Skocz do zawartości

Nowe zdjęcia 7TP


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 567
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 weeks later...
Pozory mylą:)

Jarzmo armaty 37mm jak i wieża do 7TP zostały opracowane przez Boforsa. Doświadczenia z tym związane wykorzystała szwedzka firma oferując Finom przezbrojenie ich Vickersów w armaty ppanc 37mm.

Widoczny na zdjęciu czołg ani nie jest 7TP, ani nawet wieża nie pochodzi od 7TP.
Tu jest zdjęcie zachowanego w Finlandii egzemplarza Vickersa MkVI z 37mm armata Boforsa.
http://mailer.fsu.edu/~akirk/tanks/finland/VickersIV.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka pochodzi z książki Witolda Rychtera Moje dwa i cztery kółka". Podpisana Rok 1939. Już w mundurze przed czołgiem 7TP", przedstawia autora prawdopodobnie w okolicach Lublina lub w czasie drogi do Łucka na zgrupowanie Broni Pancernej (informacje na podstawie wspomnień W. Rychtera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na broni pancernej (zbieram zabytkowe samochody), dlatego zaznaczyłem, że informacja na podstawie wspomnień W. Rychtera. Fragment z książki, dotyczący tematu brzmi: Do Lublina wjechaliśmy z Pietrzakiem już w południe. Miasto jeszcze dymiło po niemieckim nalocie i z trudem zdołałem odnaleźć jakąś jednostkę pancerną. Okazało się, że zgrupowanie tu istotnie było, ale już wyjechało do Łucka, dokąd mam się niezwłocznie udać. Przy okazji mam zabrać jakąś zbieraną kolumnę wojskową, składającą się z samochodów ciężarowych, kilku wozów osobowych i dwóch gąsienicowych ciągników artyleryjskich 7TP." Dalej są opisane walki, w których W. Rychter brał udział we wrześniu.
Podpis pod zdjęciem też wziąłem z książki.

Hm, jeżeli to nie 7TP, to co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie