Skocz do zawartości

szkolna oświata do d..( przedmiot historia to jakiś żart )


Rekomendowane odpowiedzi

jestem bardzo rozczarowany, programem nauczania przedmiotu historii w Polsce.

II wojna światowa opisana jest na 15 stronach, na 600 stron całej książki opisujacej lata 1863 -1990

wymienione sa trzy daty, 22.06 1941, 01 09 1939, 08.05 1945, kilka bitw, w tym o Stalingrad i Moskwę

to hańba ! miliony zołnierzy zgineło, a pamięć o nich ginie z roku na rok !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem... to zależy w jakim etapie nauki jesteś... bo ja w ogólniaku miałem połowe podręcznika fajnych rzeczy z tego okresu. A podręcznik zajmował sie okresem I wojna do teraźniejszości.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdalej, dokąd doszedłem w podręczniku do historii - inwazja Rzeszy na ZSRR, w gimnazjum.

W podstawówce chyba skończyłem w rozbiorach, a w ogólniaku gdzieś w okolicach przewrotu majowego - krótko mówiąc, historii nowoczesnej tyle, co nic :( Tak naprawdę to tylko klasy o profilu historycznym miały szanse choć w niewielkim stopniu poznać DWŚ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podstawówce II wojnę miałem przez stosunkowo długi czas, co ciekawe jest to chyba najbardziej lubiany przez uczniów okres, praktycznie każdy lubił się coś o wojnie pouczyć, bo to fascynowało.
Niestety obecnie CAŁA nasza edukacja to jeden wielki śmiech na sali, a historia II WŚ to doskonały przykład.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo najpierw komuniści wycięli, potem narodowcy wycięli i każda ekipa rządząca coś wycięła i zostało to, co zostało. Podobno Niemcy chcą stworzyć europejską książkę do nauki historii.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie Gruppenfuehrer...przepraszam, wiceminister usiłuje wyrzucić ze szkół wszystko, co nie związane z jego koleżkami i jedyną słuszną wizją świata - ale na historię tez przyjdzie czas, będziemy się nareszcie uczyli tylko o ruchu narodowym w Polsce, o klanie Giertychów i zwalczaniu antypolskości przez bohaterów z ONR...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc może wniosek taki że państwo powinno odwalic się od szkoły jak i od wielu innych rzeczy. niech będa szkoły prywatne z różnym programem i różnymi podręcznikami a nie jedynie słuszne. niech będą katolickie protestanckie, dla jehowych i falaszów i świeckie i koedukacyjne i koraniczne i dowolne bez przymusu nauczania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LO (w rankingach najlepsze albo jedne z najlepszych w mieście/województwie, mniejsza), bardzo dobry poziom, długie tradycje historyczne i ja w klasie o profilu humanistycznym" objawiającym się m.in. zwiększoną liczbą godzin nauczania historii. Iiii no cóż... ta historia najnowsza nieszczęsna :/ WW2 (ale wg. koncepcji nauczycielki - na razie w Europie i Afryce bez głębszego zgłębiania sprawy polskiej..) przerobiliśmy właśnie dość szybko, ale niedosyt pozostał.. tyle ciekawych rzeczy nie opowiedzianych... Podobno jeszcze wrócimy do WW2 pod kątem na przykład AK i ogólnie sprawy polskiej - no ciekawe ;) Mam nadzieję, że sprawę polską jeszcze przerobimy gruntownie!

A ciekawe co będzie z Pacyfikiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo interesuje Pacyfik, jak mało kogo interesuje, co kto wie o Hubalu czy epopei Orła", udziału Polaków w walkach o Narwik czy obronę Tobruku, lub udział w walkach pod Arnhem? Nie wspominając o innych ciekawych zagadnieniach, które są ciekawsze i bardziej życiowe niż Związki Promienistych bądź inne bajery, z epopejami na temat holocaustu.
Osobiście jedynym plusem w liceum jeśli chodzi o historię II WŚ był referat który wygłosiłem :P o Kampanii Wrześniowej zamiast nauczycielki na moją prośbę, może ktoś z Was zagadałby do nauczyciela i spróbował swoich sił?? W sumie temat ciekawy, można połączyć przyjemne z pożytecznym i nie dość, że dostać 5 czy 6 to jeszcze wywrzeć wrażenie na nauczycielu i sprawić, że reszta klasy nie będzie spać na lekcji o tak ciekawym temacie. Oczywiście temat może być dowolny, ale gwarantuję, że każdy Wam powie, że była to najlepsza lekcja historii jaką miał w szkole :] Połączenie wiedzy i pasji skutkuje :P
Pozdrawiam i zachęcam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie