Skocz do zawartości

Ekrany na sowieckich czolgach ?


amsel44

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Laszlo!
Nie rób jaj!
Napisałeś: W związku z tym ciśnie się na usta pytanie - przeciw czemu chcieli sie w ten sposób chronić? No bo przecież Ruscy nie dysponowali (o ile wiem) własnym odpowiednikiem bazooki, piata czy panzerfausta".
Odpisałem: Nie, używali również przeciwpancernych pocisków kumulacyjnych produkcji sowieckiej...".
Co tu rozwijać?! Generalnie rzecz biorąc artyleryjskie pociski przeciwpancerne ze względu na zasadę działania można było podzielić na trzy grupy:
1) klasyczne,
2) kumulacyjne,
3) podkalibrowe.
Szoruj do najbliższej biblioteki i weź przejrzyj choćby Encyklopedię Techniki Wojskowej... .
Pozdro!
PS. Tylko się nie zgub po drodze :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laszlo!
No i mamy kolejne nieporozumienie w stylu total brutal of wulgar... . Da, takowych nie było! Używano natomiast bardzo chętnie zdobycznych niemieckich (im bliżej końca wojny, tym częściej). Do tego stopnia, że wydano nawet instrukcję użytkowania Panzerfausta w języku rosyjskim!
Pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowglyn - eee...no zaraz nieporozumienie...w sumie to dociekam, czy był jakiś bardzo konkretny powód montowania ekranów PRZEZ NIEMCÓW na ZDOBYCZNYCH tetach i isach, oprócz oczywiście wspomnianych artyleryjskich pocisków kumulacyjnych. A konkretnie - czy Niemcy chcieli w jakiś sposób upodabniać trofiejne czołgi do swoich panzerów poprzez dodawanie właśnie ekranów. Stąd moje pytanie odnośnie zdjęć wstawionych przez Woodhavena.(Woodhaven - trochę się pogubiłem, te ekrany to dzieło Niemiaszków, czy Ruskich)

Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbki dokonane przez Niemców przedstawione są na zdjęciach

2007-10-04 05:59:00
2007-10-04 21:38:00
2007-10-06 07:32:00
2007-10-07 03:11:00
2007-10-07 20:17:00
2007-10-09 01:26:00
2007-10-09 01:26:00
2007-10-11 22:24:00
2007-10-15 01:45:00
2007-12-02 01:50:00

W swoich rozważaniach nie uwzględniliście jeszcze jednej możliwości a mianowicie obawy załóg zdobycznych czołgów przed ostrzałem przez własne wojsko.

T 44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Obiecane zdjęcie :)
T-34 z żelbetowym pancerzem
Radziecki pomysł z 1943 roku.
Zarzucony już po pierwszych testach poligonowych, ze względu na pewne niewielkie :) problemy z poruszaniem się tak dopancerzonego wozu.

Zdjęcie pochodzi z magazynu Militaria XX Wieku Nr 5(14)/2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Woodhaven, znaowu mnie uchroniles od wywalenia wprawdzie drobiazgu ale z ety" , moze znasz przeznaczenie tego czegos szeklowatego ?
pozdro.amsel44 :)

ps. pomyslalem znowu ze to pewnie jakis rolniczy wynalazek" :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby chodziło Ci o szekle ???

Szekla .... metalowa klamra w kształcie litery U" lub Ω", tworząca zamknięty obwód, otwierany i zamykany za pomocą śruby, służąca do łączenia elementów np. liny szybkiego i czasowego łączenia lin zakończonych okiem, łańcuchów i ich kombinacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, twoja szekla rzeczywiście wygląda jak z innej bajki.
Teraz problem polega na znalezieniu dobrego wojennego zdjęcia T-34 na którym dobrze będzie widać szkle.
Przejrzałem trochę zdjęć ale jak na razie z miernym skutkiem

Pozdrawiam

Na zdjęciu szekle z IS 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie