Skocz do zawartości

Rekonstrukcyjne dziwadła - vol.2


Horst

Rekomendowane odpowiedzi

Tu chodzi o krytyke pewnego podejscia, 'troche huku i dymu' 'dostac GANA i postrzelac' 'załozyc byle jaki byle niemiecki mundur' itp, ja kazdemu życze poprawy, ale pewne granice jak np normalne, poprawne załozenei sprzętu nie powinny byc przekraczane ani przez nowicjuszy ani przez nikogo innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 278
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Plamić Prinz Eugen? No, przesadzacie trochę...


Że koleś ze zdjęcia nie jest ok to wiemy - ale on co najwyżej plami honor swojej grupy - ale plamić jednostki, którą można bez problemu porównać do hordy odszczepieńców, mordujących wszystko, co im w ręce wpadło, po prostu się nie da - tak samo, w 1939 roku Armia Czerwona zdobyła podczas agresji na Polskę wielkie ilości sprzętu, odnosząc de facto sukces nie mniejszy, niż Rzesza. Przy okazji, zginęło wielu polskich żołnierzy i cywilów - między innymi zamordowanych w Rohatynie - czy można plamić tych, którzy tych mordów dokonali? Chyba nie.


On to by pasował na nkwdziste lub dirlewagnerowca, takie zdziczałe, zapite i bojowo totalnie bezwartosciowe ;]"

Zapewniam Cię, że NKWDziści wg. miary, którą stosujesz do PE, byliby też jednostką o wielkich osiągnięciach" - skuteczni, bezwzględni, nierzadko dobrze wykształceni - a przecież na obraz ich bitności nie wpływają mordy na jeńcach, katowanie podczas przesłuchań, pilnowanie" atakujących - przecież sam to powiedziałeś, nieprawdaż?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojak" wydedukowałem po poście że byłeś w Iłży tam była M-72 kierowca to Szymon a pasażer to właśnie Łukasz nie wydaje sie mi żeby miał kopie munduru albo była tak wypasiona że szturm sie chowa.Postaram sie jakąś focine znależć a jeśli to nie orginał to co on ma to biore saperkę i pod ziemie sie chowam...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawidzie - a mało to politycznych było na froncie? Jest takie znane zdjęcie oficera radzieckiego, z pistoletem w uniesionej ręce, dającego sygnał do ataku - to A.G. Ieriemienko, młodszy politruk z 220 pułku strzelców...

A Awiacja NKWD? A Pograniczne wojska NKWD? Też byli na froncie i walczyli...


Czyli, mieli osiągnięcia bojowe - wobec tego, jeśli ktoś przebierze się (podkreślam - przebierze, bo z rekonstrukcją nie ma to nic wspólnego) w mundur NKWD i, powiedzmy, upije się przed inscenizacją, albo będzie nosił gumowce, to kogo splami? NKWD, czy swoją grupę?

Chyba jednak to drugie, prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją grupę, do tego zrobi z siebie idiote i totalnego ignoranta historycznego, tak samo jakby sie upił w mundurze PE, LAH, GD czy innych, ja cały czas mówie ze moje stwierdzenie było luzne, bo akurat taki ten typ nosi mundur, nie ma co szukac politycznych kontekstow i jakichs zawiłych analogii ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak Vilkaloki wyżej napisał Co do kałmuka alias "pana fioletowe oczka i inne jego przezwiska to postać barwna znana od 2004 roku z pijaństwa, idiotyzmów, chamstwa w stosunku do kobiet i związanych z tym podbitych oczu spowodowanych niekontrolowanym zginaniem się rąk mężczyzn owych kobiet oraz innego buractwa."

a cos takiego plami każdy mundur, a przy okazji nie służy wizerunkowi grupy i ogólnie pojętego środowiska ; )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do piszących tak zwanych znawców pisma wszelakiego a mianowicie czy Wy panowie macie tak wszystko na tip top bo widzę że tylko potraficie sie nabijać ze wszystkich i wszystkiego
Na paru reko bywałem i jakos nie widzę aby tak wszyscy mieli wszystko na tip top sam zbieram opieram sie na radach kolegów z grupy i jakoś nie mogę powiedziec abym tak odrazu był znawcą wszystkiego i że wszystko jest ok i jakoś nie widuje na reko panów w 100 procentach jak w regulaminach no poza paroma dosłownie wyjatkami ( 1 )
Pozdrawiem i tylko proszę bez inwektyw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec67 - Tu nie chodzi o wszystko na tip top w 1001% ale o ewidentne błędy i rzeczy niedopuszczalne jak kurtki szwajcarskie (gdyby były przeszyte porzadnie na wzór kurtki niemieckiej u krawca, przefarbowane, z dodanymi dobrymi obszyciami to nikt by sie nie czepiał, sam bym rozrysował chedtnie M36 komus kto by o to mnie bardzo prosił, ale jakos nikt sie o to nie pokwapił zapytac, szyja byle jak albo nie szyja wcale i mysla ze błyszcza), buty typu glany oraz inne cywilne obuwie, noszenie sprzetu zupełnie nie tak jak się nosiło (do tego nie trzeba znac regulaminow, wystarczy przegladac fotki) My piętnujemy niechlujstwo, lenistwo. Obiboków którym się nie chce, nie chce sie spojzec na fotki z epoki, nie chce sie wyczyscic zardzewiałej puszki szczotka druciana i pomalowac na nowo (koszt operacji moze 20 zł), nie chce się przerobić szelek. To ma być rekonstrukcja a nie wesoła latanina na zasadzie -

założe byle co, szwajcara prosto z lumpa, dodam ORŁA ZE SFASTYKOM, adidaski czarne bo nie zauważom widzowie, zardzewiało pucha z garaża wyciągne na sznurku konopnym powiesza, tornister od ojca z kolekcji na plecy wcisne, jakas mycke i smigam bedzie DOBRE REKO, bedom kiełbaski, POSZCZELAM SOBIE Z GANA HUKOWEGO i bendzie super"

___________________________________________________

Ja na swój sprzęt zarobiłem sam, żeby mieć cokolwiek co mozna pokazać zbierałem rok, to był rok dziadowania, dorabiania na czym się dało, oszczędzania i odmawiania sobie wieeelu rzeczy. Oraz rok nauki, studiowania zdjęć, książek, stron internetowych i innych. Kolejny rok zajęło mi wyprowadzenie swojej sylwetki na prostą na tyle żeby nie wstydzić się niczego co posiadam i noszę, a teraz, trzeci rok zajmuje mi kupowanie rzeczy drogich acz klimatycznych o których zawsze marzyłem, obecnie brakuje mi tylko replik saperek szytych na miare (mam tylko, lub aż krp BW podkute kompletem gwozdzi). Jestem z siebie dumny, szanuje swój sprzęt, kolegów z grupy którzy również wkładaja mase zagazowania w swój wizerunek oraz znajomych z innych grup które się starają. Mam wrażenie że razem robimy coś fajnego i na poziomie. I teraz czytam to forum i patrze że na ludzi którym się nie chce, którzy zakładaja adidaski czy glany do szwajcara to cos jest cholera nie tak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ale co innego jest komuś powiedzieć że ma to źle a co innego jest wsadzić tu zdjęcie jakiegoś gościa i jechanie go do upadłego. Są ludzie i ludzie jedni traktują to co robią z Wielką pasją i poświęceniem zaś inni to olewają i robią z siebie debili ale tak będzie zawsze i tego się nie zmieni ale może dla kogoś być przykre że jego zdjęcie ląduje w necie i jest potem jechany bez miłosierdzia przez innych,
Moje zdanie jest takie jeśli jest organizator imprezy i dopuszcza do występu ludzi z księżyca to jemu się powinno wytkać błędy że dopuszcza ludzi niewłaściwie umundurowanych i wyposażonych co do odtwarzanego okresu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie