Jump to content

Nowy regulamin forum - projekt


Bocian

Recommended Posts

Zamieszczam lekko zmodyfikowany projekt regulaminu forum, jeżeli macie jakieś uwagi lub chcecie coś dodać proszę o uwagi.Podstawowe zasady korzystania z Forum:


Forum służy wymianie informacji i doświadczeń.
Każdy ma prawo zadać pytanie lub udzielić odpowiedzi zgodnie z zasadami Regulaminu niezależnie od stopnia zaawansowania.
Na Forum obowiązują zasady wzajemnego szacunku i dobrego wychowania.
Wypowiedzi stanowią własność intelektualną autorów i nie mogą być powielane bez ich zgody poza serwisem.
Temat dyskusji powinien być jednoznacznie związany z tematyką serwisu.
Nazywaj temat wątku tak aby odzwierciedlał jego treść, wątki z tematami typu obacz to", Ratunku pomocy" lub odbiegające od samej treści będą przenoszone do Towarzyskich
Zanim zapytasz o coś, sprawdź za pomocą wyszukiwarki czy temat nie był już poruszany.
Jeśli nie masz nic do powiedzenia w danym temacie lub wątku, to lepiej nic nie pisz.
Wszystkie posty nie wnoszące nic merytorycznie do tematu będą usuwane bez powiadamiania.
Użytkownicy wobec których zastosowano blokadę, powinni spodziewać się blokowania innych kont które założą, które do nich należą lub wobec których zaistnieje podejrzenie korzystania przez osobę objętą karą.

Na Forum zabrania się:

Przeklinania, obrażania innych osób, wyśmiewania niewiedzy czy braku doświadczenia innych, podszywania sie pod innych, używania kilku nicków
Prowokowania do kłótni - prywatne spory załatwiamy tylko na privie

Rejestracji adresów internetowych jako nicki
Nazwa wybrana przez użytkownika przy rejestracji nie może obrażać innych uczestników serwisu ani naruszać ich dóbr osobistych
Zamieszczania wypowiedzi/materiałów powszechnie uważanych za wulgarne lub obraźliwe, antysemickich, rasistowsich i jednoznacznie obrażających uczucia religijne. Jak równiez linków do takich materiałów i do materiałów drastycznych dostępnych dla osób powyżej 18 roku zycia.
Zamieszczania opisów i sposobów rozbrajania wszelkich niewypałów, niewybuchów.
Zamieszczania własnych stopek w postach. Jedyne dozwolone to stopki dodawane przez system po ingerencji moderatora.
Zamieszczania ofert kupna lub sprzedaży.
Zamieszczania bezpośrednich zaproszeń na imprezy, spotkania, zloty - takie informacje proszę zamieszczać w dziale ogłoszenia - Imprezy, zloty, spotkania.
aśmiecania" forum informacjami nie związanymi z jego przeznaczeniem.
Rozpowszechniania informacji nieprawdziwych lub mogących wprowadzać w błąd.
Zamieszczania reklam stron internetowych, serwisów lub sklepów.
Wykorzystywania forum dla promocji własnych serwisów Internetowych
Świadomego wywoływania obraźliwych osobistych dyskusji oraz umieszczania wypowiedzi jawnie obrażających innych członków Forum.
Nadużywania wielkich liter, które według netykiety oznaczają krzyk.
Nie zapychamy Forum wypowiedziami typu Masz rację, zgadzam się, popieram" - jeśli chcemy poprzeć czyjąś wypowiedź, staramy się ją rozwinąć, zaprezentować własne argumenty.
Posty traktujące o piractwie, naruszające prawa autorskie, wskazujące do stron w tej tematyce będą usuwane bez powiadomienia.
Wszystkie konta na które user nie zalogował się ani nie uczestniczył w dyskusji przez ostatnie 12 miesiący zostanie usunięte.

Działalność czysto komercyjna na Forum jest zabroniona.

Nie przestrzeganie tego krótkiego regulaminu może spowodować wycięcie postu z Forum bez ostrzeżenia i podania przyczyny!

Poglądy prezentowane na Forum są własnością ich autorów i redaktorzy serwisu ani nikt inny poza autorami nie bierze za nie odpowiedzialności.
Link to comment
Share on other sites

Walka z tymi kilkoma kontami-nickami i omijaniem nałożonych blokad to chyba bardziej Bocian w kwestii życzeń.

Niby od zawsze tak było, ale wystarczyło zapewne resetować modem, nowy nick i dawaj jazdy ciąg dalszy.Poza tym regulamin liberalny.
Link to comment
Share on other sites

zawracanie kijem wisly ,lepiej sami (moderatorzy )opracujcie zelazne zasady jak bedziecie sobie radzic z mącicielami na forum ,zasady bez zadnych odstepstw ,wyjatkow . Jestescie skrajnie niekonsekwentni ,tylko czasem jestescie konkretni w dzialaniu ,a wielu wwas zwyczajnie sprawdza.
Regulamin kazdy zna ,na kazdym forum taki sam jest .

pozdro byly mod
Link to comment
Share on other sites

Witam. Właściwie to po co zmieniać ten regulamin , dobrze jest jak jest , a społeczność forumowa daje sobie jakoś rade . Jakby tak miało być w 100% jak w nowym regulaminie , to tu zostaną tylko megalomani krzyczący wciąż o banowaniu wszystkich i straszący konsekwencjami za wszystko.No cóż tak komuna chowała , tak i we łbach zostało .Nie zmieniać.Pozdrawiam.liha
Link to comment
Share on other sites

Jeśli stało by się tak, że ten regulamin był by z żelazną konsekwencją przestrzegany, to całe to forum stało by się nudnym ,szarym ,nie odwiedzanym przez nikogo miejscem .A tak jest to żywy twór, odzwierciedlający nasze charaktery, nastroje i posiadaną wiedzę .Kutnie , pyskówki i śmieszne teksty są przyjemniejszą lekturą niż suche fakty i opisy przepisywane z encyklopedii ,a gości którzy wykazują zbyt wielkie rozbrykanie i drażnią przymykane na wiele rzeczy oko admina ,można banować ,obsypywać kartkami i publicznie piętnować, jak to już wiele razy było robione , od tego są przecież chyba administratorzy .Nie próbujmy ulepszać rzeczy które dobrze działają , bo możemy przedobrzyć.Takie jest moje zdanie .Pozdro...
Link to comment
Share on other sites

Wypowiem sie jako moderator - zmiany sa delikatne, pozadkuja kilka spraw - mysle przydatnych.
Moderacja przez forumowiczow trwa juz rok - wyrobilismy sie My moderatorzy i Forumowicze przyzwyczaili sie do Nas. Wiedza na ile mozna sobie pozwolic a czego robic nie wolno. Generalnie szanujmy sie jako ludziska - i bedzie ok
Link to comment
Share on other sites

(...)Kutnie , pyskówki i śmieszne teksty są przyjemniejszą lekturą niż suche fakty i opisy przepisywane z encyklopedii(...)"


Ale jednak czasami gdy chcę uzyskać jakąś konkretną informację muszę przewijać temat omijając nic nie wnoszące fragmenty rozmowy które niektórym uprzyjemniają czytanie... Od pogadanek o wszystkim i o niczym jest dział Towarzyskie, a na innych działach niepotrzebne są te umilacze czytania" które tylko zajmują miejsce i nawet przeszkadzają...
Link to comment
Share on other sites

Na identyfikacjach lub monetach ,rzadko zdarzają się jakieś dziwne jazdy ,powiem szczerze że nie pamiętam ,a z głównego są bardzo szybko ekspediowane do towarzyskich ,więc chyba nie jest tak źle .Tak jak napisał woytas ,,szanujmy się jako ludziska-i będzie ok''Pozdro...
Link to comment
Share on other sites

Regulamin jest OK tak zresztą jak prawie każdy rzecz w tym jak będzie wprowadzany w życie. Czasem mam wrażenie, że panowie adminowie wtrącają się do dyskusji pisząc o sucharkach" nie po to aby stonować dyskusję ale po to aby pokazać swoją władzę. A forum nie jest przecież pensją dla dobrze wychowanych panienek i dyskusja na polega na sporze i używaniem tez dla zobrazowania wypowiedzi" niemerytorycznych form wyrazu ;)
Pisze o tym zrsztą powyżej Kokesh, z którym się zgadzam.
Link to comment
Share on other sites

...i przypominaja niektorym kto ma wladze - bo do niektorych proste slowa nie docieraja.

I to jest właśnie przykład nadużywania władzy :( który będziemy starali się eliminować.

Tylko wtedy działania moderatora mają sens jeżeli stoją za nim użytkownicy przekonani o słuszności reakcji moda. Samotnie to można jedynie dorobić się wrzodów lub kolekcji e-maili z bluzgami na skrzynkę. Użycie guzika delete lub ban z argumentacją ak bo tak" bez poparcia ludzi to najgorszy scenariusz.

Jednak przypominam że czasami użytkownicy nie mają ogólnego oglądu pewnych sytuacji bo często zdarza się że zadymiarze" inaczej zachowują się na forum a inaczej w prywatnej korespondencji.


A co do dyskusji" nad poprawkami do regulaminu to jako osoby odpowiedzialne za porządek musimy mieć zapisy pozwalające nam powołać się na niego w przypadkach skrajnie ieuleczalnych" gdzie dyskusja z klientem" nie ma już sensu.

Już nie raz forum pokazało że jest żywym organizmem i czasami lepiej płynąć z prądem niż się szarpać. Tak było np. z działem -miejsca warte odwiedzenia- który ewoluował w całkiem przeciwną stronę i po okresie nerwowej próby skierowania go na odpowiednie tory odpuściłem tylko sie przyglądając :) Jak widać dział ma się dobrze i żyje.


Pamiętajmy również że funkcja moderatora jest funkcją ochotniczą, taka osoba nie pobiera za to wynagrodzenia i jak każda ma czasami złe lub lepsze dni.

Wprowadziliśmy również opcję ostrzeżeń, zamiast miotać sucharkami które w ten sposób tracą swoją siłę" zalecam korzystanie przez modów z opcji ostrzeżeń. Takie ostrzeżenie jest prywatne i niewidoczne publicznie, jest notowane do eczki klienta" :) tak że każdy mod ma dostęp do korespondencji pozostałych modów i od razu może się zorientować o co chodzi. Sucharki pozostawiamy jako ostateczność i mają one być faktycznie mocniejszym upomnieniem i informacją dla innych użytkowników.

Taka forma ostrzeżeń ma jeszcze jedną zaletę, nikt z nas nie lubi jak mu sie zwraca uwagę publicznie i często wtedy taka osoba zaczyna się zachowywać nieracjonalnie i na koniec obie strony żałują że doszło do takiego zaostrzenia.

Wolę mieć na forum usera dyskretnie obsłużonego" niż obrażonego na śmierć i życie miotającego się wściekle na forum .
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information