Skocz do zawartości

13 grudnia 1981


Rekomendowane odpowiedzi

no ale powinien też wiedzieć, że w takiej akcji to dopiero by się krew polała. podobno człowiek inteligentny nie?

ciekawe bardzo są dokumenty o Bolku ukazane w tym dokumencie. ciekawe czy przeprowadzono analizę grafologiczną świstków podpisanych przez Bolka i dokumentów podpisanych przez Lecha :) było by ciekawie.
A może już przeprowadzono takie badanie, tylko wynik jest zbyt drastyczny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Kol. Herbstnebel czy się to komuś podoba czy nie, to dla tych którzy się mniej czy bardziej bawili w latach 80-tych w e klocki" Lechu był nazwijmy to sztandarem". Ja wiem, że ma prawdopodobnie coś spaprane" w papierach z początków lat 70-tych, ale to jest tu akurat nieważne. Podobnie jak i Jego późniejsza prezydentura, która niestety wyrządziła dużo złego dla kraju [wg. mnie], acz i tu należy pamiętać, że to On był tym, który wyprowadził" wojska sowieckie z Polski.
Dziś bardzo łatwo o oceny tamtych czasów, ale kto je przeżył na własnej skórze jest po latach bardziej ostrożny z wydawaniem osądów, bo nic nie jest tak do końca czarne czy białe.

pozdro
balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no spoko, nie żyłem wtedy to i nie wiem. Po prostu jak na forum poruszamy drażliwe tematy to i przytoczyłem dokumenty na Lecha notabene z dobrego dokumentala :)))

taa, racja - wszystko jest szare :)

No trochę mu to zajęło te wyprowadzenie wojsk sowieckich z Polski :> do 18 września 1993 tu stacjonowały, trochę minęło od 1989 :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, You Tube, fraza Plusy dodatnie, plusy ujemne" - masz w 5ciu częściach wszystko o tym jak ponownie sprzedano Polskę dawnym partyjnym, którzy powinni na drzewach wisieć.
Materiał od lat 70tych przez nocną zmianę i wywalenie rządu Olszewskiego, który chciał lustracji, montowanie przez Wałęsę antylustracyjnej ekipy i aż do czasu uzyskania przez Wałęsę statusu pokrzywdzonego... hahahah Polska jest biedna i esbecy dalej nią rządzą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dziękuję starszym kolegom za pouczenia, które uczą mnie rozwagi i wyważenia i stopują często moją gorącą, młodą głowę :)
no ale po prostu mam to Lechowi za złe, że zrobił takie coś jak niedopuszczenie do pełnego ujawnienia faktów współpracy polityków rządzących tym krajem. No po prostu zdenerwował mnie, że kryje zdrajców. Przypominam, że dzięki niemu problem lustracji jest nierozwiązany w Polsce praktycznie do dziś :)

Boli? No trochę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Herbstnebel ja też bardzo żałuję, że nie dokonano na samym początku tych naszych przemian powszechnej lustracji, ale tylko dlatego, że zamiast myśleć obecnie o przyszłości my cały czas żyjemy przeszłością - taki chocholi taniec.
Bo co by dała tak naprawdę ta lustracja, tym bardziej że Kiszczak już wcześniej kazał spalić co ciekawsze teczki! Czy w kraju byłoby przez to lepiej? Wątpię, po prostu okazałoby się jedynie kto był świnią lub kto się załamał w śledztwie czy uległ jakiemuś szantażowi a kto nie - bo był twardy lub nie dorwała go SB-cja. Tyle i tylko tyle. Bo wbrew temu co głoszą ci co wszędzie widzą spiskową teorię dziejów, problemem wg. mnie nie były teczki ale całkowite nieprzygotowanie opozycji do przejęcia władzy w Polsce. Bo nikt się nie spodziewał, że komuna odda tak szybko władzę, nikt [nawet CIA] nie przypuszczał że tak szybko rozleci się ZSRR. I jak przyszło co do czego, to okazało się że opozycja nie jest przygotowana do przejęcia władzy, no bo niby skąd mieli mieć doświadczonych ludzi jak wcześniej PZPR miała monopol na władzę. I tak ministrami zostawali ci, których jedynym doświadczeniem było drukowanie ulotek... Ale to już zupełnie inna historia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że porozumienie okrągłego stołu", które wydawało się olbrzymim osiągnięciem po paru miesiącach kiedy socjalizm się walił okazał się anachronizmem. Co z tego jednak jeśli zawarte w nim układy zobowiązywały?
Nikt jeszcze nie opisał dlaczego tak naprawdę nie doszło w Polsce do lustracji i dekomunizacji w 1990 r.
Podział Solidarności, polimeryzacja sił politycznych z jej obozu? A może intryga dawnych agentów?
Faktem jest, że nie było żadnej siły politycznej, która mogła ją przeprowadzić a kiedy próbował to zrobić rząd Olszewskiego szybko go usunięto.
Trudno uwierzyć, że stało się to przypadkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ropę/gaz i tak kupujemy tam gdzie jest najtaniej, więc co za różnica?!
A to, że wielu przedstawicieli zarówno ze starej jak i z nowej nomenklatury złapało kapitalizm za nogi" i dorobiło się milionów - to już też zupełnie inna historia. Korci mnie aby założyć kiedyś taki wątek o naszej drodze do kapitalizmu. Tej całej terapii szokowej, niewidzialnej ręce rynku, pierwszemu milionowi który należało ukraść, temu majątkowi narodowemu który był niby wart tylko tyle ile ktoś chce za niego dać, a nie tyle ile wynosiła jego wartość księgowa, czy nawet wartość gruntu na jakim stał, tym zakładom które były kupowane za symboliczną złotówkę aby wyprzedać maszyny a resztę porzucić, albo np. takiej np. fabryce turbin okrętowych, która została sprzedana konkurencji z UE tylko po to, aby zostać zlikwidowana. Tyle, że co to teraz da? To se i tak nevrati, jak mawiają trochę mądrzejsi od nas.

pozdro
balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomsee, odnośnie tego co napisałeś, to mnie się też wydaje że sprawa ma drugie dno". Ale z drugiej strony rząd Olszewskiego w wielu sprawach był nieprofesjonalny. A zresztą wszystko to było robione, jeżeli nie pod dyktando, to przynajmniej za aprobatą nowego Wielkiego Brata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem Olszewskiego ani tym bardziej Maciarewicza ale właśnie całkowite odkładanie lustracji ad Calendas Graecas" spowodowało próbę doprowadzenia do niej przez tych panów co skończyło sie tak jak wszyscy wiemy.
Wydaje sie poza wątpliwością, że fakt odwołania rządu Olszewskiego był spowodowany grą osób, których interesom lustracja zagrażała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Balans nie zgadzam się po części z tobą w kwestii lustracji ubeków, czemu oni mają rządzić krajem instytucjami itp. A ludzie walczący za kraj musieli uciekać z Polski.
Przecież wiadomo ze nadal żądza tacy spiskowcy naszym krajem!!! Powinni odpowiedzieć za swoje czyny przecież mamy demokracje do jasnej cholery!1!1
Czemu Czesi dali rade, czym się różnimy od nich?????
Wiem ze naród powinien iści z duchem czasu, ale nasi politycy jak wolno nazwać ich politykami są zajęć władzą nie dorośli oni do pięt europie >
Wiem ze pod zaborem byli my ponad 90 lat licząc I, II WS i okupacje ZSRR i nasza narodowa inteligencja została wymordowana w 80 % nie mieli my szansy kształcenia polityki, bo nie było narodu nie było państwa a na dodatek po wojnie komuna!!! Nie mamy prawa nie wiedzieć, co się działo w, 81 do 2008 kto co i jak rządził i kto rządzi!!!
To tylko do kwestii UB
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Moskit1
Z całym szacunkiem ale pomyliłeś lustrację z dekomunizacją. Bo lustracji podlegaliby nie ubecy" tylko ich ofiary które złamali, oraz ludzie podli i mali którzy zostawali TW dla pieniędzy. I tu moja uwaga - jak już pisałem byłem zwolennikiem lustracji i bardzo żałuję, że do niej nie doszło, bo jej brak cały czas nam ciąży. Tyle tylko, że teraz gdy ostały się jedynie szczątkowe materiały prawie każdy kapuś wybieli się przed sądem.
Znacznie większym błędem wg. mnie był brak DEKOMUNIZACJI, czyli np. wprowadzenia zakazu piastowania przez byłych aparatczyków i SB-ków funkcji w aparacie państwowym przez np. 10 lat. A moja prywatna [subiektywna] teoria jest taka, że ci wszyscy ludzie dawnego aparatu władzy i ucisku byli potrzebni naszemu pierwszemu [wybranemu w wolnych wyborach] prezydentowi do zostania takim dożywotnim Ojcem Narodu" na dożywotnio pełnionym stanowisku prezydenta. Byli potrzebni do tych różnych pałacowych gierek, do stawiania na lewą nogę" gdy ta prawa była zbyt silna i odwrotnie.
Ale największym naszym błędem było to, że w swojej wielkiej naiwności przyjęliśmy Plan Sachsa [nie wiem czy dobrze napisałem to nazwisko, ale teraz nie będę sprawdzał] zwany u nas Planem Balcerowicza. Bo dzisiaj sami Amerykanie przyznają, że w krajach gdzie ten plan był realizowany to poniósł fiasko, a jego efektem było przejęcie majątku narodowego przez nomenklaturę i mafię - kosztem pauperyzacji wielu milionów rodzin. I to byłoby na tyle w tym temacie.

Pozdrawiam
balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie