Jump to content

[1920]przemo

Forum members
 • Content Count

  118
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Michał gratulacje, ale widzę że na wieku brak oryginalnej blachy i zawiasy są dorabiane. PS. W Muzeum Śląskim również pojawiła sie nowa skrzynia (wraz z blachą i zachowanym częściowo malowaniem), skrzynia prezentowana jest na wystawie Śląski przemysł zbrojeniowy".
 2. Sztandar 73pp został zakopany przez podporucznika Cebulskiego. Do dnia dzisiejszego nie została odnaleziona głowica tego sztandaru. Na marginesie podporucznik Cebulski do tej pory nie został za ten czyn nagrodzony. Tak jak @d007 powyżej napisał oryginał znajduje się w Muzeum w Biłgoraju, natomiast replikę można oglądać w Muzeum sląskim w Katowicach
 3. Mam wreszcie obiecane zdjęcie! Teraz możemy podyskutować o tych detalach na fotce. Wszystkie są związane z TKS'em i nkm 20mm. Cikawe jest to pudełko!!!
 4. Fragment z minami i innymi ciekawostkami z wystawy
 5. Miny Armii Kraków, to jeszcze można zobaczyć w Katowickim Muzeum Śl. Kilka odmian miny wz.37. Zapalniki sa malutkie i ich nie prezentują.Podobno w nastepnych odsłonach wystawy. Jak się patrzy na otwartą minę, to dokładnie jak na stonach Denkschriftu, gdzieś w postach to było?
 6. W Muzeum Ślaskim jest prezentowany oryginalny magazynek, amunicja i wycior do NKM Jurka,myślę że to warto oglądać . Bedę próbowal zdobyć zdjęcie.
 7. To jutro trwało prawie miesiąc, ale jest foto. Na wystawie widać lepiej. Teraz można rozpocząć dyskusję, temat ciekawy i niezbadany!!!!!
 8. Jutro będę miał foto tabliczki z pojazdu- wozu nr 16- podniesiona z pobojowiska pod Piotrowym Polem. Bardzo ciekawa, można ją oglądać w Muzeum Śląskim w Katowicach na wystawie Przemysł Śląski....Oczywiście zamieszczę ją na forum.
×
×
 • Create New...

Important Information