Skocz do zawartości

Nasz człowiek w Sejmie .


Rekomendowane odpowiedzi

Wybory pewnie już niebawem, i warto by było pomyśleć o tym o czym wielokrotnie mówiliśmy na tym forum ,że nikt nas nie reprezentuje i nikt o nas nie walcz, chociażby jak ostatnio w serialu ,,Plebania' gdzie zrobiono z nas bandytów i terrorystów, żadna z redakcji naszych można powiedzieć branżowych gazet nie podniosła krzyku ,nie wzięła w obronę ,tylko siedziała cicho ,licząc dochody z reklam i karmiąc nas coraz bardziej nudnymi, i dennymi artykułami.Skoro Mniejszość Niemiecka ma w sejmie swojego przedstawiciela, to dlaczego nie Większość Poszukiwaczy Eksploratorów ma jej nie mieć .Myślę że jest już z nas spory elektorat ,no może jeszcze nie taki jak ma ,,loss moheross''ale zawsze .Proszę nie traktować tego postu jako mojej kampanii przed wyborczej, bo do polityki się nie wybieram ,piszę po to aby dowiedzieć się co na ten temat myślicie , bo jest to zapewne jakaś okazja aby choć trochę wystawić głowę z ukrycia w dążeniu do normalności .Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie zalozyc partii politycznej broniacej waszych interesow?
Nie wiem jak to wyglada w Polsce ale w Niemczech raz na 4 lata kibice FC.St Pauli z hamburga zbieraja 500 glosow i zakladaja partie polityczna"
Wiadomo ze nie maja zadnych szans ale wlasnie to male ale" daje im calkiem przyzwoita sumke z budzetu panstwowego na cele zwiazane z walka wyborcza"
Wystarcza na dobre piwo dla wszystkich kibicow St Pauli :)))
WAS JEST TROCHE WIECEJ przemyslcie to
Zycze powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze U920, ale podałeś przykład z Niemiec. A TO JEST POLSKA, a nie Francja-elegancja! :) To jest kraj, gdzie za kawałek zardzewiałej lufy można iść do kicia! To jest kraj, gdzie państwo w obywatelach widzi potencjalnych terrorystów, gwałcicieli, złodzieji i łapówkarzy. :) :) :)

Kiedyś jakiś poseł z LPR niegłupio mówił o nowelizacji ustawy o broni. Szkoda tylko, że to było w tamtej kadencji, do tego poseł nieznany i z troche , ekhm, niezbyt lubianego i niezbyt mądrego ugrupowania.

Ale czemu nie? Można założyć chociaż taki PPS (Polską Partię Poszukiwaczy :D ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To PPS trochę się zile kojarzy , zwłaszcza to ,,S ''.Myślę że polejemy trochę wodę ,pobijemy pianę ,temat spadnie w dół i dalej będzie to samo.A nasza gazetka dalej będzie uważać że nic złego się nie dzieje,i będzie nas karmić papką nudnych artykułów .Dlaczego o tym że debilizmem jest ściganie ludzi za wykopanie pordzewiałej lufy można przeczytać tylko na forum ,dlaczego nikt nie broni tych ludzi,chociaż jakimś kontr artykułem,który wyjaśniał by jak to jest z nami naprawdę ,i rzucał inne światło na sprawę ,jakie są losy tych ludzi którzy przez to że znaleziono u nich 100-tu letni pocisk od mauzera muszą się tłuc po sądach.Nie dowiemy się tego z naszej gazetki, bo nie oto chodzi jak kto komu wychodzi ,a gazetka nie jest przecież od tego żeby straszyć tym co i tak każdy z nas wie, że jest nielegalne .Więc pomyślałem że może ktoś z was myśli o polityce, a przecież ludzi wybitnie mądrych i prawych w naszej branży nie brakuje . Mógł by On reprezentować nas w sejmie i pokazać że jest nas jakaś siła ,i że nie można po nas za sprawą porąbanej ustawy jeździć jak po łysej kobyle ,miał by ten Ktoś na pewno w nas pokaźny elektorat .Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mało może się udzielam na forum i w światku poszukiwaczy, ale z tego co zobaczyłem to w kwestiach prawnych zawsze sie wars98 udzielał mocno i w ogóle hamował niektóre zapędy w dobrej wierze :) więc może on by mógł więcej podziałać jako radny?
I nie mówcie, że to mrzonki! Wystarczy, że jedna osoba powie prawdę - ostatnio w kongresie amerykańskim pierwszy kongresman muzułmański wyszedł i powiedział prawdę w twarz całemu kongresowi, że Bush z WTC był jak Hitler palący Reichstag i ładną aferę zasadził. Tak ja wiem, że to ciągle niepopularna teoria, ale mam nadzieję, że historia się odwróci w końcu, a wraku boeinga w pentagonie nie znajdzie nikt, bo go tam nie było...

Dobra mniejsza, chodzi o to, że ten kongresman natchnął mnie xD xD :P żeby naskrobać, te parę słów i żeby napisać, że nie możemy pozwolić żeby u nas w Polsce prawda była słowem niepopularnym i towarem deficytowym! I ten przypadek pokazuje też, żę odpowiedni człowiek w dobrym miejscu MOŻE wywołać prawdziwą burze i coś zmienić dla środowiska poszukiwaczy, dlatego też gorąco za tym przemawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś zapomniałem dopisać? hmm I believe in America"? Nie, bo I don't believe w te faszystowskie świnie :>

Przypomniało mi się, że kiedyś była Polska Partia Przyjaciół Piwa, założona dla jaj przez satyryków - jak oni mogli, to dlaczego poszukiwacze dla dobrej sprawy nie mogą :>?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy, na pewno zagłosowałbym na taką partię. Mógłbym nawet plakaty rozklejać ;-)
Bardziej realne IMHO wydawałoby się jednak ,,zlobbingowanie'' i pozyskanie jakiegoś już funkcjonującego w Sejmie polityka. Chyba któryś z nich też ma jakieś podobne zainteresowania i w miare normalne poglądy... Niektórzy pojawiają się np. na rekonstrukcjach historycznych, mozna wtedy spróbować przekabacić takiego, że w zamian za głosy dość sporej chyba grupy ludzi (poszukiwacze, rekonstruktorzy, pasjonaci wszelkiej maści) mógłby reprezentować ich w parlamencie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisać i biadolić to jest łatwo ! ale jak chodzi o spotkanie na browarku lob najgorzej na wypad to trzeba miesiąc namawiać . o czym my mowimy ? mało kto z nas odważy się na jakieś kroki w tej sprawie . i taka jest smotna prawda . ale mimo to było by fajnie żeby ktoś wstawił się za nami . nie potrzebna jest własna partia tylko wystarczy zwrocić się do odpowiedniego człowieka posła " , pojść do siedziby klobu i pogadać jaka jest sprawa . być może niebawem wybory i każda partia chętnie pozyska nowy elektorat . znam kilka takich osob co chętnie za pozyskanie głosów coś zrobią .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
no dobra można też tak ale również można inaczej :)
moja siostra była w PIS-ie i po 2 miesiącach już proponowali jej posadę w urzędzie gminy (teraz już miasta) ale wyjechała do Anglii. A więc wejść do partii i piąć się dalej nie jest wcale tak trudno tylko trzeba chcieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danieloff mam racje ze za parę głosów wszystko obiecają a jak przyjdzie cos ruszyć w naszej sprawie DUBA OD SRA !!!!!! Nie wierze im za piernika. Ale inicjatywę popiera jak nie sprubujeme to nie będziemy wiedzieć czy się uda czy nie. Niech każdy popierający ten pomysł wy powie się, czy za (przeciw) nic straconego Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy, przenigdy z politykami a na pewno nie w czasie kampanii wyborczej. Sami widzicie, jak szybko polityczni sojusznicy stają się wrogami i jakie zasady rządzą sceną polityczną. Polityk, który obieca nam poparcie, potem skojarzy, że większy kapitał polityczny zbije np. na walce z przestępczością lub tajnym układem grabieżców wojennych i narodowych pamiątek i sprzeda Was wszystkich odpowiednim służbom. Potem już tylko wizyty o 6 rano i problemy. Nie dajcie się zachęcić i nie wierzcie tym kur...om. Na polskiej scenie politycznego folkloru nie ma jeszcze miejsca na rozwiązanie naszych problemów. Może załatwią to nasze dzieciaki, jak nie wyjadą za granicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie