielu czytelników nie zdobędziesz, bo na miano eksperta trzeba sobie zapracować zwłaszcza szacunkiem innych ludzi... Gdyby będziesz taką znana postacią w tej materii jak Jerzy Sadowski pewnie nasze podejście do Twoich rad będzie inne. Sposób w jaki przekazujesz swoje wiadomości jest nie do przyjęcia. Powiem więcej drewniane były zrobione i stoją ale ze względów bezpieczeństwa ekspozycji nie zostaną założone (przypominam ze w Polsce żyjemy). Czasem warto wyjechać w teren i zobaczyć obiekty w których są zrobione izby muzealne. Tam oryginalne drzwi ( o ile są ) są zamykane w sposób nie epokowy, właśnie ze względów bezpieczeństwa ekspozycji. Takim sposobem możemy wypisywać ze trawa na schronie jest za wysoka, ze ziemia pod strzelnica za nisko itd...
To Ty brniesz ze swoja wizją schronów za dzień 1 września 1939 roku. Powodzenia, niech ktoś zrobi obiekt zgodnie z Twoimi wskazówkami.... W tym schronie w którym te drzwi były pewnie tez ktoś popełnił mezalians, i co z tego ?
Nazywając gawiedzią innych ludzi pokazujesz swoja pogardę dla ludzi odmiennie myślących i postępujących. Chcesz zostać mesjaszem fortyfikacji ? Jeżeli dla Ciebie pomalowanie i wstawienie drzwi pancernych to to samo co postawienie kopuły to szkoda czasu na dyskusje z Tobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechże Pan sobie daruje te moralizatorskie uwagi na temat szacunku, tonu wypowiedzi i tego, jaki sposób przekazywania wiadomości jest do przyjęcia, a jaki nie. Tak się składa, że nieco wyżej w tym wątku moderator musiał cenzurować posty, w których mi Pan ubliżał.

Rad i wskazówek Wam nie udzielam. Skoro publicznie eksponujecie metody i rezultaty Waszej pracy, to przyjmijcie do wiadomości, że są i będą one nadal publicznie oceniane. A publiczność, jak to publiczność, nie zawsze się składa z usłużnych klakierów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek zaczyna już być nudny, tylko pyskówki, pretensje i zarzuty jedni do drugich, więc poziom spada na pysk.
Panowie, czy nie można normalnie porozmawiac na ten temat?
Chyba za dużo tutaj negatywnych emocji.

Panowie z Zapomnianego" , przy całym szacunku jakoś żle znosicie krytykę, już raz pisałem że te jadowite wypowiedzi przyjaciól wam nie przysporzą.
Po jaką cholerę się wszyscy kłócicie?
Czy nie może ktoś być mądrzejszy i odpuścić?
To fakt ze schron nie wygląda jak w 1939r , ale to juz Wasza sprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera zaladowalo mi posta a nie skończyłem :)
Wacając do tematu, to najważniejsze jest to że ktos się nim zajął.

Dajcie sobie juz spokój z tym wątkiem, bo coś nie ten efekt chyba.

A swoją drogą, to ciekawe czemu jeszcze nie został zablokowany ? Parokrotnie za mniejsze pierdoły wątek był kasowany. Czyżby ktoś miał w tym jakiś cel?
Może ma on na celu jakąś reklamę albo coś w tym stylu?

Pozdrawiam wszystkich z oby stron barykady " :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentujcie, pisałem zresztą że dobrze że coś się z tym schronem dzieje pozytywnego. Tylko po co w tej prezentacji tyle agresji?
Po drugie dobrze wiesz , że ktoś z drugiego końca kraju nie przyjedzie pomagać w odnowie Urbana w Rybniku czy Żorach ( i nie mówię tu osobie bo jestem miejscowy ).
Poza tym czytając forum na Zapomnianym" mam wrażenie że jest już on ( schron ) własnością prywatną, a chyba tak nie jest( można by zacytować wiele wypowiedzi wskazujących na taki stan rzeczy np : tak naprawdę to obiekt jest w Rybniku i nam się ma podobać, a nie komus z drugiego końca Polski") więc chyba coś tu jest nie halo, biorąc się za odnowę schronu wzieliście na siebie też odpowiedzialność za niego. Rozumiem włożyliście w to kawał roboty, czasu i własnych środków i chwała Wam za To, ale mam wrażenie że komuś po tym wszystkim woda sodowa uderzyła do ....
Co do Raciborskiej, wiem jaka jest sytuacja i mógłbym... a zresztą nieważne.
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Raciborskiej, wiem jaka jest sytuacja i mógłbym... a zresztą nieważne." - czyli moglbym ale mi sie niechce...
My tez bardzo dobrze wiemy jaka tam jest sytuacja - jestesmy w kontakcie z hmmm przedstawicielem odziny". Nikt nikogo nie zmusza do przyjezdzania z konca Polski do nas - potrzebowalismy pomocy nie tylko fizycznej... I teraz ja otrzymujemy w postaci krytyki naszej pracy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli moglbym ale mi sie niechce..." kolego Woytas, co mógłbym a co mi się nie chce to już tylko wyłącznie moja sprawa i ja wiem najlepiej co miałem na myśli.
A jak mówiłem wzieliście na siebie odpowiedzialność za schron to i niech Was krytyka nie dziwi, zresztą jeszcze nikomu nie zaszkodziła , a może pomóc wyciągnąc jakieś wnioski. Powtarzam, schron nie jest własnością prywatną tylko dobrem wspólnym, jak kolwiek by to brzmiało.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie