Skocz do zawartości

25 lat minęło


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Miałem zenita miałem smiene ale strach było brac .Więc poszedłem do sklepu i tam mieli takie jednorazówki na szeroką kliszę.Jakiś Druch czy Ami?A H.... pamięta.W każdym razie to gówno szeroko nazywane Aparatem ( no ja chyba byłem większy aparat)ladowało kilkanaście razy w krzakach lub w śniegu i wracałem po to cuś po kilkunastu godzinach a kliszy nic sie nie stało.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Jaca 2003, byłem wtedy trochę starszy od Ciebie i pierwsze dni stanu wojennego spędziłem w dużym zakładzie pracy , który na wieść o stanie wojennym podjął strajk. I były obwieszczenia wrony, w których stało czarno na białym", że za opór władzy może być czapa i był strach, że może tym razem nie żartują. I była pewność, że prędzej, czy później wkroczą i była wielka niepewność co będzie dalej. Piszę o tym tylko dla tego, że pytasz czy z autopsji", chociaż w wątku powyżej o sobie nic nie pisałem.
PS 1.
Ponieważ starałem się robić trochę na złość komunie w latach 80-siątych to w 1987 roku [lepiej późno niż wcale] bezpieka mnie trochę przemaglowała, ale i tak wyszedłem obronną ręką, kumpla wtedy nieźle spałowali, a mnie się upiekło [spałem na dechach, a nie na styropianie].
PS 2.
Nie otake Polskie...

Pozdrawiam balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol Balans Dzięki za spowiedz czyli znasz z autopsji(wiesz tu kilku panów się niedługo zjawi którzy wiedza wiecej i lepiej i urodzili się tak w roku 80?).
Kol Wulfgar klisza była polska do tego powiększalnik polski i papier polski i odczynniki też polskie.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego balans zakłady które strajkowały po wprowadzeniu stanu wojennego mozna było policzyc na palcach jednej ręki - nie pisz bajek

Inną sprawą która chciałem przypomnieć z okazji tej rocznicy jest użycie broni - czy zastanowiło was dlaczego uzyto broni w rejonach których komuna najbardziej się obawiała -Kopalnia Wujek Katowice i Lubin na Dolnym Śląsku - duze aglomeracje górnicze -Stocznie były juz tak spenetrowane przez agentów i siec donosicieli że mogli je lekceważyć ale w rejonach górniczych nie było takiej sieci agentury -środowisko było skonsolidowane i hermetyczne na dodatek górnicy to półmiltarna zdyscyplinowana formacja dysponujaca materiałami wybuchowymi . Te strzelanki zaplanowano z rozmysłem dokładnie w tych miejscach ale kto jest w stanie teraz udowodnic Kiszczakowi wydanie takiego rozkazu , a moim zdaniem był taki rozkaz wydany w ścisłym gronie .
Ci którzy mogą nie chcą bo są umoczeni razem z nim -ci którzy chcą nie są w stanie nic sensownego się dowiedzieć .
Śląski komendant policji (Gruba mu chyba było) juz nie żyje i nic nie powie . Lubiński uwczesny komendant Góral gdzies szaleje po świecie razem ze swym synem aktorem i ma wszystkich gdzies razem z rodzinami ofiar, zakończyl karierę jako komendant wojewódzki policji w Łodzi z niezłą emeryturą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol. Parowozie, wypraszam sobie te ajki". Bo dwie największe huty w Polsce to Twoim zdaniem nie strajkowały od 13 grudnia???!!!!! Gdzie Ty wtedy byłeś, że o hutach nic nie wiesz? Otóż wyobraź sobie, że strajkowały!!! I obie były spacyfikowane, a w jednej z nich byłem ja [chociaż o sobie nie chciałem pisać w tym wątku].
PS.
Gdyby nie huty to by nie było parowozów na świecie, chyba że drzewiane.

bez pozdrowień...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulfgar, bez patosu... W Stanie Wojennym doliczono sie ok. 90 ofiar. Uważasz, ze gdyby weszli Ruscy byłoby mniej?
Żołnierz i milicjant wykonywał rozkazy i nad polityka sie nie zastanawiał. Ich atakowali-to i oni atakowali, jak to na zadymach. Osobiscie znam solidarnosciowca" wcielonego do ZOMO, który jak dwa razy dostał w ryj na zadymie od dawnych kolegów (nawet nie wiedzieli, ze to on) to lał ich później az huczało! Kwestia strony, po której w danej chwili sie znalazles. Jest takie powiedzenie: yt okresla swiadomość". O SB sie nie wypowiem, ale zaziewali temat. A ohaterów" opozycji, ktorzy pchaja sie po medale jest wiecej niz bylo ulotek.
A dla mnie bydlakami sa ci, którzy urzadzaja demonstracje pod domem gen.Jaruzelskiego. Zrobił co uważał za słuszne-najwiekszymi s*******nami sa ci po 1990 roku, bo doprowadzili Kraj do ruiny, i ciagle pogrążaja Polske coraz bardziej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z SB nie latali w prewencji na ulicy.

Po cywilnemu, elegancko ubrani, sweterek, marynareczka, krawat, albo krótka kurteczka skórzana i tylko rozmowa - ale za to siłą argumentów.

Po zabójstwie Popiełuszki utarł się czarny kawał :

MO sprawdza dowody, SB wrzuca do wody.

Kiedyś gen. Kiszczak, uważany przez niektórych za kanalię,
powiedział że są różne stany wojenne i różni generałowie.
U nas ok. 90 ofiar, ale jak w Turcji generałowie zrobili zamach stanu to było 10000 trupów.

Teraz łatwo mówić - zbrodnia na narodzie" - bo wiadomo że poza wprowadzeniem stanu wojennego do okrągłego stołu nie było obcych ingerencji.

Tylko co by było gdyby rzeczywiście ruscy wyjechali ze swoich koszar, i reszta towarzyszy udzieliła bratniej pomocy a przy okazji chciała zamknać WP w koszarach ???
i jak w takich warunkach zareagowało by WP i MO ? Podejrzewam, że wtedy i oni by nie zdzierżyli - i wszystko wzięło by się za łeb z towarzyszami, i naprawdę by mogło być trupów w tysiącach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy za...kombaanci. Poustawiana czarna mafia. Te same wiece, te same zdjęcia... Wulfgar...uważaj żeby za lat 15 ciebie nikt nie nazwał odpowiednio bo w tej chwili moim zdaniem popierasz świadomie system który zesłał na emigracje 2mln Polaków. Żadnej Syberi i Stalina nie trzeba było.

Jaca już podpadas pod kombatanta...:) Jeszcze pare lat i ja wystąpie. Jak mi sie na starość w głowie poprzewaca.

Ludziom życie zniszczyli... Wałęsie, Kaczorom, Michnikowi... komu do ciężkiej Anieli?

No a te przygłupy ala milicjanci to już mnie rozbawili. Poważne miny, zadęcie na twazry i nic mądrego do powiedzenia. Ech tyle emocji o taki nic. Przez weekend w wypadkach ginie tyle ludzi i nikt szopek przed Rejonami Dróg Publicznych ie dstawia. Polska hipokryzja...

A żeby była jasnosc nie jestem żadnym lewakiem, księdzem czy innym kosmitą...poprostu teraz mam komfort patrzenia na SYF z bezpiecznej perspektywy. Przez tych co skaczą sobie do gardeł za 3 lata grozi krajowi bankructwo. Niech sie do roboty wezmą a nie ordery sobie przypinają. Moga być i Kaczory tylko niech coś robią z Polską...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego AKMS. Gratuluję poglądów, zwłaszcza na temat doprowadzenia kraju do ruiny po 1990 r.! Fakt, że w latach 80-tych byliśmy potęgą w produkcji zapałek na mieszkańca i zbiorze buraka cukrowego na 1ha areału, co dawało nam 8 czy 10 miejsce wsród potęg gospodarczych świata.
Odnośnie Pana Generała ....... szkoda słów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze ale nie beznadziejnie.

Gospodarka/ Polska na końcu rankingu konkurencyjności

13.12.Londyn (PAP) - Najbardziej konkurencyjną i dynamiczną gospodarkę UE ma Dania, która wyprzedziła dotychczasowego lidera - Finlandię - wynika z rankingu Strategii Lizbońskiej, opracowanego przez World Economic Forum (WEF). Polska zajęła ostatnie, 25
miejsce.
Polska w ostatnim rankingu, w porównaniu z przeglądem z 2004 r., spadła o jedną lokatę. W niektórych dziedzinach, np. liberalizacji gospodarki, otoczenia dla przedsiębiorstw czy usług finansowych, nasz kraj wyprzedza Turcja, zaś w dziedzinie upowszechnienia informatyki - Chorwacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoffmander, w latach 80 moi rodzice mieli prace i nie musieli robić jak niewolnicy u jakiegoś nowobogackiego gnoja za minimalna płacę po 12h/24h. Nie było az takiej przestepczości, spacerowałem z ojcem po mieście noca i była to świetna zabawa. Wyjdź teraz z synem na nocny spacer... Obecnie jest w Polsce taka korupcja o jakiej sie nie śniło nawet komunistom. I to w swietle prawa. Za komuny rzad był w Londynie a naród w Warszawie-obecnie jest na odwrót. Ludzie umierajac z głodu musza grzebać po smietnikach i zebrać na ulicach, samotne matki nie sa w stanie zapewnić bytu swoim dzieciom, więźniowie maja wieksze stawki zywieniowe niz dzieci z Domów Dziecka. Widziałeś w latach 80 tylu bezdomnych co dzis? Ja pierwszych bezdomnych zobaczyłem w 1990 r.
Tak wyglada Polska po upadku komuny, ządzona przez tych ****** kombatantów"...
pis, po, samoobrona, lpr, sld - jestem dumny" , że jestem Polakiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to umnie inaczej było niż u AKMS.
Czekoladę miałem w okolicach świąt, szynkę na wielkanoc a wakacje z Funduszu Wczasów Pracowniczych.
O istnieniu paszportów wiedziałem z filmów amerykańskich a z podróży swiatowych byłem raz w Czechosłowacji. W telewizji był Karel Got, Wondraczkowa a potem Bajm i inne badziewwie, wtedy gdy Presley, Morison i paru innych muzyków już poumierało.
KOMUNO WRÓĆ!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie