Skocz do zawartości

25 lat minęło


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
czytając co niektóre posty, stwierdzam, że niestety 17 lat kumpelstwa u władzy zrobiło swoje. przykre to, ale prawdziwe.
moje poglądy są znane i więcej na ten temat nie będe się wypowiadał.
ps. naszczęście jest demokracja i można mówić i pisać co się żywnie podoba, a nie jak drzewiej (za komuny) bywało.
pozdrawiam. krzysiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z wywiadów gen.Jaruzelski ,herbu WRONA z domu SPAWACZ /podobno Jaruzel jest transsekxsualistą/, przyznał że planował wprowadzenie zamachu na wzór Piłsudskiego .Niestety , na dwa dni przed 13 XII 1981 r., w szpitalu zamiast kroplówki załadowano mu w żyłe LUDWIKA. Ten przykry incydent uniemożliwił generałowi zachowanie resztek zdrowego rozsądku jak i realnej oceny rzeczywistości ."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilkenau, tak sie składa, ze właśnie ja (wg. niektórych tu piszacych wstretny komuch") głosowałem na Kaczyńskiego, bo uwiezyłem, że wreszcie bedzie prawo i sprawiedliwość w tym chorym Kraju. Teraz żałuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca...zawsze mimo wielu kontrowersji jakos zgadzałem sie z twoimi poglądami ale teraz pojechaleś ostro nie gorzej niz Kaczory. 2 mln ludzi wyemigrowało ze względów ekonomicznych a niektórzy i politycznych. Ja jestem wśród nich i poczułem sie obrażony. Wybrałem emigracje bo nie miałem w Polsce szans na normalne zycie bez partyjniactwa i korupcji, bez fałszywej martyrologi. Nie szukałem żadnych korzeni i nie czuje sie prześladowany. Ta dyskusja utwierdza mnie tylko w tym, że z Polska już nic nie da się zrobic. PiS tylko to udowodnił... moi znajomi nazekaja że dożyli takich czasów, chociaż sa lepiej sytuowani obecnie.

Wulfgar- ty sie opierasz na oficjalnej propagandzie a ja mam informacje z pierwszej reki. Z wykształcenia jestem socjologiem i na dostepnej mi próbie przeprowadziłem badania... Wyniki moga zaskoczyć bo owszem wracają...po rodziców, sprzedac mieszkanie, dokończyć studia i na 300 moich zaniomych (o różnym wykształceniu i pochodzeniu) wróciło 5 osób.
W swoich wywodach nie bierzesz od uwage rozbicia rodzin, samotnosci wielu ludzi, braku kontaktu z polska kultura... A przed wejsciem do Unii ja pacowalem legalnie za granicą od 2001r. Sudiować też było można...więc o czym ty chłopcze za przeproszeniem do mnie rozmawiasz.

Czy ostatnią śmiercią dojga policjantów mozna obarczyc obecny rząd?

JEstem za całkowitą lustracją...i rozliczeniem. Należałeś do PZPR rozstrzelac, byłeś w SB, Milicji to samo, tajnym współpracownikom i agentom odbierac majątki, prace i golić głowy, żołnierzy LWP zdegradować i pozbawić świadczeń, chłopom zabrać ziemie...czy to nie brzmi jak farsa. Teraz dochodzi rozliczanie IIIRP...to samo z zamiana na Policje, UOP, WSI...za natępne 15 lat to samo z obecnym układem...po co sie zajmować produkcja zapałek, porzeczki czy buraka cukrowego... Przeciez w tym momencie to dla nas najważniejsze. Jeszcze mamy czas zając się gospodarką...nie jesteśmy we wszystkim ostatni.

Kiedy zamkna ten wątek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol Indian Chief w powody ekonomiczne to jestem w stanie uwierzyc.Łatwiej było na Zachodzie gra represjonowanego solidarnosciowca niz tu na miejscu ży w tej szarej komuszej codziennosci.Znam wielu którzy to wybrali i potem gdy po 90 roku prezyjeżdzali do kraju to po polsku słabo mówili i każde zdanie zaczynali od: U Nas w Szwecji. albo U Nas w reichu.A teraz wielce ukrzywdzeni.Domagają sie obywatelstwa które wtedy sami wywalili.Zobacz prosty przykład Wałęsa nie pojechał po Nobla bo by go do Polski nie wpuścili.Dokonał swiadomego wyboru bo wiedział gdzie jego miejsce.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indian Chief ad vocem: Czyli jak rozumiem przed 2001 rokiem nikt nie cierpiał z powodu rozłaki i rozstania z rodziną. W przypadku europy gdzie np szybciej leci sie do londynu niz np jedzie z krakowa do szczecina jest to jakąś uciążliwoscia ale chyba nie az taką. Czy przed 2001 rokiem mozna było legalnie tak jak teraz w Anglii (mając te uprawnienia co teraz) na zachodzie bez zezwolenia ( dostepnego nielicznym) pracować? to ciekawe... czy te 10 mln polaków Ameryce które wyjeżdzało , wyjeżdza i nadal bedzie wyjeżdzać nie ma kontaktu z polską kulturą? No bez przesady chłopcze... żyjemy w XXI wieku jest telewizja satelitarna, polscy artysci jeżdzą na wystepy, ( niedawno np kazik miał koncerty w Irlandii). sa tam wydawane polskie książki ,gazety, czasopisma, stowarzyszenia. A jak ktoś nie ma dostępu to jest internet, mozna zamowić. Zapewniam cie żę jak ktoś chce, to za granicą moze mieć wiekszy kontakt z Polską kulturą niż niejeden tutaj w kraju. Emigracja zawsze bedzie czy to polityczna czy ekonomiczna bo zawsze sa kraje bogatsze i ludzie naturalnie szukają miejsca dla siebie gdzie bedzie mozna im lepiej żyć. Irlandia, Hiszpania, Portugalia, Grecja przeszły ten sam proces i jakoś nikt z tego powodu nie płacze. Choć ostatni nawet czytałem że coraz wiecej młodych niemców wyjeżdza do Pracy W USA. konkludując:jesteśmy w unii , jest swobodny przepływ ( w wiekszosci krajów) siły roboczej co było koronnym argumentem za wejsciem do unii dla wiekszosci partii, wiec po co to biadolenie. Wiekszosc jedzie żeby sobie poprawić w zyciu wiec życze im najlepszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unia Europejska, coś czego nie ma a o czym wszyscy mówią. Taki potwór ze Szkocji czy cóś.

Jak to zeznaje mój koleszka z Australii, Klub Polski w Sydney zatrzymał się w rozwoju na poziomie lat 70'. Wąsaci kolesie z bokobrodami, kraciaste marynarki, w niedzielę występy krakowianek i wódka wyborowa a ze szpulki leci Irena Jarocka.
Czy to reguła, że zapytam naszych wysłanników zagranicznych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klo Wulfgar chłopcem" to już od dawna nie jestem... Widze, że smigasz po Europie i wiesz ile czasu zajmuje podróż więc nie bede jużCiebie w tym względzie uświadamiał. Cóż jeżeli dla Ciebie kultura sprowadza się tylko do TV to gratuluje horyzontów. co do pozwoleń na prace to na jakich źródłach sie opierasz? Jak podałem ja pracowałem legalnie od 2001 roku i nie stanowiło to problemu. Owszem były wymogi znajomości języka itp...

Cóż tak jak mowi a.korbaczewski... jak jest coś to wygląda to tak jak na filmie Kochaj albo rzuć"... jest np: ksiądz i klub sportowy no i krakowianki. Jak w 2001 szukałem noclegu i byłem u Stoarzyszenia Polek na Emigracji (tej jak to by kol Wulfgar powiedział prawdziwej) to dostałem kopa w dupe...dosłownie :). NA POSku książki jak pamiętam były strasznie drogie. Może to się teraz zmieniło. A Kazik cóż daje koncerty od czasu do czasu i chwala jemu za to- szacunek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie