Skocz do zawartości

suvergin gt-wymiana doświadczeń


nunki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 731
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Chodziłem jeden dzień na ustawionej ręcznie maksymalnej czułości i było dużo zakłóceń, tak mi się zdaje(dużo cichych niestabilnych sygnałów). Następne wyjście: chodziłem na czułości Auto, coś wspaniałego - same pewniaki. Ale chciałbym teren też troche głębiej przeczesać.. Co mam zrobić żeby chodzić na ręcznej czułości i zniwelować fałszywe sygnały? zwiększyć Disc? przełączyć na SilentSearch? Track? Fix?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z początku chodziłem z czułością ustawioną na godzinę 11 , 12.I przez pierwsze kilka dni myślałem , że go rozwalę na pierwszym napotkanym drzewie.Wydawał tyle fałszywych sygnałów, ze głowa mała.Ale po kilku dniach sie osłuchałem i już teraz wiem który sygnał jest dobry , a który fałszywy.Po prostu trzeba trochę cierpliwości i będzie wszystko O.K. Ostatnio chodzę z czułością na maksa i nie mam żadnych problemów z rozróżnieniem sygnału dobrego od złego.A to, że wydaje jakieś fałszywe sygnały to niech sobie wydaje ja tam już nie zwracam na nie uwagi.Jeżeli masz bardzo dużo zakłóceń to wystarczy trochę zmniejszyć czułość i będzie wszystko w porządku Dodam tylko, że ja chodzę z dyskryminacją ustawioną na piątej kresce.Szukam również cały czas na Silent Search.No i trzeba chodzić bardzo powoli bo ominiemy sporo fantów.
Na auto czułości nie szukaj ponieważ zasięg zmniejsz się drastycznie.
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można z dużym prawdopodobieństwem poznać po sygnale, że pod sondą jest moneta no ale nigdy na 100 procent nie jesteś pewien co się tam znajduje.Jak lepiej się go osłuchasz to i Ty będziesz wiedział już kiedy kopać , a kiedy nie. Ja przeważnie kopię wszystkie sygnały powtarzające się w obie strony nawet te o niezbyt ładnym zabarwieniu tonu.Już dwa razy miałem takie przypadki , że sygnały nie były zbyt ciekawe i miałem zaprzestać kopać bo myślałem , że pod cewką jest byle co.No ale dobrze, że kopałem dalej bo jak się okazało w obydwu przypadkach były to rzymskie denarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam Wszystkich!
Przymierzam się do tej piszczałki i zżera mnie ciekawość ile faktycznie waży ten sprzęt? Może ktoś z użytkowników zdradzi wartość w [kg] i po kłopocie, bo twierdzenia typu że jest ciężki są bardzo względne tak samo jak testy w powietrzu i nic nie wnoszą do sprawy. Na szczęście grawitację wszędzie mamy taką samą więc nie powinno być problemu z wiarygodnym pomiarem. Jeśli chodzi o mnie to cały dzień ze smętkiem nie robi na mnie wrażenia i przypuszczam że z GT będzie podobnie, ale mimo to jestem ciekaw!
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam. Czy ktoś już używał takiej sondy w poszukiwaniach z Sovereignem GT? Ciekaw jestem jak sie spisuje w praktyce i czy warto ją kupić? Jest większa o 1 od 14" sondy Detech oferowanej przez sklep Viking w W-wie, więc pewnie sięga głębiej.
Link do strony http://www.metaldetectorshop.co.uk/coiltek/m15cls.htm

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę że nastawy mieszka są na silent search, ja ostatnio zauwarzyłem że lepsze efekty są z sygnałem wiodącym o wiele większy zasięg co wy na to ( chodzi o dyskryminacje ) ???? Moje nastawy to: iron mask off, treshold ( sygnał wiodący na ledwo słyszalnym progu ), band 1 choć to bez różnicy , notch min. ( o ) , dyskryminacja na godzinie 10-11, volume max. ( mam oryginalną osłonę i muszę mieć max bo jest cicho ) , na dyskryminacji ostatni przełącznik jest nieaktywny tak więc wsio ryba jak jest ustawiony ( track, fix, pinpoint ) , zasięg jest niezły:)))) fanty wychodża pięknie. Pzdr. Krzychu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauwazyłem róznicy w trybie dyskryminacji z funkcja silent search lub bez niej.
Oczywiscie jeżeli w słuchawkach to polecam ciche szukanie.
Przeczytałem instrukcje kilka razy i zaczynam rozumieć co do mnie mówi".
P.S Już kilka sreberek w tym roku wyciagnołem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich od ponad tygodnia mam SOV GT, super sprawa , już odrobiłem na nim 150zł:) wykopałem wrone ze swastą ,która była zakładana do czapek oficerskich, wykonana była z mosiądzu(rzadka), wykopałem to z 25-35 cm, bez problemu wskazał wykrywacz. Moje nastawy są podobne od waszych w/w.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły jest ten sovereign trzeba przyznać.Na początku miałem go dość,ale po paru wyjściach zacząłem rozumieć sygnały.Na razie chodzę tylko na cichym szukaniu i dyskryminacji.Ustawienie wykr. w tym trybie jest bardzo proste, nie trzeba kombinować z gruntem (automatyka).Czułość mam na max , notcha nie używam, funkcji namierzania też nie.
Chociaż spodziewałem się jeszcze co nieco wydobyć w miejscach gdzie chodziłem z solarisem jak na razie szału nie ma.
Ostatnio chodziłem po polu na którym byłem już z 10 razy wcześniej z solarisem razem ze znajomym,on miał większe szczęście wyciągnął 2 niezłe sreberka domyślacie się pewnie jaki ma wykrywacz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie używam pinpointa, szkoda czasu, chodzę głównie za kolorową militarką, ale monetkami też nie gardzę wcześniej miałem minelaba muszkietera adv. ok. 3 lat. teraz mam jeszcze x-terrkę 30 też wdzięczny sprzęt choć nie aż tak głeboki jak sov. GT ten to daje radę. W przyszłym tygodniu modlę się o pogodę bo mam urlopik i chciałbym coś kopnąć:) i douczyć sie mojego GT:D Pzdr. Krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanie czy jak ładujecie akumulator do suvergin gt to wydobywa sie z niego taki jak by świerszcz ale tylko po podłączeniu ładowarki z góry dziękuje za odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie