Skocz do zawartości

Bzura 2007-rozczarowanie:(


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 279
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Hmm w teorii w takim razie, każda grupa powinna dostać takie dofinansowanie, żeby nie mieli pasów DDR etc. ..;)
Ja osobiście nie mam nic do zarzucenia AA7 i sądzę że skoro od lat pomagają swym uczestnictwem i doświadczeniem organizować stronę niemiecką na Bzurze, to zasługują na te pieniądze.
Miejmy tylko nadzieje, że wszystkiego nie przepiją :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
amunicja 12000.00"

Ja tylko poproszę o wyjaśnienie dla kogo ta amunicja była? Jeżeli wydaliście 12000 zł. na amunicję, z czego liczymy średni koszt za 1 szt. ammo kbk 2,50 zł. Wychodzi 4800 szt. amunicji. Licząc, że planowana ilość rekonstruktorów to 300 osób, to wychodzi 16 szt. na głowę. Tak by wynikało z rachunku.

Skoro broń była opłacona, amunicja też, to za co my płaciliśmy przy poborze broni? Co się stało z tymi 4800 szt. amunicji?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczasowe wydatki wyniosły 107 620 zł. w tym

2000 zł - mundury ???
4220 zł - pojazdy konne - nie mylić z transport koni
2000 zł - vip catering

w czystej gotówce zebrano 105 000 zł + 2600 zł za wynajem karabinów. A zatem organizatorzy już musieli dopłacić 20 zł ze swojej kasy. Już ten ktoś od pojazdów konnych mógł opuścić tą końcówkę. Jednym słowem impreza deficytowa, bo jeszcze nie wpłynęły wszystkie rachunki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Pare slow komentarza odemnie :
Po pierwsze - wbrew powszechnym tu opiniom - nie jestem rozczarowany tegoroczną Bzurą". Wiedzialem : gdzie, po co, dlaczego, w jakich warunkach, z kim i co bede robil. Przekaz organizatorow PRZED rekonstrukcją byl w miare precyzyjny. Nie do konca rozumiem wiec zale niektorych. Trzeba bylo czytac ogloszenia, a jesli budzily sie watpliwosci - pytac organizatora/koordynatorow o szczegoly. Ja mialem okazje zadac pare pytan i na nie odpowiedz otrzymalem. Kropka.

Po drugie - w zyciu staram sie kierowac zasadza nie wsadzania nosa w nie swoje sprawy. Tj np. jesli nie obdarowywalem, sponsorowalem, finansowalem, organizowalem, zalatwialem pieniedzy a jedynie uczystniczylem albo ogladalem wydarzenie na ktore ktos ( czyli organizator) sie napracowal by zdobyc pieniadze i je przeprowadzic, to nie mam prawa rozliczac go z wydanych pieniedzy. Bo nic mi do tego. Wiec co robie, zapytacie ? Ano - jesli jestem zadowolony - doceniam wysilek organizatora i dziekuje za mozliwosc udzialu, albo - jesli czuje sie zrobiony w ambuko" - jak widze jegomoscia na ulicy to mowie : aaa...to Pan...!" i przechodze bez emocji na drugą strone ulicy. Kropka.

Dla mnie Bzura 2007 byla pozytywnym wydarzeniem. I dlatego za nie dziekuje organizatorom i wspoluczestnikom.

Pozdrawiam,

Smoczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie naszywek rocznicowych dla grh,żeby było jasne koszt naszywki to góra 2zł.tak wiec prosze nie myśleć że wspomniana wyżej GRH dostała prezent za kilka tysiecy, po za tym skoro broń byla odpłatna i ammo to ciekawe za jaką broń i amunicje placił organizator.
Chyba na przyszły rok będzie trzeba zabrać ze soba koperytka i odpustowego korkowca ,wyjdzie taniej a i hałasu troche będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie - w zyciu staram sie kierowac zasadza nie wsadzania nosa w nie swoje sprawy. Tj np. jesli nie obdarowywalem, sponsorowalem, finansowalem, organizowalem, zalatwialem pieniedzy a jedynie uczystniczylem albo ogladalem wydarzenie na ktore ktos ( czyli organizator) sie napracowal by zdobyc pieniadze i je przeprowadzic, to nie mam prawa rozliczac go z wydanych pieniedzy. Bo nic mi do tego.

----------------------------------------------------

Płaciłeś za broń, dojazd i pewnie uzupełnienie wyżywienia dla samego siebie, więc jesteś sponsorem" i finansowałeś (wprawdzie w małej części) tą imprezę, bo co innego gdyby Cię tam dowieziono, najedzono i dano broń z amunicją, wtedy mógłbyś o sobie mówić uczestnik".

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, fajnie, ale nie zaprzeczysz chyba że to że za broń się płaciło (podałem największy absurd tej imprezy choć nie jest on jedyny) to jest rzecz normalna i jest tak wszędzie". Właśnie że tak nie jest, gdyż Bzura to jedyna impreza gdzie za broń trzeba płacić. Skoro jednak jest to impreza tak wielka, robiona z takim rozmachem i gdzie obraca się tak wielkimi pieniędzmi, nie dziwmy się że inni rekonstruktorzy (którzy mimo że przyjęli te same warunki co Ty) chcą wiedzieć na co te pieniądze poszły. Nie ukrywajmy. Bzura pod względem organizacyjnym nie różni się niczym od rekonstrukcji na zadupiu, prócz tego że na zadupiu broń jest za darmo. Skoro tak wielkie pieniądze na nią idą, musimy zadać sobie pytanie: co z tymi pieniędzmi się dzieje???? A może pieniądze są, ale organizatorzy nie czują potrzeby zapewnienia uczestnikom minimum tego co powinni otrzymać. Przypominam że my rekonstruktorzy nie dość że sami płacimy sobie za sprzęty który uważnie wyszukujemy na aukcjach internetowych i giełdach staroci, dojeżdżamy na rekonstrukcję, poświęcamy swój czas i zapał, nie biorąc za to pieniędzy, to chyba mamy prawo otrzymać godne warunki noclegowe, sanitarne oraz żywieniowe na takich imprezach. My w przeciwieństwie do organizatorów nie bierzemy pieniędzy za swoją pracę, a organizatorzy tak. Miłym gestem ze strony organizatorów byłoby zapewnienie minimum warunków sanitarnych, godnego wyżywienia i przynajmniej tej broni którą mieć musimy by nią walczyć, a nie każdego stać by wypożyczyć sobie broń (której też mogłoby braknąć) na godzinkę za 50zł.

Podsumowując. Organizatorzy mając dostępne tak wielkie środki finansowe, nie wykorzystali ich najlepiej jak się da by zapewnić godne bytowanie uczestnikom imprezy na tej rekonstrukcji. Stąd oburzenie środowiska rekonstrukcyjnego.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i przyznam się, że nie bardzo rozumiem :

Bzura była reklamowana jako impreza z budżetem itd, miało być extra i wszystko zapewnione, ale Kolega uczestnik wiedział już z góry o tym co nastąpi ale i tak pojechał i pisze że skoro wiedział o minusach już wcześniej więc teraz ok.

I mam pytanie z ciekawości : Skoro wiedziałeś wcześniej o tym co ma nastapić - dlaczego nie podzieliłeś się z innymi tą wiedzą - inni też nie byli by rozczarowani ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Pisze ostani raz w tym watku)

Umiem czytac ze zrozumieniem i zakladam, ze szanowni koledzy tez umieją, wiec jesli organizator napisal w ogloszeniach ze np bron jest platna i kosztuje to 50 pln to to jest zrozumiale ( tj tak zakladam ) . Nie jest to standard, nie jest to mile i przyjemne" ale regula jest jasna i znana apriori. Wiec albo to akceptuje i przyjezdzam, albo nie akceptuje i nie przyjezdzam. Jesli organizator napisal, ze garnizon taki a taki jest tu i tu, to jesli znam to miejsce to wiem o co chodzi, jesli nie znam tego miejsca to pisze do niego maila z prosba o opis. Jesli miejsce mi odpowiada - to przyjezdzam, jesli nie - to nie przyjezdzam....itd, itd...Nie moge tego jasniej opisac - sorry...
Acha odpowiadam na pytanie zaciekawionego acera - poza moimi malymi dziecmi, w swietle prawa nie jestem niczyim opiekunem prawnym i wobec tego nie biore odpowiedzialnosci za decyzje ludzi, ktorzy nie wiedzieli, bo im nikt nie powiedzial, choc informacja byla dostepna.

Pozdrawiam,

Smoczy
(bez odbioru)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, Smoczy nie obrażaj się, bo nikt na „ścieku” wyjątkowo nie atakuje Cię personalnie!
Rozmawiasz z rekonstruktorami, którzy już wielokrotnie występowali w tego typu imprezach i nie spotkali się dawno z takimi niedociągnięciami. I nie zarzucaj proszę nikomu, że ie doczytał", że ie powinien być zaskoczony bo było napisane". Bo jeśli ktoś jest przyzwyczajony do pewnego standardu, do pewnego minimum warunków" bytowania i uczestnictwa, jakie zapewnia organizator nawet najmniejszej regionalnej inscenizacji może, czego nie zaprzeczysz, przyjąć APRIORI, że komunikaty organizatora nie wniosą nic konstruktywnego i dotyczą w przytłaczającej większości tzw. muminów".
Wzorcowym przykładem jestem JA, który jechał z wypiekami na twarzy na Bzurę, który chłonął wszystko co o tej imprezie napisano przed i po. Mimo moich generalnie miłych wrażeń niedosyt jednak pozostał :(
Dlatego rozgoryczenie WETERANÓW Bzury po stokroć jest uzasadnione i na miejscu. Amen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Kristusie Panie!

15 000- pirotechnik - takieee oczy-)) wyj..w błoto

6 000- banery MON -;))

10 000 -wynajem mundurów -zaraz, czyż nie miało być tak,że przyjmujemy ludzi z WŁASNYM wyposażeniem??

5 000-scenografia - tak jak pisałem wcześniej- no musi panie, z hebanu te ,chaty' (kto był,ten widział te imitacje- 5! koła za 3 ściany frontowe,jeden kibel udający budkę wartowniczą,szlaban, żuraw i dwa płotki-słowem,ścinki z tartaku i karton-gips)

10 000-wyżywienie- panowie,konserwa,chleb i zgrzewki wody niegazowanej + na polu miska grochówki (z resztkami wkładki) i raz żygos.Kurczę,to tak jak u Smolenia-,Ty tyle żresz czy ktoś się do nas dosiadł?'

1 000-komentarz- noo, to akurat można zostawić już bez komentarza....;/

2 000- katering dla Vip-ów - sorry ale w zestawieniu z kwotą np. na paliwo do czołu (200) powstaje uzasadnione pytanie- to czyje potrzeby są istotniejsze,oczywiście z punktu atrakcyjności wizualnej widowiska?

Dodatkowo, jak widać we wcześniejszych postach- nieśmiertelną jest zaprawdę fraza ,, Nam trzeba amunicji..!! '-ale jakoś rzetelniej wycenianej i rozdzielanej.

Dalej natomiast nijak się mają te wyliczenia do np. kwestii socjalu w garnizonie niemieckim - ileż może w końcu kosztować ustawienie Toya i namiastki prysznica polowego?
Mamy przywieźć swój? To może i kuchnię - i w ogóle przejdźmy na jeszcze ostrzejsze samofinansowanie - albo zezwalajmy dalej na taki hardcore.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynajem mundurów 2.000,00,, a nie 10 000
Panie Ostermann, proszę czytać uważniej!
Szwadron i współczesnych żołnierzy WP, obsługi rkm PK trzeba było w coś ubrać.

W sprawie scenografii bardzo prosimy Pana Ostermana o przedstawienie preliminarza kosztów budowy makiety wsi w skali 1:1, gdzie bok domu (co najmniej 4 chaty) ma mieć co najmniej 8 m długości. Jaką kwotę Pan proponuje?
Dla przykładu podam, że wybudowanie scenografii w Ostrołęce, której elementy wykorzystano nad Bzurą, to koszt 25.000-30.000 zł
http://www.poloniamilitaris.pl/index.php?tryb=news&id_news=862
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guziki przy płaszczu i inne mało ważne detale to bzdety,przy tym, że na bzurze 2007 w whermachcie jeździły same ruskie motory do tego prawie każdy z km i obwieszony jak choinka,czego na zdjeciach z 1939 wogóle nie widać...
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się tutaj wypowiadać, naprawdę, można dykutować, ale na argumenty. A to powyżej to nie jest dyskusja
Możemy bić się w pierś za wiele rzeczy. Tak jak brak zaplecza saniatrnego.
Ale dlaczego do kur... nędzy jam mam za dostawać po łbie skoro Organizator zapewnił bazę w szkole w Lasocinie - dużą, nowoczesną placówkę, z całym zapleczem - a dowódca" strony niemieckiej od lat upiera się , że Niemcy" musza mieć osobny garnizon.
No i tak sie to kończy, jak skończyło. Winę biorę na siebie, żeby było jasne, choć ktoś się uparła co do mijeca, choć gmina nie dowiozła ToiToi, itd.

To taki przykład.

To co wypisuje/ją osobnicy pod ksywą Pan Taralutek jest co raz bardziej śmieszne. No bo jakim cudem Fundacja PM ma dostawać rocznie 17 mln złotych z MON jak cały budżet DWiPO to 14,5 mln - no podstawie oświadczenia płk. Dębskiego, szefa DWiPO z 21 października 2006, na spootkani z GRH.
A ztego budżetu dostacje dostaje kilkaset inicjatyw rocznie.
Jakiś bezsens. Tyle tytułem komentarz.

Jedno mogę powiedzieć na pewno, choć to jest bardzo niepopularne, szcególnie na tym forum - na całym świecie, jak reeneactor chce wypożyczyć broń strzelającą - płaci opłatę za wypożyczenie. Organizatorzy zapewniają jedynie możliwość wypożyczenia. Mało tego, nawet jak chce używać nawet własnej - musi wykupić specjalne ubzepieczenia - na Bzurze ubezpieczenie pokrył organizator.
Czy rekonstrukcja historyczna to jest darmowa zabawa w strzelanine? Bo ja myslałem, że coś zupełnie innego.

Paweł zresztą zapowiedział, że wrócimy do ezpłatnej broni". Cóż, od zawsze mu tłumaczyłem, że wprowadzenie normalności, czyli opłaty za wypożyczenie broni bezpośredniu w firmie wypożyczjącej wywoła urzę" po imprezie. Jak widać nie pomyliłem się.

Macie wszyscy SŁUSZNE pretensje o wiele rzeczy - że było coś źle. Wam coś było źle. I za to przepraszam.
Ale proszę nie zrzucać winy na Organizatora za to, że ktoś nie doczytał informacji przed imprezą - tak jak w temacie posiłków.

I jeszcze jedno - dlaczego co roku o diabła wraca temat rozliczenia Bzury - pokażcie na co wydajecie.
bardzo dobrze, zresztą wszelkie rozliczenia każdej instytucji wydającej publiczne pieniądze jest jawne bo tak stanowi prawo, tak samo rozliczenie fundacji Jazlowaka tez jest jawne.
Tylko ja odnosze wrażenie, że ogół uczestników tego forum nie interesuje co ile kosztowało, tylko jakby tu dokopac Jazlowiakowi i Poloni Militaris. Ciekawe.

A częstokroć nie w cenie jednostkowej jest problem, ale w ilości.

Jakby ktoś był ciekaw, to niejaki Jacek Haber wyjął z własnej kieszeni ok, 20.000 zł i zatkał dziury tam gdzie brakło. I to pomimo tego, że ani nie jest organizatorem w sensie formalny, ani nikt mi nie kazał, itd.

Jak ktos che dyskutować, zapraszam na stonę poloni , nie ma żadnych spraw do ukrycia.
Jak ktos chce mnie obrzucać błotem - proszę bardzo w najlepsze.
Co było źle to JAK CO ROKU AKAGI winę BIERZE na SIEBIE.
I w związku z tym w roku przyszłym AKAGI nic organizaował nie bedzie.
Tyle.

aha, bardzo przepraszam w2szystkich, że nie było mnie w niedzielę, ale nie dało się połączyć dwóch spraw naraz. Przepraszam jeszcze raz.

Jacek akagi Haber
Fundacja Wojskowości Polskiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reko,ten oficerek"jest dobrze znany w Radomiu.Ktoś nadał mu stopień ppor a teraz koleś jest szychą w mieście i na takich imprezach.Natomiast ten mały człowiek u jego boku to synek,tak to właśnie się załatwia.Teraz syn potem reszta rodziny zostanie wkręcona do interesu.Już raz pokazał na Bzurze jak bawi się elita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie