Skocz do zawartości

Bunkry na Dombrowce


Gość famo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
Dzisiaj miałem okazję zwiedzić te bunkry podczas wycieczki rowerowej. Wielkie wyrazy uznania i podziękowania dla osób, które zaangażowały się w odnowienie tych fortyfikacji. Dzięki wam pojawiła się fajna ciekawostka na szlakach MPK.
Pozdrawiam
Jarek Kordalewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Wiecie co kochani kopacze az zal patrzec na to co zrobiliscie miejsce które pamietam z 1 wycieczek w latach 77/78 przypomina bardziej skansen w Magnuszewie.jutro 21 czerwca jade z synem 12 letnim pokazac ciut historii i mysle ze nie usłysze ze tato moglismy isc do Mac Donalda.Mam tez pytanie czy znalezliscie cos co przypomina walki w tym miejscu. ? po wyciecce w 77roku przywiozłem do domu wiadro łusek czesci zapalników stare manierki hełm radziecki i prawdziwy okaz nagana który po roku lezenia w ropie nabrał wyglądu broni, niestety oddałem go do izby pamięci gdzie zaginał juz nastepnego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zasmucić,te łuski które zbierałeś to nie efekt ciężkich walk podczas wojny tylko efekty pracy patroli rozminowania po wojnie które zwoziły przed i do schronów tony amunicji i tam je niszczyły. Nie przypadkowo bowiem na pudełkach po zapalnikach od UZRG są polskie napisy. Rozumiem ze bardziej przypadają Ci do gustu schrony zasypane w połowie ziemia,zawalone gruzem i śmieciami-tych jednak będziesz miał okazję pooglądać do woli w naszym kraju. Położenie na wydmach raczej nie pozwala na zaufanie iz uformowany nasyp utzyma się sam,a tam przecież co weekend przewija sie ponad setka zwiedzających.
Ps dysponujesz jakimiś fotkami z okresu kiedy zwiedzałeś schrony? Fajnie byłoby zobaczyć jak to wyglądało 30 lat temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie