Skocz do zawartości

Województwo Świętokrzyskie 1939 - zdjęcia


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 451
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ciekawie przedstawia się sprawa tego TK-3; pojazd wygląda na spalony, czyżby jakaś potyczka ? A może bronił na tej skarpie wjazdu do miasta od Krakowskiej Rogatki przez dzisiejszą ul.Jana Pawła II do Sienkiewicza ? / Miejsce postoju tankietki zachowane w niezmienionej formie do dzisiaj - tylko przy chodniku stoi kiosk /. Osobiście nie słyszałem o walce polskich pancerniakow w Kielcach. Co wy na to ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kielce nie były bronione, więc ten TK-3 trafił tu raczej jako zdobycz wojenna, podobnie jak i wz34. Może został ustawiony jako ozdoba" na wizytę Hitlera?
A miejsce rzeczywiście nic się nie zmieniło:
http://www.pkrzysz.republika.pl/kielce39.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do to...!
W związku przygotowywaniem do druku monografii bitwy pod Iłżą
czy istnieje możliwość uzyskania fotografii Kielce 7, 10 i 17. Jesli byłoby to możliwe chciałbym zamieścic je w książce. Mam tylko wątpliwości, czy Kielce 17 przedstawiające rozwalony PZKpfw.38t jest z Kielc, gdyż 2 DLek. nie posiadała tych czołgów na wyposażeniu mając jedynie jedynki" i dwójki". Jesli ta fotka jest ze świętokrzyskiego to musi być wóz Panzer-Abteilung 67 3 DLek.
P.Z>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiku!
Na połnoc to działała Grupa płk.Glabisza i ona automatycznie nie była w stanie bronić Kielc pzed 2 DLek, idącą z południa. Natomiast południowych skrai miasta bronił oddział płk.Wilniewczyca (7 DP) oraz improwizowany baon por.Buczka. Pierwszy zamykał drogę na Jędrzejów a drugi na Busko. To tak dla wyjaśnienia.
Do o..." - problem jest taki czy można te fotki wykorzystać w publikacji. Poza tym potrzebne jest źródło pochodzenia, no i lepsza jakość. Więc jesli Ty jesteś ich właścicielem i masz chęć je udostepnić to chętnie z tego skorzystałbym
P.Z.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej masz rację. Pisząc: ie były bronione" miałem na myśli ścisłe centrum, szczególnie w kontekście czołgu TK-3 z fotek.
Swoja drogą to czy dysponujesz jakimiś publikacjami dokładnie lokalizującymi i opisującymi wspomniane przez Ciebie potyczki na przedpolach Kielc?
Niestety do tej pory jedynym opisem na jaki trafiłem jest książka Kielce w latach okupacji hitlerowskiej 1939-1945".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie