Jump to content

ZbyszekL

Forum members
 • Content Count

  56
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Ad. zdjęć rozbitego Komara", tekst z aukcji pokazanych zdjęć cyt. W sobotę 23.10.1937 r. koło południa miał miejsce śmiertelny wypadek w Szkole Szybowcowej. Podczas wykonywania lotów żaglowych doszło do zderzenia dwóch szybowców: Komar SP-850 i Sroka SP-1084, na wysokości ok. 100 m nad szczytem. Pilot Rudolf Kullman, który prawdopodobnie spowodował wypadek w wyniku zderzenia, został wyrzucony z szybowca i pilot po upadku poniósł śmierć. Drugi z pilotów Piotr Czartołomny spadł razem z szybowcami, doznał ciężkich potłuczeń, ale przeżył." Pozdr.Zbyszek
 2. Bardzo ciekawe zdjęcie, ale wykonane na górze Chełm w Godziszowie (Goleszowie). Przy krawędzi zdjęcia widać gospodarstwo rodziny Niedobów. Wg mnie zdjęcie jest źle wywołane, dowodem na to są litery na skrzydle. Obok poprawione zdjęcie.
 3. A co sądzicie o tym aby nasz ostatni Tu-154 trafił do muzeum ? Ja uważam, że powinien być przekazany do muzeum lotnictwa a nie sprzedawany przez Agencję Mienia Wojskowego komuś tam. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży i tak nie zmienią sytuacji finansowej naszego kraju a my pozbędziemy się kolejnego ciekawego zabytku lotniczego.
×
×
 • Create New...

Important Information