Skocz do zawartości

Rekonstrukcyjne dziwadła - vol.2


Horst

Rekomendowane odpowiedzi

Michał prezentujesz bardzo kontrowersyjne stanowisko :) Są środowiska dla których PKWN bynajmniej nie jest okupacyjny...

A 'bekantmachungen' są rzeczywiście kontrowersyjne - ostatnio na allegro pojawiły się oryginały i wywołały straszną burzę (i słusznie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 278
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jeżeli uważasz Panie Michale że lista rozstrzelanych i nie przewidzianych do ułaskawienia przez szefa elektryków na dystrykt jest równa i tożsama z Manifestem
PKWN to już niestety coś nie tak. Dla mnie skala wartości jest diametralnie różna.
Swój bagaż ideologiczny to zostaw dla siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że ktoś zaprotestuje :) Widzisz michale, acer też był w zbowidzie ;)

Acer, bez urazy, ale PKWN to tylko lżejszy kaliber rządu Dzierżyńskiego. Uzurpatorzy, którzy na ruskich bagnetach usunęli władzę jedynie słusznego Polskiego Rządu na emigracji.

PS: Ober schutze - ale co ma odpisać :) walczę z literaturą. Tak mam - jak chce coś robić to najpierw tony książek. niedługo będę miał ang. tłumaczenie regulaminu z 1935 :) Ja nie chcę 'dobrego' tylko historyczne reko... Ale z Twoimi metodami walki z tym 'dobrym' się nie zgadzam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni panowie schodzicie z tematu z zaczyna się tu uprawianie że „marsza” racja jest lepsza niż „twoksza” a przecież nie o to chodzi
To że na inscenizacjach pojawiają się ludzie nie tak umundurowania to jest wina albo organizatorów którzy za wszelka cena chcą zorganizować rekonstrukcje w swoim miesicie i ściągają kogo popadnie albo ludzi którzy dowodzą tymi grupami i nie dbają o ich wizerunek.
Ale jest jeszcze jedno co mnie nurtuje a mianowicie wieszanie na sobie wszystkiego co się posiada a zwłaszcza gadzecików które się gdzieś kupiło lub znalazło a inni tego nie maja. To chyba taki lekki snobizm a to pewnie rodzi wiele błędów tak wyśmiewanych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj coś mi sie wydaje panie ober_schutze że wzoruje sie pan chyba na jednym i tym samym mundurze niemieckim może i oryginalnym ale nieznaczy to że wszystkie były takie same..a zresztą co ja panu bede mówił to pan jest znawcą niemieckich mundurków i paskudnych szwajcarów..POzdrAwiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, teraz to mozemy pogadac, na spokojnie i na konkretny temat bez zaczepek i emocji.

Za wielkiego znawcę nigdy się nie uważałem, powtarzam to zawsze i zawsze jestem świadomy swojej niewiedzy, jak ktos mi udowodni materiałem zdjęciowym na tyle dobrej jakosci ze nie pozostawi złudzen to moge mu przyznac racje - przyznanie się do blędu nie boli, jeżeli jest się do czego przyznac, narazie nie dostałem dowodów negujących moją tezę a jedynie wrzaski i wymachiwanie piąstkami przez kamilo - a gdybym przy tym się ukłonił i przyznał racje bez argumentow i dowodów byłbym zwyczajnym głupcem który mówi X dopóki wszyscy przytakują a jak ktos podda pod wątpliwość to ucieka, a ja nie z takich. Także zapraszam do sensownej dyskusji, moze wspólnie dojdziemy do ciekawych wnioskow? Napewno wiecej z tego będzie niz z kamilowego ciskania gromów.

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, zadałeś sobie trud żeby coś przerobic, przefarbowac, przyłozyłes się do tego i mimo ze era szwajcarów powoli odchodzi, to nie można zarzucić lenistwa i niechlujstwa, gdyby większość ludzi noszacych szwajcary zadała sobie ten trud, dziwadła były by bardzo chude :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapodam foto mojego munduru to wtedy pogadamy moze mi pan jeszcze cos doradzi,musze zrobic real wyraźne foto żeby było widac kolor taki jak ma na prawde bo niektóre aparaty są tragiczne i nie zawsze robią fote tak jak trzeba...Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyjść na dwór póki jest słońce, zanieść fant w cień, położyć na szarym tle i nie używać lampy. Dla próby warto też zrobić zdjecie w ostrym słonecznym świetle, będzie kolega miał poównanie, w którą stronę idzie przekłamanie barwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że ktoś zaprotestuje :) Widzisz michale, acer też był w zbowidzie ;)

Acer, bez urazy, ale PKWN to tylko lżejszy kaliber rządu Dzierżyńskiego. Uzurpatorzy, którzy na ruskich bagnetach usunęli władzę jedynie słusznego Polskiego Rządu na emigracji."

:O


Nie obrażaj mnie człowieku, bo nie byłem w ZBOWiD,
takie masz pojęcie nikłe o historii. Gdyby nie ci uzurpatorzy a sowieckich bagnetach", to nie byłoby potem żadnej Polski. Nic by się odbudowało ze zniszczeń wojny, ale najlepiej tego nie widzieć, przecież to pewnie samo jakoś, a nie komuna. A może to jedynie słuszny rząd emigracyjny odbudował ? Towarzystwo na Zachodzie nas przehandlowało i olało ,rząd emigracyjny też został olany- a w tamtej sytuacji wyboru innego dla Polski raczej nie było.

I to jest najgorsze: mieszanie ideologii do waszej rekonstrukcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problemem są takie bubki którzy tego typu akcje idologiczne niewazne w jaka strone urządzają na pokazach itp i później robi sie dyskusja, a my jestesmy tylko ludzmi i poza rekonstrukcja czasem i o polityce mozna podyskutowac. Rekonstrukcja sama w sobie powinna byc w 100% apolitytczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer, spokojnie. Mój dziadek był w ZBOWID ale specjalnie nie przepadał.

To nie dyskusja o polityce wspólczesnej, tylko jej odwzorowanie w reko. Czy mamy unikać NKWD w reko mimo, że wiemy co to było i jak ważną grało rolę ? Może postawmy się razem ze znanymi krzykaczami, którzy plują na Waffen SS w reko, jakby ich nie było ? Nie da się uniknąć konotacji polityczno-ideologicznych. Oczywiście bez przegięć.

Co do tego co nam Rosjanie przyniesli a co nie - to trzy fakty:
- Rosjanie od zawsze nam chcieli coś przynieść - na szczęście wcześniej był Piłsudski; później zabrakło sojuszników a głównie przed wojną sanacji zabrakło wyobraźni
- do Berlina z Moskwy droga wiedzie przez Warszawę, a nie przez Madagaskar - niby którędy mieli iśc ?
- spadkobiercą przedwojennego rządu był Rząd Emigracyjny, PKWN nie miał ŻADNEGO międzynarodowego umocowania do pełnienia władzy w Polsce poza swoistą umową ze Stalinem; dopiero po wyborach (sfałszowanych jak wiemy) opinia międzynarodowa niechętnie uznała nowy rząd Osóbki-Morawskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty bierzesz pod uwagę ówczesną sytuację militarną ?

Jaki był Stalin wiadomo, niestety to nie Patton przegonił Niemców z Polski tylko Rosjanie, i militarnie oni sprawę załatwili, więc oni mieli najwięcej do powiedzenia.

Nas niestety przehandlowano, Rząd emigracyjny mógł sobie potupać co najwyżej. Zresztą i tak stracił wkrótce poparcie. Zresztą to była jednak Polska a nie republika rad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle przy rekonstrukcji niemieckiej że tak powiem kontrowersyjnej czy rosyjskiej nie powinno być mowy o żadnych przejawach własnych konotacji politycznych poza czystym aktorstwem i inscenizowaniem.

Po drugie założe się że więcej jest grup odtwarzających SS niż NKWD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty bierzesz pod uwagę ówczesną sytuację militarną ?"

OCZYWIŚCIE ! Co nie znaczy, że mam nie nazywać rzeczy po imieniu. To tak jak z Księstwem Warszawskim - z Napoleonem nam było po drodze, mimo, że nas wykorzystywał bez mydła. ale inaczej nie było szansy na jakąś formę niezależności.

W ogóle przy rekonstrukcji niemieckiej że tak powiem kontrowersyjnej czy rosyjskiej nie powinno być mowy o żadnych przejawach własnych konotacji politycznych poza czystym aktorstwem i inscenizowaniem."

to oczywiste. żadnych manifestów czy 'bekantmachungen' i innych rzeczy, które są dla nas wyjątkowo bolesne (obie !).

Po drugie założe się że więcej jest grup odtwarzających SS niż NKWD."

A to akurat szkoda - u Sowieta stosunek enkawudzistow do sołdatów był chyba wyższy niż esesowców do heer. i chłopaki (niestety) znali się na swojej robocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer dziwisz sie ... mieli ladniejsze mundury :-))))...... a w ogóle panowie odpuśćcie ...czytam i obserwuje z boku caly ten ruch rekonstrukcji historycznych i trafia mnie jak widze jak sie zgrabnie wciska do niego polityka ..... wiemy ze i elektrycy i chlopcy od Felixa mieli bardzo sporo na sumieniu, ale do jasnej ciasnej dowcip polega na odwtorzeniu konkretnej bitwy potyczki i zaprezentowaniu widzom jak to z gruszba wygladalo ( stad jako widz i sympatyk doceniam dbalosc o mundury i inne gadzety ), a nie na manifestowaniu wlansych porzekonan politycznych, czy innych bzdurach ..........zawsze sie zastanawiam czemu Jankesi czy Anglicy potrafia sie w miare cywilizowany sposb bawic a my do wszystkoego musimy dorabiac odrazu odpowiednie ideolo ???? vide jazdy w innym watku dotyczace defilady na 15 sierpnia ???? Panowie to jest tylko hobby jak kazde inne, nie mieszajcie do tego polityki ........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argonauta powtórzę raz jeszcze - to nie jest żadna polityka. To jest historia. Czy jeżeli w starożytnym Rzymie Brutus zabił Cezara dla władzy to to jest polityka ? Oceny historyków się różnią. I bardzo dobrze.

Ale zgoda - zostawmy temat. EOT.

Co do dziwadeł - ja się dopiero uczę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario ... to co jest dzis polityka, jutro jest historią ....roznica jest bardzo delikatna , ja jako widz wole ogladac batalistyke i realnie wygladajacych Polakow/Niemcow/Rosjan/Anglikow/Jankesow niz zastanawiac sie nad owczesna sytuacja polityczna, bo raz tego nie zmienie dwa po co sie mam jeszcze tym irytowac, wystarczy mi to co sie dzieje by live
Racja dosc tego OT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dyskusja ciekawa i burzliwa tylko nie w tym wątku!!! Możecie założyć coś nowego i tam dyskutować i kulturalnie okładać się :-)
Natomiast to co tu jest Moderator powinien wszystko wykasować co nie mieści się w tym jakże pasjonującym temacie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie