Skocz do zawartości

Bunkry na Dombrowce


Gość famo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Wiec tak ucierpjal szalunek przy 120 bo nie bylem pzry 514.
Wiec po chyba sobotnim ognisku ucierpjal szalunek obsypali kupe ziemi i na kopali dołow nic dodac nic ujac jak hamstwo
pozdrawiam
Szaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mam zaszczyt zaprościć Was na Pierwszy Otwocki Piknik

Forteczny",zorganizowany przez nowo powstałą Sekcje Otwock

Warszawskiego TPF".Piknik odbędzie się w niedziele 25 lipca 2004

w schronach Przedmościa Warszawskiego na Dąbrowieckiej

Górze.Serdecznie zapraszamy na imprezke(mała wystawka

militariów,map i zdjęć fortyfikacji) uświetnioną przez grupę

rekonstrukcyjną z Warszawki,oraz ognisko.Zaczynamy od 10 rano.

Pozdrawiam Hubertus i załoga Dąbrówki.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RG42 będzie na 100%.
Wpadnijcie.
Będę ubrany w wojskowe łachy, jestem wysoki i szeroki i mam długie włosy, więc jeśli będziecie chcieli pogadać, to chyba nie będziecie mieli problemu z rozpoznaniem mnie.

Pozdrawiam i zapraszam serdecznie,
RG42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 1 year later...
  • 5 months later...
witam! jezeli byla by potrzebna jakas pomoc w odkopywaniu bunkrow Na Dąbrówce czi innych w okolicach Otwocka to bardzo chetnie sie przylacze. Czy sa w okolicach Otwocka ludzie ktorzy interesuja sie odszukiwaniem, militariów itd??? Jezeli tak to, prosze kontakt na emaila hando_83@wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Hando ja jestem z Otwocka.ale bardzo żadko w nim przebywam.szukałes troche w okolicy?odezwij się na gg to pogadamy 2124741. ja kiedys znalazłem łuske na złomie w Otwocku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubercie!
Przestań w końcu przejawiać syndrom obleganej twierdzy, w której wszyscy uprawiają spiskową teorię dziejów. Nie mam zamiaru z tobą dyskutować bo z tobą nie da się dyskutować. O wszystkim ty wiesz najlepiej i jedynie twoja interpretacja faktów jest obowiązująca. Wszystkie fakty naginasz do swojej, misternie skonstruowanej wersji. Może działalność literacka pozwala ci się pełniej realizować niż zajmowanie się schronami. Utyskujesz na konkurencję zrobioną przez PTTK a jak zapewne sam dobrze pamiętasz tylko nie chcesz o tym głośno mówić, w tydzień po II Pikniku rozmawiałem z tobą na temat wspólnego wystapienia do NAdleśnictwa o dzierżawę schronów. Powiedziałeś że porozumiesz się z kolegami i dasz odpowiedź. I odpowiedź oczywiście daliście sms-em bo nie śmieliście tego zrobić osobiście. Wasza odpowiedź sprowadzała się do tego że sami staracie się o schrony bez PTTK, które nam nie jest do niczego potrzebne. Sam mi jeszcze później mówiłeś, że jak koniecznie chcemy to starajmy się sami o te schrony. Więc nie miej żalu że miałeś z naszej strony konkurencję. Poza tym stajesz się już nudny posądzając tylko moją skromną osobę o iecne knowania" w stosunku do ciebie, TPF-u, Pro Fortalicium, schronów na Dąbrowieckiej Górze itd. itd. Chciałbym mieć takie mozliwości wpływania na decyzje Nadleśnictwa o jakie mnie posądzasz. W przeciwieństwie do ciebie potrafię się zachować i nie wylewam żali na forum publicznym, oczerniając przy okazji konkurenta, bo to po prostu nie ma sensu. W ten sposób tylko powiększa się przepaść pomiędzy nami osobiście i pomiędzy naszymi organizacjami. Ja cały czas mam nadzieję że kiedyś się dogadamy i podamy sobie ręce. Tylko żeby ta przepaść nie była za głeboka i pozwoliła nam dojść do porozumienia. Niestety nie służy temu wypisywanie pod moim adresem bzdur, oszczerstw, kłamstw i innych bredni a może nocnych majaków. Życzę powodzenia przy rewitalizacji schronó na Dąbrowieckiej Górze i (nie)zapraszam na IV Piknik Forteczny 10 czerwca o godzinie 11.

ZAPROSZENIE

Miłośników militariów i fortyfikacji zapraszam na IV Piknik który odbędzie się 10 czerwca tradycyjnie na poniemieckich schronach pod Dąbrówką. Pogoda też nam sprzyja i niegrozi nam zakaz wstępu do lasu. Startujemy o godzinie 11. Będzie sporo mundurowych z róznych Grup Rekonstrukcji Historycznej m.in. Rhein, Pomerania, PSZ,101 Airborne, Pionier 39 ... Będzie sporo pojazdów w tym Opel Blitz, motocykle i zapewne coś jeszcze. W schronach znajdzie się oświetlenie i kilka tematycznych wystaw. Na schronach rozmieszczone będą obozowiska poszczególnych GRH oraz ustawione dwa działa ZIS-2 i ZIS-3. Jedna z Grup odtworzy w pierwszym schronie pomieszczenie map i będzie stanowić jego załogę. Wojsko Polskie podtoczy pod schrony kocioł z wojskową grochówką a Strzelcy Kurkowi z Otwocka poprowadzą strzelnicę. Przewidujemy też wiele innych atrakcji. O godzinie 14 wielka niespodzianka dla zwiedzających ale o tym wszyscy się dowiedzą dopiero w niedzielę. Plakat z Pikniku można zobaczyć na stronie: [www.powiat-otwocki.pl].

ZAPRASZAM wszystkich chętnych
Paweł Ajdacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam sobie o tej sprawie, to widzę, że panów z PTTK-Otwock mozna przyrównac do kukułki.

Grupa napaleńców przez kilka lat odwalała kawał koszmarnej, katorżniczej roboty non-profit (niestety, bez jakiegokolwik kwitów,podpisanych z włascicielem terenu). Pan Ajdacki i spółka tylko obserwowali całą akcję, zapewne mając ubaw po pachy z powodu frajerstwa" tej grupy.

Oczy działaczy PTTK-Otwock otworzyły się szeroko dopiero wtedy, gdy odbył się I Piknik i do schronów zwalił się dziki tłum gości z regionu i z Warszawy. Okazało się, że regularnie organizowany Piknik może byc sukcesem medialnym - i dla organizatora i dla władz lokalnych. A więc można na nim zarobić. I wtedy p. Ajdacki nagle strasznie zaangażował się w zagospodarowanie tych schronów...

Jestem pełen uznania dla inicjatywy dzierżawy, sprowadzania rozlicznych grup rekonstrukcyjnych itd. Jednak ta szlachetna" i patriotyczna postawa członków PTTK-Otwock oraz deklarowana gotowość współpracy z obolami" nijak nie ma się do historii tych schronów z ostatnich kilku lat. Łatwo przyjść na gotowe i potem głośno wrzeszczeć, że zrobiło się to wszystko samemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo na bóle głowy się nie skarże,Twoja osoba też mnie ponocach nie prześladuje :). Piszesz że schrony wam nie potrzebne to po co przez blisko dwa lata próbowaliście je przejąć? Przez ten czas niszczały. Taki dowcipny jesteś że przez dwa lata biegasz po urzędach tylko dla żartu? Nigdy nie próbowałes rozmawiać a tylko dyktować warunki,niestety za słaby jesteś by narzucać swą wolę.Jeżeli zaś chodzi o Twoje zachowanie to już wiem że lubisz załatwiać takie sprawy po cichu bo chluby nie przyniosą jak się wyda. Zaś literackie wybryki i Tobie się zdarzały choćby książeczka o Przedmościu :) troszkę zerżnięta żywcem z kilku innych publikacji,nawet na badania terenowe się nie wysiliłeś bo bzdury przepisałeś (tak dla przykładu pokaż komuś gdzie w schronie R120 były rury głosowe). Później zaś startowałeś w konkursie na Otwoczczanina 90 lecia,reklamując się jako znawca i specjalista w dziedzinie fortyfikacji. Czy Ty czasem nie masz ochoty radnym zostać w Otwocku (Putin swą kampanie wyborczą zrobił w Czeczenii a Ty na bunkrach :))? Odpuść schrony a ja Ci plakaty wyborcze rozwiesze :) Przepaść zniknie błyskawicznie jak każdy zajmie się tym co do niego należy,my rekonstrukcją schronów ,Ty zaś znakowaniem szlaków bo ten temat jakoś odłogiem leży od dłuższego czasu,trudno ogarnąć kilka inwestycji na raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już po 10 czerwca... czy można zobaczyć zdjęcia z zapowiadanej" imprezy. A dla kolegów z sekcji przedmoście W-wy" - gratulacje i może zamieścicie jakieś zdjęcie obiektów. Ja sam robię błedy ale chyba KTOŚ (moderator) powinien zmienić ten tytuł (tematu) na bardziej poprawny ortograficznie - chyba , że pisanie przez Dom....." jest poprawne politycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubertusie o ile o bunkrach to i co nieco moze wiesz to na temat znakowania szlakow niezbyt duzo albo wrecz nic. Wiec miej odrobine kultury i sie nie wypowiadaj. A moze wiesz dlaczego najwiecej zniszczonych i zaklejonych oznakowan szlaku jest w Karczewie? Zreszta to forum dotyczy innego zagadnienia. Rozpetales taka kampanie, medialna o bunkry na Dabrowce ze chyba juz ci brakuje tematow skoro siegasz np po konkurs otwocczanina 90 lecia. Nie rob ludziom metlika w glowie. Sam swietnie wiesz ze konkurs organizowalo Towarzyswo Przyjaciol Otwocka, ktore samodzelnie decydowalo o tym kto w nim bedzie nominowany i tak samo to TPO opracowywalo notki. Pokaz jakikolwiek dokument gdzie jest stwierdzone ze sam sie wprosilem do tego konkursu. A moze to ty mnie zglosiles zeby teraz miec o czym pisac? Lub moze sam chciales w nim wystartowac ale nie miales szans bo niestety jestes z Karczewa. Co do twojej gotowosci rozlepiania moich plakatow wzborczych to oczywiscie ja przyjmuje. Dobrze wiesz ze bunkry sobie odpuscilem wiec ta fundamentalna przeszkoda zniknela. Jak bede startowal w wyborach to od razu do Sejmu (Rada Miasta to za malo) to wlacze cie do mojego sztabu wyborczego. Teraz w spokoju bede patrzyl jak ta przepasc zasypuje sie w blyskawicznym tepie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie