Skocz do zawartości

superszpieg M. Zacharski


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Widzę że moderator uprzedził moją ripostę odnośnie pan Kuklińskiego:).
Na temat pana Zacharskiego nie mam żadnej wiedzy,więc na tym zakończę swój udział w tym wątku.
Jeszcze jedno ja nie”trafiam”,jeżeli się o kimś wypowiadam to staram się najpierw coś o danej osobie dowiedzieć.
Chociażby najprościej z Wikipedii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające, nie Parowóz?

Kuklińskiego nienawidzisz - rozumiem, a Zacharskiego wielbisz zapewne za świetną robotę. Rozumiem.
Ale tak nawiasem mówiąc przypomnij sobie fragment programu, jeśli śledzisz, a jak nie to gotów jestem wrzucić na YT ten fragment, jak pan Zacharski z dumą opowiada o tym jak to najlepszą metodą na pokój jest fakt, że wróg zna zamierzenia drugiej strony i jego słowa własne Powstał nawet raport, który stwierdza, że dzięki mojej działalności pokój na Ziemi został przedłużony o 5 lat". Więc analogicznie i logicznie powinien być dumny i z Kuklińskiego, prawda? W końcu wróg poznał zamiary drugiej strony.
Ale Zacharski powiedział też takie coś ie trafię zdrajców z tego samego co ja narodu" czy jakoś tak - była to jak mniemam oczywista aluzja do K.
Trochę tu dużo hipokryzji, ale to rozumiem - każda sroka swój ogon chwali.
Właściwie i przez działalność i tego i tamtego jakaś wielka tragedia się nie stała, więc teraz i tak możemy tylko dywagować na szczęście.

I kończąc to, bo nie o to mi chodziło - napisałem posta o 03:00 i nie chciało mi się już precyzować co kto komu przekazał, a trochę się w tym orientuję, czym naraziłem się na słowa pana oficera Parowoza, który zapewne zna kulisy obu spraw :> Nie wypowiadaj się kolego o sprawach o których nie masz najmniejszego pojecia"

Właściwie to mnie to nie obchodzi, bo jak napisałem możemy dzisiaj na szczęście tylko dywagować. Wracając do ścisłego tematu...
Zadałem tylko pytanie Czy Zacharski ma zakaz wstępu do USA
Dziękuję za uwagę i ewentualne odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, przy oglądaniu końcówki 4ego odcinka wysiadł mi dźwięk i nie skonstatowałem poprawnie tego motywu, jak prokurator ówcześnie skazujący Zacharskiego przyjechał teraz do niego do Meksyku i spotkali się właściwie kilkanaście metrów od przejścia granicznego, z powodu tego, że przecież czwarty odcinek z rzędu wożą się amerykańskimi furami po czymś co przypominało Kalifornię i pokazują różne sztuczki śledzenia na drodze :) Więc zapewne jeździli po Meksyku... (żółte tablice rej?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herrhebel- nie posadzaj mnie o nienawisc ani o sprawy ktorych nie napisałem - próbujesz podpasować mnie pod jakąś swoja chorobliwą fobie antykomunistyczną

Zalożyłem temat prawie nie zajmujac stanowiska w sprawie - interesuje mnie tylko wasze zdanie

Ad slapek - przykro mi Kolego że nie potrafisz odróżnić zdrady od szpiegostwa - Zacharski nie był oficerem armii amerykańskiej- w wikipedii chyba to napisali

Pozdrawiam
Zapraszam do dalszej dyskusji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale to chyba ty Parowóz lubisz przejawiać jakąś fobię w tropieniu chorobliwych fobii antykomunistycznych" :)

No cóż, wychodziłem z założenia, że kogoś kogo się uważa za zdrajcę i którego nazwisko pisze się z małej litery z premedytacją przy zestawieniu z nazwiskiem Zacharskiego, raczej się nie kocha, prawda?

Jeśli cię uraziłem, to wybacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązujac dalej do tematu to Zacharski w ostatnim odcinku powiedział wprost że jego sprawa została wykorzystana i nakręcona przez politykę Regana który potrzebował takiej afery aby znów nakręcić wyścig zbrojeń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy nowy wyścig zbrojeń? Na pewno potrzebowali pieniędzy na przeprogramowanie tego wszystkiego i opanowanie tego bajzlu powstałego po działalności Zacharskiego. Więc stąd ten proces jawny i bezprecedensowy.
I tak dalej poszli obraną wcześniej, swoją ścieżką - b2, f15, abrams itp itd jak strzelały tak strzelają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
O aferze InterAmsu (Zacharski tam pracował i niby Wprostowi dał cynk, że ta firemka dostała rządowy przetarg przez znajomych Pawlaka)

- Pan pomógł wtedy koalicji w zmianie premiera?

- Nie to chyba nie tak.. nie nie... to w ogóle.. nie nie... to jakieś w ogóle zupełnie. To są jakieś medialne informacje to nie z tym nic wspólnego.. to medialne informacje...


heheh pierwszy raz od początku serii super szpieg taki zmieszany przed kamerą :) znaczy obalili Pawlaka na polecenie Kwacha...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.czyim agentem był zacharski? istnieje teoria ze on w ogole agentem nie był aż do wyjazdu do USA. Czempiński jeśłi dobrze pamietam czy petelicki twierdzi ze został dopiero zwerbowany w momencie gdy zaczął nawiazywać znajomosci z ludźmi takimi jak Bell. Wpadl ponoć dlatego ze był zbyt zachłanny na materiały. Wywiad polecił mu trochę przystopować a Zacharski dalej kserował i dalej robił za listonosza wiec go drapnęli.

2. wykrywacz kłamstw mozna oszukać bardzo prosta metodą aczkolwiek wymagajacą dość intensywnego treningu. Musisz odciąć sie od słyszanego pytania i sam zadać sobie takie na które chcesz odpowiedzieć. gdzieś były opisywane takie metody. Koleś pyta czy zabiłeś a ty pytasz sie w myślach czy lubisz cygara. Nie lubię cygar - nie. wszelkie techniki , próby opanowania ciała, mimiki sa skazane na porażkę

3. sprawa olina jest niejasna bardzo. jeśłi wierzyć zacharskiemu że jest patriotą to chciał sie wkupić w łaski nowego wywiadu. Myślę że to jak zawiedziony jest obecnie polska może potwierdzac tę tezę.
Sprawa Olina to nie na nasze głowy. Niezłej klasy intryga w której pogubił się sam zacharski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodać należy ze ta przejażdżka z Rymanowskim odbyła sie w kanadzie. zdaje sie Zacharski tam mieszka biorąc pod uwagę jak się nosi, choć przeciez nie wyobrażam sobie żeby mógł mieszkac gdziekolwiek będąc niezauważonym. Zdaje sie do kanady wiz już nie potrzebujemy?
A swoją drogą to ciekawi mnie obecny status zacharskiego. kim on teraz właściwie jest i co robi. nie wydaje mi się aby wyszedł spod zainteresowania służb - amerykanie na pewno mają go pod opieką. prawdziwy all-rounder. Szwajcaria, finlandia, meksyk, kanada... nieźle się naganiał tvn z tym wywiadem. zastanawiam się po co tak się kręcili po świecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno byli w Meksyku, Kanady już nie pamiętam - tyle tych miejsc było :)
zwróćcie uwagę na rozłożenie czasowe. W odcinku 5tym mówi o spotkaniu na moście szpiegów z Mishą Wolfem (Markus Wolf), które się niestety nie odbyło bo '48h wcześniej zmarł', a Wikipedia podaje, że Wolf zmarł 9 listopada 2006. A jak w Strasburgu namierza ich policja to na tym reżyserskim klepaczu jest data styczeń 2007 więc pewnie kręcili to wszystko z pół roku, rok - w takiej sytuacji rozjazd od Skandynawii przez Szwajcarię po Meksyk nie dziwi - po prostu Zacharski wyznaczał tvnowi miejsca bezpiecznych spotkań co parę miesięcy. Tak to widzę.
A potem jeszcze cała gama innych wywiadów i montaż - to wszystko widzimy trwało, a podejrzewam, że TVN do końca nie wiedział czy się sprawę da doprowadzić do końca, bo po 2 spotkaniach zawsze można było Mariana szukać w polu gdyby się rozmyślił....

chyba emeryturkę ma, nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na działaniach służb ale zacharski zachowuje się co najmniej dziwnie. z tą policją to było w genevie a nie strassburgu. skoro jest już emerytowanym agentem i nie prowadzi działań operacyjnych to czego sie boi? Poza tym... to jakieś dziwne to wszystko ze nasi agenci tak ochoczo spotykali się z rymanowskim i opowiadali o działaniach operacyjnych -zdaje sie przynajmniej dwóch jest jeszcze czynnymi agentami. Co do bezpiecznych miejsc to co za problem? Wystarcyło wsiąść za rymanowskim do samolotu żeby wiedzieć gdzie się spotkają.
Zacharski ma szwajcarskie obywatelstwo w obecnej chwili zresztą.
heh.. rymanowski to sobie może takimi wywiadami niezłego klopsa na głowę sprowadzic. co jak co ale z agentami to dziennikarze nie powinni rozmawiać zbyt często a poza tym rymanowski moze mieć wiedzę dosć niewygodną w sumie bo zaczął sie się dopytywać za bardzo o sprawę olina i generalnie o teraźniejsze polskie bagienko. Zacharski zreszta obraził sie ponoć na rymanowskiego i cykl nie został chyba zakończony.
W sumie mam mieszane zdanie o tym człowieku. Z jednej strony fantastyczne osiagnięcia a z drugiej strony sam się przyznał - chciał być człowiekiem sukcesu - i tyle.
W sumie miał kupę szczescia. gdyby pracował w jakimś demoludzie to dostalby czapę a libii to w ramach promocji obdzierali jeszcze ze skóry. A tak dostał dożywocie i odsiedział kilka lat. W sumie dziwnie to wyglądało jak oficer polskiego wywiadu, prawa ręka czempińskiego skłąda kwiatki na grobie szefa stasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh obrazil się na tvn ciekawe :)???
gdzie o tym można poczytać?
no już nie róbmy z niego robocopa - żołnierzem, mordercą ani komandosem nie był. TYLKO szpiegiem, rodzinę miał itp, a nad śmiercią ojca płakał, co w tym dziwnego, że złożył kwiatki wolfowi, który go wymienił, na grób :)

czy ja wiem czy czynni - 'starszy' i 'młodszy' mianowicie? Przecież już ze 20 lat minęło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na warunkach agenta
Spotkania ze słynnym agentem zawsze odbywały się we wskazywanych przez niego miejscach i na jego warunkach. Na niektóre pytania reagował alergicznie. Kilka razy groził zerwaniem rozmów. Zdjęcia do filmu kręcono m. in. w: USA, Meksyku, Rosji, Szwajcarii, Niemczech i Austrii.

- Kolega Bogdan Rymanowski założył sobie biuro turystyczne Szpieg” i przez ponad rok jeździł po całym świecie, by odtworzyć wydarzenia, w których brał udział Marian Zacharski - dodaje z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Jak twórca serialu odebrał Mariana Zacharskiego?
- To mistrz manipulacji - ocenia Bogdan Romanowski. - Każdą rozmowę traktuje jako okazję do werbunku. Robi wszystko, by oczarować rozmówcę, a potem - w razie potrzeby - wykorzystać. Świetnie się prezentuje, jest bardzo swobodny, zna pięć języków obcych. Aktualnie wydaje się być mocno rozgoryczony. Boi się wrócić do Polski. Wciąż przez czymś ucieka. Ma pretensje do losu, że nie rozwiązał zagadki Olina, choć tak niewiele mu do tego brakowało.

Na potrzeby projektu Bogdan Rymanowski rozmawiał też z amerykańskim prokuratorem, który przed laty oskarżał Mariana Zacharskiego (w serialu wypowiada znamienne słowa: "Marian nigdy nikogo nie zdradził') oraz z Władimirem Kriuczkowem, byłym szefem radzieckiego wywiadu i KGB. Jak mówi, najtrudniejsze pytania padły w ostatnim odcinku.

- A po nich Marian Zacharski obraził się na mnie - kwituje dziennikarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że ocenianie agenta - szpiega z punktu widzenia moralności nie ma sensu. i kukliński i zacharski swoja działalnością wyrządzili wiele krzywd. Kulkiński własnej rodzinie i narazajac życie swoich dawnych towarzyszy. zacharski zachowywał się jak niepospolity złodziej działajacy w majestacie prawa. Posrednio doprowadził do tego że ten cały bell zapił się na śmierć. Ukradł materiały warte kilka jak nie kilkanaście miliardów dolarów. To ze za ne płacił to raczej nie jest jakąś okolicznoscią łagodzącą. przestępstwo jest przestępstwem
praca w wywiadzie to nie jest bajka dla romantycznych chłopcow - to paskudna robota dla wybitnych jednostek. mówi sie ze to elita, chodzą bez broni, szanują źródła .. ale tak naprawdę to legalnie działająca organizacja przestępcza. Tak naprawdę niszczą ludzi bo wikłanie ludzi we współprace jak w przypadku bella to fundowanie im wyroków śmierci. kukliński w imie jakichś ideałów zafundowł piekło swej rodzinie. Nie wiem jak to oceniać. prawdy do końca nie poznamy ale myslę ze nie wolno zestawiać kulkińskiego z Zacharskiem na zasadzie Darth Vader (zacharski) i Obi kenobi (kukliński). Obaj siedzieli w tym samym g.. Zacharski był cwańszy i pozbawiony skrupułów. kukliński zresztą nie był agentem. To było osobowe źródło informacji - był odpowiednikiem williama bella dla amerykanów.

a sprawa Olina? no cóz.. spójrzcie na to co dziś próbuje sie dziś zrobić z Wałęsą. Dziwne podobieństwo. Po prostu w ten sposób likwiduje sie niewygodnych przeciwników. wydaje mi się ze Zacharski przesadził i został zmanipulowany przez jakimszyna i cała ta sprawa to po prostu kreacja rosyjskich służb. Zresztą to Czempiński kazał Zacharskiemu monitorować tą sprawę. A oleksy /.../ powinien wiedziec kto po ambasadach pracuje i ze z takimi ludźmi nie gra sie w tenisa.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 11:07 17-06-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty wypisujesz rob, co ty za ideologie jakieś tworzysz -

Co to w ogóle za porównywania Kuklińskiego (w ogóle nie temat wątku) z Zaacharskim - już napisałem wcześniej, między oboma Panami nie ma i nigdy nie było żadnego porównywania. Dlaczego, to też było wyżej.

Co to za porównania do złodzieja - w takim razie każde Państwo Świata, które ma wywiad zajmujący się z natury rzeczy tym a nie innym jest Państwem złodziejskim.

Po drugie wywiad polski zastosował wobec Amerykanów ich własne metody - mamienia ludzi bogiem dolarem, kupowania ich w całości i szantażu - nic nowego. Ale jak to się mogło stać, że Polacy potrafili zrobić to samo ? Niesłychane, co oni sobie wyobrażali !

Niestety w wywiadzie nie ma sentymentów, szkoda Bella ? Niestety Amerykanie tak samo i częściej nie mieli wątpliwości zrobić to wobec wobec naszych w bardzo wielu sprawach. Nie ma litości - tylko problem w tym że USA nie mogły się pogodzić, że kto inny i znacznie mniejszy mógł zrobić to samo względem nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie