Skocz do zawartości

Jeden dziadek w Wehrmachcie, drugi kwaterę Hitlerowi budował...


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też chyba wszystko przemyślę i zostanę w końcu prawdziwym Polakiem. Jeszcze tylko muszę : znienawidzieć Ruskich,Niemców,Czechów,Słowaków ,Ukraińców,Szwedów, Anglików ,Murzynów,Indian,Eskimosów,Pigmejów,ogolić sobie łeb na łyso , kazać wyciąć 9/10 mózgu i kupić pałę do bejsbola.
ps. Kurde balans zapomniałem o Żydach no przecież Żydów też muszę znienawidzieć. Mam mały problem co zrobić z Jezusem i Matką Boską -co jak co też Żydzi....,No ale ponieważ dopiero będę nad tym wszystkim myślał i mam po śniadanu pełny kałdun święconego, to na dzień dzisiejszy Życzę wszystkim Wesołych Świąt ...Prawdziwym Polakom też. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic szczególnego nie napisałem, prawie nic nie napisałem, ale nie ukrywam, że drażni mnie ciągłe czytanie o zasługach poszczególnych dziadków". Każdy miał jakiegoś dziadka, który coś tam przeżył, ale tu cyklicznie co jakiś fragmenty biografii rodziny Premiera RP z okresu III Rzeszy.

Dla mnie niesmaczne i nieciekawe roztrząsanie prywatnych historii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem ,że Tusk to w 1/4 Niemiec , a poprzedni jest Polakiem w 100 % i ta polityka w tym wszystkim ...więc jeden jest be ,a drugi cacy i odwrotnie (zależy co kto komu wmówił i wsadził do łba ) ,ale jak jakaś inna gazeta napisze coś o historii rodziny tego drugiego to też chętnie przeczytam ... bo lubię wertować pamiętniki i inne takie i staram się samodzielnie myśleć i wyciągać wnioski :)
ps. a sama historia ,taka jak wielu innych rodzin polsko-niemieckich ,polsko- rosyjskich,polsko -ukraińskich ,polsko-żydowskich itd. itp. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się znam to oprócz Polaków których zagarnęli ruscy albo którym udało się wydostać z kraju, to cała reszta żyła w III Rzeszy lub Generalnej Guberni ...Czy to Tuski, Wałęsy,Kaczyńskie czy cała reszta ...i każda taka historia jest ciekawa ...jak Ktoś lubi ciekawe historie ,a nie politykierskie pieniactwo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to nie o innych" rodzinach za czasów III Rzeszy się pisze po krajowych gazetach. Nikogo nie interesuje że jakiś Dziadek, dajmy na to Pana XYZ przeszedł Kampanię Wrześniową, przeszedł Szlak Bojowy od Lenino do Berlina, był pod Tobrukiem i Falaise, przeżył cudem pacyfikację wsi, własnymi rękoma wykończył gestapowca albo żandarma, w 1945 spał na workach cementu i pobory brał w mące, albo wyszedł z celi śmierci w 1956...

Najbardziej interesująca jest przypadkiem" jedna rodzina i jej różne mówiąc oględnie losy.
Bo mi to pachnie jakąś chyba autopromocją ? Może by tak już starczyło, co ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dla wielu trudnym do zrozumienia jest sytuacja Polaków na Pomorzu, w Gdańsku w czasach obcego panowania. Przypominam sobie wtedy powiedzenie Piłsudskiego, że Polska jest jak obwarzanek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z czasów obcego panowania nie jest trudna do zrozumienia.

Nie do zrozumienia jest sytuacja ciągłego przerabiania w prasie dla ogółu biografii Tusków z czasów III Rzeszy.
Niezasłużona autopromocja i reklama.

A o losach dziadków, nie wypowiadam się, bo jak było naprawdę nie wiem, a do mediów mam ograniczone zaufanie. Podobnie zresztą do każdej władzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer a może tak mnie demagogii a więcej faktów.
sytuacja ciągłego przerabiania w prasie dla ogółu biografii Tusków z czasów III Rzeszy"
Jakies przyklady tej ciągłosci?
Z drugiej strony to jednak Cie rozumiem. Jak zbrakło Trybuny Ludu to skonczyła się rzetelna prasa. Smutne, prawda? :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Tuska nie lubie ale fakt, ze mogl spokojnie dostac niemiecki paszport w latach 80 i zyc sobie spokojnie na zachodzie zamiast tu sie uzerac z rzeczywistoscia, szacuneczek za to.

Inna sprawa czy wszyscy bysmy na tym nie zyskali jakby uciekl:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa rozmowa - takie losy polsko-niemieckich gdańszczan w pigułce.
Przez wiele lat musieliśmy wysłuchiwać czerwonych życiorysów, potem białych, a teraz czas na te szare. I bardzo dobrze.

Nie rozumiem Acer Twojego zniechęcenia. Przecież to w koncu rodzina premiera Polski! I także nie zauważyłem, żeby Tusk tą swoją rodziną jakoś epatował. Jeśli ktoś mu przy rodzinie gmerał i jej losy upublicznił to tylko niejaki Kurski Jacek. I raczej właśnie to było bardzo niesmaczne.. (zresztą najlepiej podsumowala to pani Tusk).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomsee, gorączki jakiejś znowu dostałeś ?

Trybuny Ludu nigdy nie kupowałem i nigdy nie czytywałem.
Wiadomości czerpałem i czerpię z innych źródeł.

Natomiast mam już dość tego festiwalu reklamy.
Od początku wyborów co jakiś czas przewijają się wątki rodzinne geniusza z Kaszub". Który dziadek, gdzie był i co robił. Jak nie gazety to telewizja. Jak poprzednia władza żyła organami ścigania i karania tak ta żyje wiecznym image jednego faceta, któremu chodzi prawdopodobnie tylko o stołek prezydencki i siebie samego a reszta już się nie liczy. Do tego celu non stop marketing i reklama faceta i jego rodziny. Cały czas propaganda sukcesu żywcem z Edzia zaczerpnięta. Wszystko ma się udać i udaje się, przynajmniej w TVN 24 (Tusk Vision Network).

Tak, nie lubię tego faceta. Nie znoszę nachalności w sztucznym promowaniu siebie gdzie tylko się da i tandetnej reklamy obliczonej na łapanie każdego głosu.

Rodzina Tuska to żaden szczególny wypadek. Czemu żadna gazeta nie pisze o innych nieznanych nazwiskach, prawdopodobnie bardziej zasłużonych dla Polski w trudnych czasach wojny ? Tuskowie i koniec ?

Jakby premier miał odrobinę skromności, to nie pozwalałby na ładowanie wszystkiego na swój temat do mediów. Jakieś granice przyzwoitości są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie