Skocz do zawartości

25 lat minęło


Rekomendowane odpowiedzi

Woytas, to wyjedz na zachód-chocby na wycieczke. W Polsce buraki przy korycie a za granica kochani" obywatele robia nam dobra" opinie. I nie chodzi mi o tych, którzy pojechali i pracuja. Jest wielu takich, którym sie wydaje, ze skoro sa z kraju pokomunistycznego to wszystko im sie nalezy za free i ze sa nietykalni. Lumpiarstwo, zlodziejstwo i prostactwo. Ja sie wstydzilem przy znajomych Anglikach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Woytas masz racje.Pozatym widzialem w pradze czeskiej hordy pijanych, zarzyganych angoli których czescy kelnerzy nie chcieli juz nawet wpuszczać do knajp. nota bene podobnie robi sie w Krakowie. I pewnie niejeden anglik sie za takich wstydzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulfgar, wara ci od tego w co wierze. Wazne, ze nie jestem taka falszywa, dwulicowa gnida jak ci tchorzliwi dzisiejsi ohaterowie walki z komuna".
Pamietaj, ze najglosniej na komune krzycza ci, co biegali donosic na SB. A teczuszki TW wychodza powoli na swiatlo dzienne, i padaja kolejne legendy". A ja mam ubaw jak sie pseudokombatanci" drapia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wypowiedzi i widzę że większość z tych panów powinna się ograniczyć do chodzenia z wykrywką po lesie i co najwyżej do rozszyfrowywania bić na łuskach. Przykro mi że mają tak zawodną pamięć lub czerpią swą wiedzę z sowieckich źródeł... Szkoda czasu na polemiki z nimi... Oby nasze dzieci chciały i potrafiły skorzystać z dostępu do informacji o tamtych czasach a poziom takiej dyskusji za kilka lat będzie wyższy a opinie bardziej obiektywne. pozdrawiam. romko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wezma stopień Jaruzelskiemu a potem reszcie Kiszczakowi Siwickiemu itd.A na koniec przyjda i zabiorą mi starszego kaprala rezerwy.A co a jak.W końcu stopień nadany za komuny .Oby tylko nie kazali odsłużyc jeszcze raz te 716 dni w Najjasniejszych wojskach Kaczystanu.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, ze najglosniej na komune krzycza ci, co biegali donosic na SB. A teczuszki TW wychodza powoli na swiatlo dzienne, i padaja kolejne "legendy. A ja mam ubaw jak sie "pseudokombatanci drapia" - I tu choc raz AKMS sie zgadzamy. tylko drobna róznica najgłosniej krzyczą, ale przeciw lustracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, wielce szanowny szanowny, drogi Leonidzie Iliczu. Bardzo dziękuję wam, drogi Leonidzie Iliczu za gratulacje, a przede wszystkim za zaufanie, którym mnie obdarzyliście. Chciałbym wam otwarcie powiedzieć, że zgodziłem się objąć to stanowisko po długiej walce wewnętrznej i tylko dlatego, że wiedziałem, że wy popieracie mnie, że wy jesteście za taką decyzją... Zrobię, Leonidzie Iliczu wszystko jako komunista i jako żołnierz..."
To jest, panie Jaca, cytat z rozmowy między Breżniewem a Jaruzelskim 18 X 1981 po objęciu przez tego drugiego stanowiska I sekretarza KC PZPR, nie znam słów jakimi dziękował za stopień generalski, ale jeśli podobnymi, a tego wykluczyć nie można, to sam pan widzi, że nie był to asz" generał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol Ilkenau.Ciekawe jakimi słowami Kaczkiu i ich stadko oraz te wszystkie lepperki dziękuja DJ Rydzykowi za kolejny dzień na ciepłym stołku.Czy miarą demokracji jest to kto wiecej nawrzuca innym od komuchów i złodziei?Jak Lepper szargał Balcerowicza i innych to było ok a teraz ten sam lepper płacze przed kamerami zeby zostawic jego rodzinę w spokoju.A TAMCI TO RODZIN NIE MIELI?Chcą kaczki rozliczy komunę?OK jestem za ale niech nie pieprza że tamto to zbrodniczy ustrój był.Skoro zbrodniczy to niech oddają tytuły magisterskie inżynierskie niech zwracają kase za studia bo przeciez od komuchów nie nalezy nic brac.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i te debilistyczne wpisy o zmuszeniu 2 mln polaków do emigracji.O k... kto ich zmuszał?Spiepszali jak szczury z tonącego okrętu często szukajac dziadka lub wujka z Wermachtu w papierach lub chocby tego ze ciocię pogryzł pies rasy owczarek niemiecki.A teraz wielcy prześladowani.Ja swoje pałą w stanie wojennym dostałem gazu się nawachałem to co teraz?Po medal do Kaczki?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakimi słowami dziękują Rydzykowi, i szczerze mówiąc, niewiele mnie to obchodzi. Różnica jest jednak zasadnicza: jakbyśmy nie kombinowali tak różni ludzie jak Wałęsa, Kwaśniewski i Kaczyński zostali demokratycznie, przez większość mieszkańców tego kraju WYBRANI na swoje urzędy, czy nam się to podoba czy nie. Jeżeli któryś z nich nie realizuje naszych interesów w następnych wyborach przegrywa albo prezydent albo jego opcja polityczna, nie wybierają ich i do widzenia. A Jaruzelskiego MIANOWALI różni stalinkowie i breżniewkowie i trzymali go na stanowisku tak długo jak realizował nie nasze, ale ich interesy, a myśmy nie mieli na to absolutnie żadnego wpływu.
AKMS tam wyżej powołuje się na pozytywną opinię ponad 50% naszych rodaków o stanie wojennym, niech więc ta większość zdecyduje... na razie większość oddała władzę PiS i Kaczyńskim,
chyba że uważacie, że większość ma rację wtedy, gdy podziela wasze zdanie, a gruntownie się myli, jeśli ma opinię przeciwną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaruzelski nie zostal wybrany prze narod tylko przez sejm - a sejm tej kadencji nie byl do konca demokratyczny. Komuna kilka razy miala okresy w ktorym zmuszano obywateli do emigracji- nawet im ulatwiano byle wyjechali z kraju (obrzydzano zycie rowniez). A kiedy zylo sie lepiej? Wystarczy spojrzec przez okno, zapytac znajomych gdzie byli na wczasach, ile razy byli na nartach we wloszech w tym roku- ale mozna zapytac sasiadow jak udaje im sie za 900 utrzymac 4 osobowa rodzine...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były wybory pośrednie, przez parlament wybrany demokratycznie tylko w 35%, a i tak został prezydentem z naruszeniem ustawy, nie pamiętam szczegółów, ale jakoś tak było że uznano, iż ci parlamentarzyści, którzy na znak protestu opuścili salę, albo byli na sali a nie głosowali, nie są wliczani do kworum, a ponieważ głosowanie odbywało się jawnie i imiennie przez cały czas sytuacja się wahała raz w jedną, a raz w drugą stronę, wreszcie Jaruzelski został prezydentem dzięki głosowi Michnika, który głosował chyba ostatni.
No i ta Polska wcale nie była jeszcze wolna", to był lipiec 1990, nadal funkcjonował legalny rząd w Londynie i urzędował prezydent Ryszard Kaczorowski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest- mozesz w kazdej chwili z niej wyjechac- nikt nie zmusza Cie do zycia w raju, mozesz zostac, mozesz zaglosowac, mozesz nie zaglosowac. Za komuny po moja babke radiola na wybory przyjezdzala bo powiedziala ze 4 kilosow na piechote na wybory komunistyczne chodzic nie bedzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaruzelski był zawsze wybierany legalnie czy się to komu podoba czy nie.W PRL niestety było takie coś co się zwało przewodnia siłą narodu i miało skrót PZPR.I własnie ta przewodnia siła wybrała go najpierw na I sekretarza a potem na prezydenta.Trzeba było się zapisac do przewodniej siły i głosowac przeciw a nie teraz płakac jaka krzywda.To jest dokładnie tak jak z Kaczkami ktos ich wybrał.Czyżby to Ci sami tajemniczy ONI?
I wracając do owych 2 milionów wypedzonych.Ilu z nich kapowało?100? 1000? 10000? 100000?Tych też zaliczamy do wypedzonych?To moze niech Ci wypędzeni załoza ziomkostwo im 13 Grudnia?I domagają się odszkodowań za wyjazd na niemieckich papierach?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie