Skocz do zawartości

Polski Fiat 621


pająk

Rekomendowane odpowiedzi

Rzadko zaglądam, ale cieszę się że akurat dzisiaj kliknąłem. Staw, bardzo proszę o namiar na stronę lub sprzedającego, jeśli masz. Mój adres: mplocica[malpa]prz.edu.pl
W tej chwili nie dysponuję taką gotówką, ale jutro będę u znanego restauratora zabytków II RP, przyjadą też poważni kolekcjonerzy więc będę chciał kogoś zainteresować. To nadwozie z ramą i moje części stanowią dobrą bazę do odtworzenia auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Koresponduję ze Stawem od ubiegłego piątku. Ja niestety Fiata nie kupię, bo mnie najzwyczajniej nie stać, chociaż bardzo bym chciał.
Przekazałem fotografie i namiar znanemu pasjonatowi II RP, nie wiem jak się dalej sprawa potoczy, bo on ma w tej chwili rozpoczęty duży projekt, związany z innym zabytkiem. Rozmawialiśmy o Fiacie i był zainteresowany, mam nadzieję, że ten pojazd trafi w dobre ręce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdravím mám návrh , v sobotu 29.10. budu na burze veteránů v Brně ,když tam někdo z vás přijede tak se dohodneme na cene 7000,-Eur . Fiat je u Svitav a dá se bez problémů odvézt na vleku na auta. Napište si na email o kontaktní telefon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslím že je ve vašem zájmu koupit ho v nálezovém stavu, než čekat až ho koupí nějaký překupník který ho opískuje ,natře barvou ,svaří rám a namontuje nápravy z Garanta. Historická hodnota se tím zničí a ještě vám ho prodá mnohem dráž.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba nie wróci. cena zaporowa 7000 eur to 30000 zł a to już za taki stan to nawet jak to polskie to cena kosmos. zważywszy że to niekompletny wóz bez silnika, całego przedniego zawieszenia i brak części przedniej ramy. Czyli tak zwane 50 % pojazdu, a jak się zabierze ktoś za rozbiórkę to po odrzuceniu zgniłych blach zostanie może z 25-30 % pojazdu to niewiele. Jak ktoś ma duże zapasy części zamiennych to może w to wejdzie, ale wątpię, części jak na lekarstwo a już sama cena jak za prawie jeżdżący pojazd do kapitalnego remontu. Jak pójdzie na śrot to może z 7000 Koron dostanie po kilogramie za złom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak ktoś się dogada i kupi lub wymieni na to co akurat Staw potrzebuje. Cena faktycznie zniechęca potencjalnych zainteresowanych, to jest duża i kłopotliwa inwestycja a za porównywalne pieniądze jest spory wybór aut bardziej popularnych i w dużym stopniu kompletności.
Przednia część ramy w tej sanitarce jest, tylko odcięta. Poprzeczka ramy, trzymająca chłodnicę i silnik też jest przecięta ale mam taką samą w całości (foto).
Problem z tym autem jest taki, że trudne do skompletowania i kosztowne w remoncie. Trudne nie znaczy jednak niemożliwe, mam nadzieję, że ten temat znajdzie szczęśliwy finał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Miło mi zakomunikować, że wczoraj o godzinie 18 nabudowa Fiata 621 przekroczyła granicę RP.
Wróciła po dziesięcioleciach bytności za granicą i służeniu różnym celom w stanie dalekim od pierwotnego, mam jednak nadzieję, że zostanie pojazdowi przywrócona pierwotna świetność.
Stan nabudowy jest dużo gorszy niż mogłoby wydawać się na zdjęciach.
Lewy bok częściowo wręcz odpada od reszty.
Natomiast rama pod nabudową jest doskonale zachowana, posiada większość oryginalnej farby.
Zaczeliśmy planować renowację/odbudowę.
Mieliśmy już wcześniej serce pojazdu - silnik i skrzynię biegów.
Renowacja będzie przebiegała dwutorowo.
1. Rozłożenie, konserwacja dorobienie brakujących elementów nabudowy.
2. Uzupełnienie o brakujące elementy ramy podwozia (brakuje praktyczne wszystkich elementów układu jezdnego) z posiadanych i pozyskanych oryginałów oraz ewentualne uzupełnienie o kopie.
Mam apel, prośbę do osób, które posiadają elementy zawieszenia Fiata 621 i są skłonne je sprzedać o informację na maila: viking@viking.waw.pl
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu i tak nieśmiało i po cichu (mając wrażenie że nie tylko w swoim imieniu) wystosuję prośbę do nowego szczęśliwego właściciela, żeby czasem jakąś wolną chwilką podesłał po kilka zdjęć żeby nasłodzić się widokiem odbudowy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zdjęć 3 zachowanych polskich 621, dołączę jeszcze czwartego. Znalazłem w necie tylko taką beznadziejną fotkę, ale widziałem to gdzieś kiedyś w lepszej rozdzielczości. Autobus zachowany w zbiorach prywatnego kolekcjonera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie