Skocz do zawartości

Bzura 2007-rozczarowanie:(


Rekomendowane odpowiedzi

Kto to jest ostermann, co on zrobił, gdzie był i co reprezentuje?..czepiać się każdy w tym kraju potrafi...człowieku, każdy wie jak wyglądałą Bzura 2007 , kto na niej był, ale to już historia, trochę miej odległa niż II wojna światowa lecz historia, Weź prysznic - najlepiej zimny człowieku i pomyśl co moża by pomóc przy oragnizacji następnych imprez...czepialskim mówiy dość!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 279
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ostermann napisał: Od siebie dodam że jeżeli Organizator Jazłowiak mieni się naszym kolegą - to kolegom nie robi się takich numerów.."

A jak jest Twoja definicja koleżeństwa" - bo może odmienność definicji powoduje, ze nikt Cię tu nie rozumie? Miałeś przyjechać na Łowicz, obiecywałeś zbudować za darmo wieś i nie dotrzymałeś słowa. I jakim terminem to określić? Wyruchaniem" nas czy potraktowaniem nas jak psie wisiory"? Niegodniśmy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, niegodniśmy, niegodniśmy...

Tak, tak, Osterman, obiecałeś i co? A ..... . Po prostu, cytujac ciebie nas wyruchałeś" cokolwiek to miałoby znaczyć.

Mówiąc krótko, koleś, nie mamy o czym rozmawiać. A jak bedziesz chciał dyskutować to, cytując mojego przyjaciela z GRH Wrzesień 39 , na rozmowe to ja kobyłę wyśle.

I tyle, panie kolego.
Wróć.
Jaki kolego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj, widzę, że dziala tu jakiś nieformalny układzikw formie nietykalnej kliki naokołobzurowej co zresztą widać także w innych watkach. Jak ktoś wam nie wsmak to od razu go zgnoić.
Nieładnie!
Mi tam nic do tego ale nie trzymajcie nosków za wysoko.
pozdrawiam - arti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek Akagiego rozważyłem, wolno na forum w dyskusji wyrażać swoje opinie, ale!!!! należy to robić w sposób kulturalny, tak aby nie obrazić nikogo personalnie, używane przez użytkownika Ostermanna określenia to już nie tylko brak smaku, ale po prostu wulgaryzmy, dowodzące bycia na bakier z kindersztubą, spotkał się w związku z tym z konsekwencjami z mojej strony.
Co do zamknięcia wątku... hm... no cóż. Jeżeli ktoś jeszcze chce wyraziż swoją opinię o rekonstrukcji Bzura 2007 to proszę, ale tylko w konwencji dopuszczalnej na tym forum. Jeżeli takie ekscesy będą się powtarzać to wtedy zostanie podjęta decyzja o zamknięciu wątku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę że zniknął bez śladu mój wieczorny post, w którym odpowiadałem po kolei m.in. jazłowiakowi,art234, - to SMUTNE i niepokojące zjawisko - bo w ten sposób próbuje się nakładać knebel na ludzi zadających , jak widać bardzo niewygodne pytania.

I.

Co do buńczucznych wypowiedzi akagiego - wiesz, pomysł z wysłaniem kobyły na rozmowę zamiast Ciebie- jest całkiem sensowny..-}}

W Twojej protekcjonalnej w tonie wypowiedzi, Ojcze, ,..jak robią rekonstrukcje organizatorzy Bzury,kiedy mają do czynienia z profesjonalnymi rekonstruktorami a nie banda (tak w oryg.) niedopieszczonych krzykaczy takich jak ty.'
-
zawiera się pewna smutno-śmieszna prawda:

1) dwója z logiki i PR strzał we własną stopę (to taka Wasza tradycja?):

-bo rozważmy-skoro i na Bzurze i w Łowiczu spotkali się w sporej mierze ci sami ludzie - to mamy tu do czynienia z brakiem spójności logicznej w Twej wypowiedzi.

Koledzy, których wrzucasz raz do takiego wora z napisem ,niedopieszczeni krzykacze' - a innym razem obdarzasz tytułem ,profesonalnych rekonstruktorów' -przecież to ci sami ludzie,tak?

Dodatkowo- odpowiedz mi na pytanie: jeśli byłem i w jednym miejscu i w drugim - to zgodnie z zasadami logiki formalnej przynajmniej raz mogę powiedzieć o sobie ,profesjonalny rekonstruktor', nieprawdaż?

Dostarczasz przeciw sobie sporo amunicji, akagi- gdybyś jeszcze zechciał przedstawić argumenty, jakich miałeś użyć, wnioskując o zamknięcie wątku - będę wdzięczny.
Pisałeś o świętym spokoju- niech zgadnę,takie przypuszczenie nieszkodliwe - pisałeś o swoim świętym spokoju?


2)Kiedy,gdzie i jak zaproponowałeś mi pomoc przy Łowiczu - pytanie do bólu proste - czekam na odpowiedź,rozumiem też że jestes w stanie udowodnić to (np.maile,słynne w tym kraju billingi - bądź świadkowie zaproszenia?)-bawimy się przecież już na poważnie.


3) nie ulega wątpliwosci że ,Bzura była i będzie,w przyszłym roku także,właśnie na takiej zasadzie jak zrobiliśmy Łowicz' (koniec cyt.- i generalnie super,bo w takim razie z automatu mam przydział na przyszłą Bzurę)

tak jak nie ulega wątpliwości że Łowicz został zrobiony w sporej mierze po to, aby zatrzeć niemiłe wrażenie po Bzurze i odwrócić uwagę od niej- ej, nie słuchasz srodowiska, nie słuchasz.

Podstawowy Twój błąd polega na traktowaniu mnie jak depa,który nie kojarzy faktów- mam oczy,słucham uważnie i na ogół zachowuję też trzeźwość umysłu.

Zeby wychwycić takie i inne Twoje ,kwiatki' - nie trzeba porucznika Borewicza- Organizatorze, Który Zadeklarował
Ustąpienie Miejsca na Bzurze--:))

Na koniec, nieco przewrotnie odnosząc się do Twojego wstępu ,dziecko drogie' i dalszych enuncjacji typu ,banda niedopieszczonych krzykaczy' (cytat)- Ojcze, zawsze możesz mnie usynowić, potem przełożyć przez kolano i dać wychowawczego klapsa- wychowałem się bez Ojca więc może i tęsknię za taką protekcją.
Natomiast dopóki to nie nastąpi -trzymaj pion i walcz na argumenty.


**********************************************************************************************************************

II.

jazłowiak jazłowiak jazłowiak.. - zadałem Ci pytanie,od 26.09. nie ustosunkowałeś się do niego.Stawia Cię to w bardzo niezręcznej (łagodnie nazywając) sytuacji - ja dysponuję kopiami maili,wysłanych na adres ,Do Broni'.

Dodatkowo ponownie ,minąłeś się z prawdą' pisząc o zaproszeniu mnie do organizacji Łowicza i obietnicy postawienia za darmoszkę wsi na przyszłorocznej Bzurze.
Napiszesz coś w i tej sprawie?

Żałuję bardzo że moderator wyciął w całości mój wieczorny post - miałeś tam m.in. i odpowiedź w sprawie ciękiego dowcipu o toy-toyu w Garnizonie.

Stań jak facet- skoro potrafisz publicznie coś mi zarzucić,udowodnij to.
W przeciwnym razie wyjdziesz na ,prawdomównego inaczej'.




***********************************************************

pane admine - prosim Was, ne vytinajce mne bezsladovo!
Ja nisam kriva- ja sem dobrotliv - a Wy take ponure..-}}






















































































Twój kolega jazłowiak - tak, odnośnie PRZYSZŁOROCZNEJ Bzury propozycję złożył - propozycja warunkowo przyjęta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osterman, ale ja nie mam z tobą o czym dyskutować. Po prostu. Rozumiem, że masz potrzebę wypisania się, wygadania, ogólnie rozmowy z interlokatorem, czasami nawrzucania komu popadnie, ogólnie musisz pozostawić dość często ślad swojej bytności w sieci. Czyli internetowy troll jak ktos to kiedyś sprytnie nazwał. Ja to rozumiem, współczuje, będę się za ciebie modlił i postaram sie ignorować.

Życzę miłego dnia i żegnam załączając wyrazy i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.

Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, drogi Jacku

- nie opędzisz się tak łatwo ode mnie-puściłeś publicznie ciut farby i już tropu nie zgubię.

Postawiłeś publicznie poważne zarzuty - w takim razie żądam też jawnej odpowiedzi na to, co napisałem - przede wszystkim nt Twojego rzekomego zaproszenia mnie do Łowicza.


Rozumiesz pewnie że jeśli nie udowodnisz swoich wcześniejszych wypowiedzi na ten temat - będę miał pełne prawo nazywać Cię publicznie KŁAMCĄ ?

Kluczysz chłopie, chowasz się za ogólnikowe frazesy - a na PROSTE PYTANIE nie potrafisz odpowiedzieć?

Ejże.. dorosły facet z Ciebie,nie ? Więc powiedz mi w twarz-to może w takim razie to ja oszczerczo kłamię?


Dodatkowo - zwracam Ci po raz kolejny (złośliwa premedytacja) uwagę że popełniasz błędy logiczne jak i dostarczasz amunicji przeciwko sobie - bo co do ,..pozostawiania dosyć często śladu bytności w sieci'.. (cyt.) - spójrz proszę na licznik swoich postów

mój Mistrzu celnej riposty -:}}}}


Zadałem Ci pytanie - piłka po Twojej stronie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ,proszę państwa -


jak widać na załączonym przed chwilą obrazku :

osobnik płci, która zobowiązywała by do MĘSKICH i HONOROWYCH zachowań - typu powiedzenie PRAWDY, bądź PRZYZNANIE się do ŁGARSTWA -

- wolał podkulić ogon i uciec, nie próbując nawet bronić się.


Wniosek - Jacku ,akagi' Habrze - uznaję Cię za MAŁEGO CHŁOPCA-KŁAMCZUSZKA.

To tyle,mój Mały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osterman daj spokoj. Przesledzilem posty twórców Bzury i po dyskusju z nimi nic nie zyskasz. Dystkutujący z nimi nie po ich myuśli z reguly byli przez nich ignorowani albo dostawali ostrzeżenia i bany a oni pomimo stylu postów i rzucanych obelg nie. Jednak jakiś układ na tym forum jest niestety. A wydawało sie że wszystko pięknie. Jednak nawet reko tym przesiąknięte.
pozdawiam - arti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz,ARTi123 -

masz pewnie rację, być może i ja dostanę bezpośrednio ostrzeżenie że jeśli nie przestanę podskakiwać (lub nie będę tańczył po myśli ,Układu -:)) - to zostanie złożony na mnie donos do Organów..

Na razie dzwonili koledzy i życzliwie doradzali ostrożność.

Wiadomo, że nic poważnego z tego nie wyniknie - no ale opinia w miejscu zamieszkania, nerwy rodziny, ślad wpisu w kartotece , że , ..w toku czynności zabezpieczono np. petardę m-ki achtung,dostępną legalnie na stoisku - albo inny niezwykle groźny odlew' -))

Tak była i jest gdzie niegdzie smętna siermiężno-układowa rzeczywistość Organizatorska -reko nie jest tworem oderwanym od rzeczywistości.

Tym niemniej cieszy świadomość że nie tylko ja to widzę.

Trzymaj się , ARTi123
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Osterman - specjalisto od inżynierii finansowej. Pomimo zaproszenia do pomocy przy Łowiczu" olałeś nam i jeszcze próbujesz kłamać, ze nie doszły do Ciebie żadne informacje dotyczące Twojego udziału w imprezie w Łowiczu. Z tego tez powodu, że o niczym nie wiedziałeś, przypadkowo wpadłeś w sobotę do Łowicza, oczywiście przypadkiem znalazłeś parking z pojazdami, przypadkiem czekał na Ciebie mundur pancerniaka niemieckiego i przypadkiem dowodziłeś podstawionym na Twoje żądanie skfz. 222. Oczywiście zaraz się dowiemy, że ta przypadkowo wizyta nie była absolutnie związana z Twoimi przechwałkami na temat pomocy przy budowie scenografii bo przyjechałeś do Łowicza nie po to, aby popracować, a jedynie po to, aby sie dobrze pobawić za pieniądze organizatorów. I tak się też stało, po dobrej zabawie, zabrałes tyłek w troki i pojechałes do domciu, z obawy że ktoś z nas organizatorów może poprosić o reazlizację obietnic szafowanych na prawo i lewo. To tyle na temat obietnic i prawdomówności Pana Ostermana.

Teraz inżynieria finansowa. Kolega tu wielokrotnie zarzuca mi, że ja okradam rekonstruktorów, kłamie w sprawozdaniach i ogólnie za dużo wydaję na poszczególne elementy rekonstrukcji. Czy te zarzuty dotyczą Twojej grupy, która również znajduje się na liście kosztów imprezy? czy zapłacilismy może za dużo za motocykle? I czy te pieniądze Ci nie śmierdzą? A może przepłacamy za sdkfz. 222 w którym wozisz swój semperit? Badałeś to? Czy nadal obrażać będziesz chłopaków z Sochaczewa, którzy budowali scenografię nad Bzurą, a w Łowiczu, kiedy Ty pojechałeś do domu jeszcze długo w noc sprzątali rynek po inscenizacji. Rozumiem, ze z Twoich wypowiedzi wynika, że wszelkie wydatki ponoszone na Ciebie i Twoja grupę są cacy, natomiast Enfield i jego chłopaki są be i okradają rekonstrukcję?

Oto i tyle jest warte Twoje gadanie w necie.

pozdrawiam

Paweł Rozdżestwieński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostermann - wprawdzie bez ,von' ale doppel ,n'

Kolego jazłowiak - marny specjalisto od demagogii - poruszyłeś tutaj wiele wątków na raz, robisz medialny szum - ale NIE ODPOWIEDZIAŁEŚ NA MOJE JASNO SFORMUOWANE PYTANIE- niech tam, pokrótce odniosę się do każdego z nich.I tak:

-w jaki sposób niby poinformowałeś mnie,Ty ,o moim udziale w inscenizacji w Łowiczu?, (podkreślam - w inscenizacji- mimo że piszesz też jakobym ,deklarował pomoc przy scenografii'- gdzie i komu to powiedziałem?, napisałem Ci WYRAŹNIE o Bzurze)

-oczywiście że przyjechałem -skoro obiecałem,to choćby skały s..ły,byłem - i skierowałem się do osoby, z którą uzgodniłem swój przyjazd w charakterze obsługi sdkfz.-TYLKO o tym wcześniej rozmawiałem z tym kolegą- może jednak popytasz w Sztabie zanim pluniesz pod wiatr.?

-jeżeli chciałeś żebym popracował przy scenografii - wystarczyło powiedzieć, skoro ,PODOBNO mnie ZAPROSIŁEŚ i POINFORMOWAŁEŚ' - skoro dopiero dziś dowiedziałeś się że byłem, oznacza to, że w ogóle nie wiedziałeś o kim piszesz - i dzięki temu w dotychczasowej naszej potyczce podkładałeś się niemiłosiernie..}}}}}

-zanim odjechałem o 6 rano, bo byłem świadkiem tego i owego,posłuchałem Cię trochę, wymieniliśmy parę słów - więc nie pochlebiaj sobie że to z obawy przed konfrontacją z Tobą wyjechałem -bez takich żartów, chłopie.

Mści się teraz Twoje zadufanie i grzech pychy- a jakiemiż to obietnicami szafowałem, rzekomo na prawo i lewo? Bo dowody mówią tylko o przyszłorocznej Bzurze? Może mam tu wkleić Twoją odpowiedź na mojego DRUGIEGO maila w tej sprawie?


Co do prawdomówności - soorry, ale nie powinieneś ciągnąć tematu.Nie Ty..-:((


***********************************************************


Teraz demagogia stosowana wg jazłowiaka:

-pokaż mi MÓJ zarzut że kradniesz bądź kłamiesz w sprawozdaniach.

-co do nnieuzasadnionych wydatków - podtrzymuję - tylko że do tej pory nie odniosłeś się pół słowem konkretu do moich zarzutów -dotyczących BZURY !! czytaj chłopie, Bzury.

Demagogicznie mieszasz wątki -myślisz że jak zamieszasz i wiatru narobisz to w tym kurzu uda Ci się przetrwać - a guzik !
Obaj z akagim popełniacie za dużo błędów logicznych, dodatkowo kłapiecie jęzorami - nic tylko Was punktować..

-nie wiem czy przepłacacie za sdkfz. -nie mój temat - dodatkowo nie związany z meritum sprawy, zawartym w tytule tego wątku.

Obawiam się że jak zwykle w tym demagogicznym uniesieniu -pomijasz fakty - a ileż to na Boga motocykli było z mojej Grupy, Zorientowany Organizatorze ?-:}}

-starożytni juz zauważyli że ,pecunia non olet' -natomiast zważ że JA PRZYJECHAŁEM I ŻYWIŁEM SIĘ NA SWÓJ KOSZT -oddam Ci mój samochód jeśli na liście żołdu znajdziesz moje nazwisko i podpis - a co ty możesz mi zaoferować ??

Może ten wynajęty za 4400 ,pojazd konny' z Bzury.:-}}
***********************************************************


- nie stylizuj się na obrońcę niesłusznie uciśnionych -
na razie wiem o jednym człowieku, enfieldzie, z którym prowadzę korespondencję,więc nie wcinaj się między wódkę a zakąskę - jakoś mnie jeszcze nie przekonał wyliczeniami że błądzę.

-nie wiem co rozumiesz z moich wypowiedzi - obawiam się, po tym co i jak piszesz,że niewiele.
Chociaż - tak między Bogiem a prawdą- mniejszym problemem byłoby gdybyś robił to z nieumiejętności - a tak pozostaję nadal z pewnymi podejrzeniami..bo wciąż nie odpowiadasz merytorycznie.

Nie ten adres jazłowiak, mnie nie można wziąć na tanie huki -
natomiast z ciekawością zapoznam się ze ,wszelkimi wydatkami ponoszonymi na mnie i moją grupę' - tylko koniecznie zaznacz, o które imprezy chodzi.

Nie rozmawiasz z 15-latkiem - o czym pewnie już Cię uprzedzono.

A to ,pozdrawiam' na końcu- to tak na serio serio,gałązka oliwna czy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osterman, ale odnoszę wrażenie, ze próbujesz sam sie przed sobą wytłumaczyć. I więcej próbujesz napisac to i tak jest pewne, iż:
- okłamałeś wszystkich, że Cię nie było na Łowiczu i wywinąłęś kitę od razu po inscenizacji, aby przypadkowo nic nie robić.
- okłamałeś wszystkich, że nie miałeś możliwości pomocy przy Łowiczu, mimo tego, że mogłeś to zrobić.
- bawiłeś się za pieniądze organizatorów bardzo dobrze, a kłamiąc próbujesz wytłumaczyć, że robiłeś to za swoje.

Możesz obrażać wszystkich dookoła, ale pokazałeś co potrafisz naprawdę - gadać, gadać, gadać. I pisać coraz to dłuższe posty, żeby ukryć prawdę, która zawsze wygrywa.

zniesmaczony

Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo pojazdów konnych na Bzurze:
3000 brutto kosztowało przywiezienie przodka do działka + 4 koni (w tym trzech do zaprzęgu), które trzeba zgrać, nauczyć chodzić w uprzęży chomontowo-szorowej - konie przyjechały ze Zbrosławic (czyli około 300 km) - oczywiście kolega Ostermann dysponuje końmi na pewno bliżej i lepiej wyszkolonymi niż konie Romka Ficka;
1220 zł brutto kosztowało przywiezienie taczanki wz. 36, która na pewno kolega Osterman przywiezie z leszna Wielkopolskiego na pewno za darmo bo ich ma sto w garażu.

Wożenie wszystkomającego Ostermana w sobotę w Łowiczu- kosztowało ponad 2000 złotych.

Śmieszny jesteś człowieczku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie