Skocz do zawartości

D'Entrecasteux vel ORP Baltyk


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
W dniu 12.11.2021 o 19:10, formoza58 napisał:

Zawsze staram się  opisywać rok,  w którym  zdjęcie ukazało się w piśmie. Ale również nie jestem doskonały. Jeśli faktycznie  to 1931 rok , to sorki i serdecznie gratuluję wiedzy w tym temacie.

Słusznie, ale najlepiej podawać wyraźnie datę jako datę publikacji ;)

Z mojej strony to nie tyle wiedza, co akurat parę dni temu ulepszyłem stosowny artykuł na Wikipedii przy użyciu zdjęć z NAC i to akurat było z wizyty francuskich oficerów w czerwcu 1931.

Edytowane przez Mi.Der
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nic dodać, nic ująć... czerwiec 1931 roku. Myślałem, że może w NAC-u pomyłka ( czasami trafiająca się w opisach), ale w tym przypadku moja pomyłka. Znalazłem w moich folderach z tej czerwcowej wizyty w 1931 roku ;-)... Te " Bizon" i " Lion" podobne bardzo do naszych "W" i "B". Ta sama klasa?

Na drugim zdjęciu sala balowa przygotowana do rautu na " Bizonie".

mar 31r dranc esk w gdyni.JPG

mar sala balowa na bizonie 31r.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, K20 napisał:

Nie do końca, wg francuskiej terminologii Bison i Lion to contre-torpilleur, nasze  torpilleurs d'escadre

Dobra odpowiedź, chociaż my nasze zwykłe niszczyciele nazwaliśmy na wzór francuskich wielkich niszczycieli "kontrtorpedowcami" 😉

Ale koledze chyba chodzi o typ, a nie klasę. Francuskie piękne czterokominowce miały po 2440 ton i nosiły pięć dział kalibru 138 mm - więc nie to samo, chociaż rodzinne podobieństwo francuskiej szkoły zachowały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie