Skocz do zawartości

CBŚ przejęło nielegalną broń i amunicję


Rekomendowane odpowiedzi

20.6.Katowice (PAP) – Rewolwery, pistolety, ciężkie karabiny maszynowe, granatniki, wyrzutnie pocisków przeciwpancernych i materiały wybuchowe przejęli policjanci z CBŚ w akcji wymierzonej przeciwko posiadaczom nielegalnej broni.

W ostatnich dniach policjanci z Centralnego Biura Śledczego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeszukali 35 miejsc w całej Polsce, gdzie spodziewali się znaleźć nielegalny arsenał. Akcję podsumował w piątek zespół prasowy śląskiej policji.

Niebezpieczne znaleziska zbadają teraz policyjni balistycy i eksperci, którzy ustalą na ile broń jest sprawna i czy była w przeszłości wykorzystywana przez przestępców. Od tego zależeć będą zarzuty, jakie usłyszą czterej zatrzymani w tej sprawie mężczyźni" – powiedział PAP rzecznik śląskiej policji, podinsp. Andrzej Gąska.

Przejęta broń i amunicja w dużej części pochodzi z okresu drugiej, a nawet pierwszej wojny światowej, ale są też egzemplarze z okresu powojennego. Posiadacze nielegalnego arsenału to m.in. kolekcjonerzy militariów, nie mieli jednak zgody na posiadanie broni. Przepisy stanowią, że posiadanie broni wytworzonej po 1850 roku wymaga takiego pozwolenia, tym bardziej, że część arsenału nadal nadaje się do wykorzystania.

Podczas przeszukiwania wytypowanych miejsc policjanci znaleźli w sumie 32 egzemplarze broni palnej, 350 sztuk amunicji, granaty, pociski artyleryjskie, granatniki i wyrzutnie pocisków przeciwpancernych, zapalniki oraz 2,5 kg prochu strzelniczego.
Oprócz pistoletów i rewolwerów odkryli też trzy ciężkie karabiny maszynowe: diegtiariew, bren i UK-59 oraz pięć karabinków maszynowych Kałasznikowa.

W kilku przypadkach konieczne było wezwanie specjalistycznych jednostek saperskich, które przewiozły i zdetonowały materiały wybuchowe, stanowiące zagrożenie dla niczego nieświadomych mieszkańców" – powiedział rzecznik.

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 26 do 43 lat, mieszkańców województw łódzkiego, mazowieckiego, pomorskiego i śląskiego. W sumie w trwającym od ponad roku śledztwie, dotyczącym przede wszystkim broni i amunicji kupowanej przez internet, zarzuty usłyszało 20 osób.

W toku tego śledztwa policjanci przejęli już łącznie 118 różnych jednostek broni oraz prawie 1,3 tys. nabojów i granatów. Przedmioty te w większości pochodziły z Czech. Śledczy planują kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Za handel nielegalną bronią i amunicją grozi do 10 lat więzienia, natomiast samo jej nielegalne posiadanie jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności. (PAP)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nawet nie wiedzą co mają bo to nie kałachy tylko czechosłowackie vz.58, zapewne zaspawane tak, ze nawt magazynka nie wyjmiesz.

Część broni któtkiej dziwnie przypomina pistolety hukowe albo wiatrówki które mozna kupić w sklepach z militariami

Grucha do panzerfausta ewidentnie dorabiana, rury do LAW nawet nie skomentuję

Pociski do 2A28 zapewne pustaki z jakiegoś czeskiego sklepu

Czy ja na pierwszym zdjęciu dobrzę widzę wiatrówkę(!!!) bez drewna???

Wystrzelony FLG to też potężna broń...

TRAGEDIA!!!
To ja proponuje zrobić jednoczesny nalot na wszystkie sklepy z artykułami metalowymi w kraju, bo tam jest pełno dużo groźniejszej broni!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo by tak dalej! Ale premie dostaną! Ehh za szmelc... z którego krzywdę można zrobić tylko w jeden sposób kogoś przez łeb takim żelastwem lub rzucić ... to tak jeśli bronią nazywamy takie pierdyki to kamień też będzie lub sztacheta!
Polskie prawo nasze najlepsze! I kogo łapią? kolekcjonerów! Z łapali kilka łusek od dubeltowy paczkę ślepaków i się chwalą pewnie też z allegro! Szkoda że nie zabiorą się za prawdziwych gangsterów którzy prochy rozprowadzają! czemu nie ich? odpowiedz prosta... poszli na łatwe wody! no i czego vz.58 nie przeladowal i nie pokazali jak chodzi... takie zdjecie to ja potrafię kliknąć! a jedynie co najlepiej chodziło to pewnie to mp40 ale z tego strzelić z ostrej to strach! No i paczkę amunicji to każdy głupi może wstawić! np. z strzelnicy lub dostać na allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze,że koledzy to profesjonaliści z dziedziny broni! patrzą na zdjęcia i od razu wiedzą co jest repliką i komu została odebrana (podane ,że tylko część z nich była kolekcjonerami!!!) .

I niech dostaną premię policjanci @1939 - żal ci ?
Zadajcie sobie pytanie ile przy tej akcji zostało zatrzymanych handlarzy sprzedających broń na usługi chłopców bez karków .

Może dzięki takiej akcji nie zginie jakaś przypadkowa osoba ...
Ciekawe jeżeli byłby to członek Waszej rodziny (czego nie nikomu nie życzę ) , pewnie wtedy dopiero byście płakali gdzie była policja...

Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mi żal? Odpowiedziałbym inaczej ale dostane żółtą kartkę...(bo kogoś innego mi żal)

a odpowiedzi typu żal.. to ja to widziałem ale wśród nastolatków!Poważnie i nie jest to forma ataku na Twoją formę ataku!;) czemu nie pokazali na filmie jak przeładowuje vz58 tylko ten szajs z wojny czego nie pokazali amunicji! tylko pudelka po niej i 2 paczki ammo do gazówki + zarys od dubeltowy(naturalnie łuski lub ammo)!
Przypadkowe osoby oczywiście ginął ale w gruncie rzeczy niszczą się na wzajem.

Pozdrawiam Ciebie najserdeczniej jak tylko potrafię Cecholek!!!

1939
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe od kiedy to chłopcy bez karków eksterminuja się nawzajem przy użyciu panzerfaustów, mauserów, mośków, dykt, empiszy, brenów, wiatrówek(!!!) i czarnoprochowców(!!!). Jeśli to ma być argument, to jest on cokolwiek wątpliwy. Ci ludzie bez problemu zaopatrują się w broń prosto z fabryki i to taką o jakiej większość funkcjonariuszy policji moze co najwyżej pomarzyć. Nie muszą sie uciekac do posługiwania się bronią z wykopków, czy bawić w próby przywraca sprawności zdekowanym karabinom. Jedyne przestępcze zastosowanie takich zabytków" o jakim słyszałem to kłusownictwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama zabójcza maszyneria. Jednorazowa wyrzutnia rakiet, czarnoprochowce, rewolwery startowe 6mm, 2 hukowe pistolety 9mm pak, wiatrówka, skorupy granatów, plejada czeskich dekowników z tamtejszego sklepu żelaznego oczywiscie wedlug policjantów SA 58 to kałachy, drewniany pancerfaust, skrzynka na amunicje i znany ludziom w europie od XIII proch czarny składnik miedzy innymi morderczych petard odpustowych.
I ja na ten burdel na kołach musze placic podatki :
na ekspertyzy kryminalistyczne
sedziów
prokuratorów
biegłych
adwokatów
saperów
policjantów nieudaczników łowców z allegro
dyplomy
premie
i oczywiscie ordery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24.6.Bielsko-Biała (PAP) – 47-letni mieszkaniec Bestwiny koło
Bielska-Białej, który w swoim domu ukrywał narkotyki, broń i amunicję, został zatrzymany przez bielskich policjantów i celników – poinformowała we wtorek rzecznik bielskiej policji Elwira Jurasz.

Jak podała Jurasz, celnicy i policjanci z referatu do walki z przestępczością narkotykową od dłuższego czasu obserwowali dom 47-latka; w poniedziałek wieczorem rzeszukali jego mieszkanie i pomieszczenia gospodarcze.

W piwnicy znaleźli: pistolet maszynowy z czasów II wojny światowej, obrzyn z celownikiem na baterie, 19 sztuk amunicji 7,62 mm, a także 97 sztuk amunicji o kalibrze 6 mm. W garażu ukryte były z kolei 30,5 gram amfetaminy" – powiedziała rzecznik.

Czynności w tej sprawie trwają. Mężczyźnie grozi kara 8 lat więzienia. Policjanci wystąpili o areszt dla 47-latka. (PAP)

CAŁA POLSKA TRZYMA POD MATERACEM PISTOLETY MASZYNOWE Z WOJNY, A TU ŁAZISZ CZŁOWIEKU Z WYKRYWKĄ I ZNALEŹĆ NIC NIE MOŻESZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by Panowie Policjanci przejęli ten sprzęt co tu w linku:
http://www.detektorweb.cz/index.4me?s=show&lang=1&i=16552&mm=2&xb=2&vd=1

to byłby sukces z tym że ten szmel to tylko ładnie wygląda tak jak ten szmel co przejęli!
Ale za to dostał by ktoś medal,,, szkoda że na odpust nie jeżdżą pod kościół przetrzepali by handlarza broni :) na kulki bb korkowcami i ładunkami pirotechnicznymi :) heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przegladałem sobie w empiku nowy numer Automobilisty" i co widzę na jednym ze zdjęć??? Otóż oczom moim ukazała się ta sama dykta", którą zdobyli nasi dzielni policjanci, z tym że w rtochę lepszym ujęciu, na którym widzć, ze to DREWNO (!!!) z magazynkiem przykręconym jakąś wielką śrubą.

Kolego 1939, może po prostu Czechy to normalny kraj???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Trooper Czechy w porównaniu do naszego kraju jest w pełni normalny ale i zpewnością Panowie Policjanci też szaleją z tym szmelcem ...ale z pewnością mniej. Ale szkoda że my takie prawo mamy a nie inne...
Ale nie ma co panowie zrobili furrore medialną że udało się im... nie ważne czyim kosztem ...ale kształt gnata jest? Jest:)
i o to w tym chodzi..:)
hehehe

Pozdrawiam 1939
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj gadałem ze znajomym o sprawie. Stwierdził, ze pewnie szeregowi" niebiescy dokładnie zddawali sobie sprawę z tego z czym maja do czynienia. Niestety góra" dała prikaz, to trzeba było bez szemrania wykonać. I teraz góra" może ogłosić sukces. I to oczywiście góra" zgarnie laury za sukces"

Jak by nie patrzeć znakomita wiekszosć policjantów to normalni ludzie, tylko wdrożeni do po****szonego systemu :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo zgodzę sie z tym w 100% ! Człowiek jak każdy tylko w krwi się ma to coś[co wielu ludziom brakuje takiej smykały ]..:)
Ci co są na górze to jeszcze pamiętają czasy gdzie nasz Orzeł i ich nie miał jeszcze korony! I zamiast coś robić z pedofilami mordercami ćpunami i innym motłochem to wolą pierdzieć w stołek [takie moje przepuszczenie] i łapać nie winnych ludzi! :) Według prawa to róń"[specjalnie napisałem] to nadaje sie jako tłuczki i maczugi ] ewentualnie aby krzywdę komuś tym zrobić to trzeba rzucać:) aby ktoś złapał sińca:)
Pozdrawiam
1939
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam czechosłowacki zdekowany mauser w Czeskim Cieszynie, zdekowany czyli tak zrobiony że w w tym Cieszynie nie jest bronią bo nie da się z niego strzelać, przechodzę z nim granicę do Cieszyna polskiego i juz ten kawałek metalu staje się bronią z któej można strzelać.

w Polsce to nawet prawa fizyki są inne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie