Skocz do zawartości

Gruba Berta


k0k0

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przechodząc kole pl. Grzybowskiego przy ul. Bagno, natknąłem się na mega akcję wysiedlenczą - ewakuacja z kilku bloków ok. 1000 osób. Przyczyna: ziarenko" chyba 420 mm wyplute z G. Berty odkopane przy okazji prac budowlanych. Nie miałem aparatu, ale jeśli ktoś mieszka w pobliżu to akcja trwa w najlepsze, a sapery jeszcze nie dojechali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dziwne. Tyle postów a nikt jeszcze nie zidentyfikował pocisku... Karl Moser miał wg. zapisów 600 mm więc to nie jest pocisk z tego działa. Wszyscy wiedzą, że trafił min. a budynek Adrii i został tam rozbrojony przez saperów - podaję linka: http://fototeka.1944.pl/hitlist.php5?query=*&type=AR&numresults=20&start=420&action=

A znaleziony dzisiaj w Warszawie nieywpał to pocisk mniejszego kalibru. 400 mm... Tak napisano! Czyli prawdopodonie jest to pocisk Krowy" kaliber 280-320 mm. Tylko żaden z pocisków Krowy" nie miał kalibru 400 mm. Można więc przypuszczać, ze saperzy podkręcili dzisiaj infomację lub zwyczajnie bali się podejść i zmierzyć. No chyba, że to jakiś nieznany pocisk z nieznanego działa? Podobno Starówkę ostrzeliwała kanonierka pływająca po Wiśle, ale ona nie mogła mieć dział kaliber 400, bo chyba 406 mm to miał HOOD ;-) Co to za pocisk więc? Niech rozstrzygnie nasz ukochany WHATFOR!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to bardziej wygląda na dupę lotniczej bombki bez lotek, takiej z 400-500 kg. Ostatnio natkneliśmy się i odkopaliśmy wypisz wymaluj podobną tyle, że ćwierćtonówkę i miała jak nic ze 400mm skończyła na poligonie.
Zresztą położenie bardziej wskazuje na bombę lotniczą, pocisk leżałby do góry dupą a nie zapalnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie