Skocz do zawartości

Bzura 2007-rozczarowanie:(


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 279
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Faktycznież- nie wyglądało to na ,Wieś graniczną w Prusiech Wschodnich'.
Okejos:
Pewnie biedaczka musi zagrać jeszcze w przyszłorocznej Bzurce - więc dlatego oszczędziliście ją a nie tam że fahrer mało co widział..albo że już mus było na ,defiladę' ruszać.-;))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pionierze, pawelec40pp ...

Zaznaczam, że nie piszę, żeby się czepiać. Ale sam sprowokowałeś temat odpowiedzią. I po co te bajki o płaszczu wz.19 z 1924 roku ? Oboje wiemy, że miałeś na polu płaszcz powojenny. Owszem sukno mocno zbliżone, ale niestety krój się ma tak do wz.19 piechoty jak Tarpan do T-34. Podobnie jak 5guzikowy bawełniany drelich zielony z 1950 roku udaje siedmioguzikowy drelich lniany wz.36. Płaszcz piechotny wz.19 ma rozporek z tyłu ? A może ma wąski spiczasty kołnierz ? Dość dobrze mu się przyjrzałem na polu i nie ma mowy żebyś miał na sobie oryginał wz.19.

Wiem, że miałeś poważne wyzwanie, ale niestety podoficer mundurowy sam powinien być ideałem jeżeli chce kogoś z czeskim chlebakiem pouczać. Chciałem tylko zauważyć, że faktycznie trudno coś wyegzekwować samemu chodząc w czymś równie niezgodnym.

Owszem może i to troche podobne. No i te płacze o guziki. Kolego ... kto jak kto, ale żeby taki kolekcjoner jak Ty nie miał kilku malutkich guzików do płaszcza :) Najbardziej nie rozumiem tego, bo przecież masz ten piękny komplet kopii sukiennego wz.36, a latasz w jakimś dziadowskim LWP poniewierając przy okazji mundur historyczny. Pomijam gładki hełm wz.31 bez salamandry" - okrutnie rzadko spotykany w piechocie, nie czy nie można założyć salamandry ?

Specjalnie przejrzałem wszystkie galerie ale niestety nikt Cię nie uwiecznił, a szkoda bo teraz nie mam fotki pod ręką, coby pokazać. Bo pewno teraz na swoją obronę wstawisz oryginał z kolekcji który nad Bzurą wcale nie był.

Oficer mundurowy jak zwykle wyglądał bosko, ale nie widziałem niestety żeby robił jakiś przegląd mundurowy grup, czy może jakieś uwagi. A szkoda, bo jakby się trzymać rygorów ustalonych przed imprezą można by było przed inscenizacjami głównymi wywalić z 65-70% uczestników strony polskiej.

Niestety, szkoda że inne grupy dla których prezencja i wygląd jest wysoce ważny musiały cierpieć poprzez ten bajzel mundurowy strony polskiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie bylem na bzurze(ze względów rodzinnych), ale śledzilem ją z internetu. I zasmucilo mnie to, ze rzeczywiście polacy byli jacyś tacy nieruchawi, pirotechniki widać nie bylo i ogólnie malo dynamicznie. Widząc zdjęcia z rekonstrukcji dziwi mnie fakt, iż nikt z organizatorów nie wywiązal się z zapowiedzi, że będzie sprawdzane umundurowanie i wiek.Organizatorzy trąbili o tym już od zeszlego roku, a tu lipa.Powiedzcie mi, po co to wszystko bylo, żeby dodać splendoru? Splendor to osiągnęliśmy w 39, a my mamy go pielęgnować.Zastanówcie się trochę panowie organizatorzy, bo z wypowiedzi slychać, że rekonstruktorzy się rozczarowali.Obyście wy w przyszymroku także się nie rozczarowali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
ja chciałbym tylko w temacie pirotechniki,ta sama firma była w ........ i też odwalili skecz/nie dublowane przewody/na spotkaniu i pokazie kilka tygodni przed impręzą pokazali naprawdę piekne bum i miało byc lepiej :do dołka trociny itd żeby było efektownie/a na inscenizacji jedna wielka porażka /dokladne porównanie piard po grochowce/mało tego to nie tyle wybuchow za ile było zapłacone /np brak wybuchów w wodzie przynajmniej oprocz piromana nikt ich nie widzial/ tłumaczenie bo ktoś przewody poodłaczał/żałosne/mało tego to na innej iprezie na ktorej tez bylismy Pan Pirotechnik Tłumaczył/nie nam oczywiscie/że nie wysadził wszystkiego bo rekonstruktorzy byli pijani!!!!Wiem że ta firma zaczyna swoją dzialalnosc na polu rekonstrukcji "ale jak tak zaczyna to pytam jak skończy

sory za zaśmiecanie forum ale chcialbym żebysmy mieli swiadomosc zamawiając wiadomą firmę piro

ps.Nazwy miejscowosci nie podaje ale jesli ktos sledzi to forum to sie domysli:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt tłumaczą się na Polonialitares ale jakoś mało przekonująco. Ale podali wstepne koszta. Są w 70% tak wysokie, ze chcialbym dla nich coś przetransportować albo zbudować na czy coś tamich imprezie . Rozrzutne chłopaki troche. Kosmos. Wyjdzie na to, że dołozyli do interesu hihi
pozdrawiam-arti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 076 przeróbka jaką dokonałem przy tej kurtce z lat 50-ch to tylko przyszycie guzików przedwojennych. A latać nie latam w niej tak za bardzo tylko mam ją do drobnych prac używam ją od 5 lat i nadal jest jak nowa, mam takich kurtek identycznych 6 sztuk, ta była najgorsza i w dodatku rozerwana zszyłem ją i mam ją do reko. Kolego meleskul". Co do płaszcza to wiem jakie guziki powinny przy nim być, wz 19 a nie 27 które są łatwo dostępne, dlatego napisałem że takie guziki wz 19 są dość drogie na rynku i prawie nie do zdobycia nie mówiąc o takich małych guzikach a takich właśnie szukam, wz 19. Jakimi guzikami przypinana jest u kolegi patka kołnierzowa?" - ze skóry. Mówiłem że ten płaszcz jest powojenny aby nikt się nie interesował nie pewny tym płaszczem, a kupiłem jego tak z powojennymi guzikami dokąd nie zdobędę oryginalnych jakie powinny być przy nim przyszyte takie będą na razie do niego przyszyte. I jeszcze jedno ja nie byłem oficerem mundurowym tylko kolega Babulewicz, ja zostałem tylko poproszony aby zwrócić uwagę na wygląd rekonstruktorów ze strony polskiej aby przedstawić które grupy są odpowiednio ubrane i które będą w przyszłości brane pod uwagę i dopuszczane do rekonstrukcji na Bzurze ze względu na odpowiednie umundurowanie i oporządzenie. I kolego sallah_al_din patrzyłeś jakie miał stemple ten płaszcz nie, to nie pisz bzdur, i jeszcze jedno czy widziałeś kiedyś kolwiek płaszcz wz 19 wątpię, tak dodatkowo trzeba było siebie zobaczyć jak wyglądałeś w jaki sposób nosiłeś oporządzenie i ty mnie krytykujesz . Co do hełmu wz 31 w wersji gładkiej to poszukaj jeszcze może znajdziesz życzę powodzenia były takie w wojsku mam zdjęcia z nimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zabierają, bo podejrzewam nie opanowali sztuki pływania ani kraulem, ani żabką w tym co się tu dzieje. Reekonstrukcja w Polsce jest już spolaryzowana - muminy i nawiedzeńcy dyskutują sobie a muzom na tym forum, agresją próbując ukryć swoje mniej lub bardziej ciemne zamiary.

Panowie, nie wyjdzie wam zarządzanie normalnymi ludźmi. Już jest porządek w polskiej kawalerii kawalerii, będzie i porządek w piechocie, ale to kwestia czasu. Będziecie sobie tu walić i robić sobie dobrze na tym forum do woli, tymczasem rekonstruktorzy będą spotykać się na rekonstrukcjach bez waszego udziału. Bo nikt nie zaprosi zarozumiałych, pełnych zawiści, jadu i zadufania muminów.

A na miejscu organizatorów Bzury to ozłociłbym to wasze pyszczenie, bo dzięki temu co tu pływa, coraz więcej rekonstruktorów wie gdzie szukać normalnych i prawdziwych informacji o imprezach rekonstrukcyjnych.

Plujcie, bo dzięki waszemu jadowi idą w górę statystyki militarnych czy reacteringu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a taki mały cytacik z Pana Szanownego Prezesa/Komendanta:


--------------------------------------------------------------
jazlowiak (1268/83) 2007-07-24 19:03:00

Nie musisz już nic pisać, czyny za Was mówią nie słowa...."
--------------------------------------------------------------


...a jakie były czyny każdy widział, słyszał i sobie sam może ocenić ;)

Pozdrawiam
d007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazłowiak - Polonia Militaris wpis w kwestii rozliczenia finansowego tegorocznej Bzury :

W dyskusjach między rekonstrukcjami pojawia się ciągle pytanie o koszty Bzury 2007. Fundacja planując taką imprezę musi zbudować preliminarz, na realizacje którego stara się znaleźć środki. Poszukiwanie środków odbywa się w dwóch obszarach, poprzez poszukiwanie grantów i poprzez poszukiwanie sponsorów.
Zacznijmy od sponsorów. Bardzo ciężko jest od sponsorów uzyskać środki finansowe, większość sponsorów ofiarowuje nam usługi lub rzeczy materialne. W 2007 roku kilkadziesiąt firm pomogło nam w organizacji Bzury ale tylko jedna tj. Elite Cafe przekazała 5 tys zł. Firmom tym jednak musimy zapewnić reklamę, co generuje konieczność umieszczenia ich reklam na nasz koszt w "Do Broni! i w "Nowym Przeglądzie Kawaleryjskim, co znowu wymusza na nas konieczności wydania pieniędzy a otrzymujemy w zamian za to usługę lub rzeczy.
Z grantów Fundacja otrzymała 70 tys z MON i 30 tys z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Razem budżet imprezy wyniósł 105 tys złotych + 2,6 z karabiny.
Do dnia dzisiejszego Fundacja zapłaciła za następujące rzeczy: ochrona 10000,00 zł, pirotechnika 15000,00 zł, wynajem broni 7000,00 zł, amunicja 12000,00, pojazdy 13000,00, wyżywienie 10000 zł, transport koni 13000,00, wynajem mundurów 2000,00, wynajem pojazdów konnych 4220, banery MON 6000,00, delegacje 2000,00 (przyjazd wolontariuszy i ponad 40 wyjazdów z Warszawy do Brochowa), koszty bezosobowe 6900,00 (budowa scenografii 5000, malowanie pojazdów 900, komentarz 1000); paliwo do czołgu 200,00, druk plakatów i zaproszeń 3000,00, 1100,00 za transport orkiestry z Radomia, 2000,00 za katering dla Vipów, koszulki dla wolontariuszy i naszywki 700,00, prezent dla AA7 z okazji 5-lecia 1500,00. Tyle zapłaciliśmy do dnia dzisiejszego ale wszystkie faktury jeszcze nie wpłynęły. Z chęcią jednak służyć będziemy rozliczeniem całej imprezy dla każdego, kto sobie tego zażyczy. W następnym poście przedstawię tzw. wartości niematerialne otrzymane na imprezę:-)
"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wobec tego możemy oczekiwać że każda GRH a juz napewno każda która brała udział w bzurze na swoje pięciolecie taki prezent otrzyma? Nie jest to w żaden sposób skierowane do kolegów z AA7 ale do organizatora - bo jak wszyscy to wszyscy, albo nikt, równych i równiejszych byc nie powinno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie