Skocz do zawartości
  • 0

ORZEŁEK DO IDENTYFIKACJI


rencvg

Pytanie

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Orła dokładnie takiego jaki masz na zdjęciu można zobaczyc na ilustracji w książce Tomka Zawistowskiego POLSKIE ORŁY DO CZAPEK W LATACH 1919-1939 (Polecam) na stronie 40. Ilustracja pochodzi z przepisu dot.Obrony Narodowej z roku 1939. Ja osobiście miałem w ręce kilka orłów o tym rysunku, lecz każdy był powojenną kopią. Co do tego orła to mam wątpliwości patrząc na jego rewers, ale mogę sie mylic. Przede wszystkim zapytałbym znajomego skąd pochodzi ten egzemplarz, jak trafił w jego ręce itd.
Pozdrawiam Zbyszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj kilka fotek na duzym zblizeniu. szczegolnie tarczy amazonek i faktury (powierzchni), krawędzi i miejsca w którym osadzony był słupek.
tak będzie łatwiej, zamiast się kłócic o to z jakiego metalu robiono oryginalnie.
pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tym orzełkiem jest mały problem. Otóż zachowała się oryginalna matryca, z której wybito jakąś ilość egzemplarzy. Cechą charakterystyczną tych kopii jest 'miękka' kontra wynikająca ze zużycia stempla.
Niestety ale Twoj orzełek ma typowe cechy tych kopii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie