Skocz do zawartości

Polski Fiat 621


pająk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Co raz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że tylko Pan Adam jest w stanie pozyskiwać takie perełki. W ciągu krótkiego czasu podwozie PZInż 303, potem kadłub FT17 a teraz zabudowa ambulansu PF 621. Chylę czoła Panie Adamie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Panie AR, czy można prosić o jakieś aktualne wieści z warsztatu? Bardzo mnie (a myślę, że i wszystkich) interesuje aktualny stan prac nad unikatami z pańskiej kolekcji. Jak tam po zimie :)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...
Szukam ludzi życzliwych i chętnych podjąć współpracę przy stworzeniu Fiata 621 L. Mam na myśli osoby, które by podzieliły się swoimi skarbami w celu tylko opomiarowania i ustalenia technologii wykonania poszczególnych części. Pragniemy stworzyć wierną replikę takiego pojazdu oraz Fiata 508 w dwóch wersjach. Pojazdy miały by być wykorzystywane w inscenizacjach. Także ogromna prośba do Pająk i Staw. Karol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gd77 - wysłałem Ci info na priv, nie mogę zrozumieć po co chcesz ustalać technologie poszczególnych części. Do budowy repliki to zbędne, a wykonanie nowych elementów całego samochodu identycznych z oryginalnymi to utopia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ja mam o tablicach rejestracyjnych obowiązujących w czasach tych samochodów. Może to nie jest ściśle związane z tematem, ale kogoś może zainteresować.

http://plpl8.pl/manufaktura/index.php?s=t2 od 1922 do 1937
http://plpl8.pl/manufaktura/index.php?s=t3 od 1937 do utworzenia GG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
Dr_Oszak, skoro już po premierze to może napisałbyś coś o procesie tworzenia, na jakiej dokumentacji się opieraliście no i oczywiście jak wiele jest oryginalnych części w Waszym posjeździe. Myślę, że wielu z Nas chętnie dowie się coś więcej. No i oczywiście więcej fotek. Czekamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie PF621...

Na wszystkich skanach z instrukcji podpisanych jako PF621L (ciężarówka) tylna oś ma pojedyncze koło. A podwozie opisane PF621R (autobusowe - to wygięte nad tylną osią ma koła bliźniacze).

Czy jest to na skutek jakiejś pomyłki. Czy też faktycznie tym się różniły te ramy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie