Skocz do zawartości

STUG z Grzegorzewa wydobycie ODSŁONA DRUGA!!! - c.d


Bocian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A ja chetnie poczytałbym o pracach nad wyciągniętą częścią StuGa, o planach wydobycia reszty, o śledztwie odnośnie jego pochodzenia...
Czy możemy już naprawdę wznieść się ponad podziały i przestać babrać w szambie które samemu sobie robimy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I owszem z chęcią przeczytam coś związanego z identyfikacją i historią pojazdu.

Co do wydobywania reszty obawiam się, że znów będzie powtórka z rozrywki w sensie darcia łacha na forum a potem w gazecie. Brzydko mówiąc ale niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[usunięty fragment nie na temat]

Jestem zainteresowany tylko i wyłącznie sprawą dalszych losów Stuga, jego identyfikacją, rekonstrukcją, konserwacją, gromadzeniem dokumentacji. Wszystkie poblakłe gwiazdki przedsięwzięcia proszę o pogodzenie się z zakończeniem ich roli. Szukajcie i organizujcie wydobycia kolejnych pojazdów, nie traćcie energii na politykę. Naprawdę zrozumcie koledzy że pojazdy są najważniejsze a nie wasze chore ambicje. Zaśmiecam przez was jeden z ciekwszych merytorycznie wątków na tym forum. Piszcie sobie na priva, bo ludzie szczerze zainteresowani tematem zaczynają go olewać... tylko i wyłącznie przez was


pozdrawiam


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Bocian 12:36 01-11-2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaraz nakopie wszystkim jak leci za to że robicie mi z forum śmietnik.

Czyli niszczycie moją pracę, żalicie się że ktoś" robi Wam czarny PR, a co robicie z tym forum???


CO ROBICIE Z MOJĄ PRACĄ???

Robicie syf i smród, więc mam gdzieś Stuga, 4 pancernych, kolarzy, Żwirka i Muchomorka, zarzuty, papiery, euro, ruble czy kopiejki.
Mam to gdzieś, jak chcecie sobie narobić na głowę to zmieńcie forum. Wars dzięki temu forum zabłysnąłeś jako gwiazda polskiej eksploracji", dzięki temu forum wogóle znalazłeś ten namiar na Stuga, to tutaj możesz sie promować i kreować. Więc uszanuj to i przestań siać zamęt.


UWAGA bo ostatni raz to piszę.

KAŻDA WYPOWIEDŹ NIE W TEMACIE WĄTKU zostanie usunięta a każda osoba która chociaż pomyśli żeby znowu zrobić tu bagno dostanie bilet w jedną stronę.

Możecie podniecać się śrubkami, mocowaniami, znaczkami, blaszkami ze Stuga ale koniec z żenującą wadą polaków - kto się ze mną nie zgadza ten wróg, a sąsiada należy utopić i zgnoić, a najlepiej napisać bezpodstawny donos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem wszystkie posty nie na temat. Może i strzelam we własną bramkę usuwając post redaktor ale to jest wątek TYLKO I WYŁĄCZNIE o wyciągniętym/wyciąganym Stugu.


Amen i kropka.

A teraz spróbujcie napisać coś jeszcze nie na temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynudzę znowu trochę, ale w poprzednim wątku nikt nie odpowiedział: czy ktoś zrobił jakiś ruch w kieruku rozwiązania zagadki tych znaków z kadłuba? Czym są to już (prawdpodobnie) wiadomo, ale czy ktoś próbował namierzyć kto przejął dokumentację po tamtej fabryce i do nich napisać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pobliżu zakładu Kirchmoser pracowały w trakcie wojny walcownie płyt pancernych, one dostarczyły komponenty z których powstał produkt finalny czyli Stug.IV. Teren zajęty przez Armię Czerwoną, dokumentacja techniczna jak i maszyny powędrowały na wschód. Chyba jedyne zródło to przytoczona przez ChrisFlya książka Waltera Spielbergera. Moje uwagi dotyczące pochodzenia płyt pancernych a wskazujące jako ich żródło Bismarckhutte w Hajdukach Wielkich karkołomne. I tu przepraszam Chrisa za moje dyrdymały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięku uprzejmości Jacka Czypickiego i autora zdjęć Kamila Miszczaka zamieściłem 4 nowe galerie z wydobycia. Każda z jednego z 4 dni.

http://www.odkrywca.pl/galerie.php?nazwa=359
http://www.odkrywca.pl/galerie.php?nazwa=360
http://www.odkrywca.pl/galerie.php?nazwa=361
http://www.odkrywca.pl/galerie.php?nazwa=362
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Bocian podziwiam w końcu rzetelne podejście do sprawy (samobój w swoją bramkę pokazałą że masz jaja :) RESPECT)
I teraz pytanie. Słyszałem że w muzeum byli ludzie z Niemiec i podobno mieli określić na podstawie nr. wybitych na baszcie dokładne pochodzenie Stuga. Czy są może jakieś wiadomości od nich?
Po małej zadymie jakoś tak cicho się zrobiło i nie ma wiadomości co się dzieje w Poznaniu.
pozdrawiam
Heruss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W tym wątku będe konsekwentny i będe z uporem usuwał każdą wypowiedź nie na temat.

Postem nie na temat była fotka utopionej koparki gdzieś w świecie a ściągnietej przez kogoś z netu. Nie miała nic wspólnego z grzegorzewem. Czyli usunąłem wraz z innymi postami dotyczacymi tej fotki.

Usunąłem również wpisy dotyczącej poparcia samej akcji jak i je krytykujące, wystarczająco już się zrobiło w poprzednim wątku. Ten będzie tylko do dyskusji na temat Stuga, jego dalszych losów, prac konserwacyjnych i akcji wyjęcia reszty.

I po raz kolejny powtórzę, macie do mnie pytanie to tylko i wyłącznie e-mail.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W poprzedniej części tego wątku:
http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=371132,
pod datą 2006-10-25, MaciejTank umieścił zdjęcie z numerem klina.
Kod eyd" świadczy o tym, że ten element został wykonany przez zakłady Heidenreich & Harbeck Werkzeugmaschinenfabrik z Hamburga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
znowu staracie sie zdenerwowac kolege forumowego warsa98 ???

Ten temat na razie owiany jest MILCZENIEM, odlozony AD ACTA.
Wydobyta gora jest w Poznaniu, a dol....dalej zaglebia sie w bagniste dno rzeczki, ktora ani mysli przestac plynac.
Wydobywcy gornej czesci nie zdradzaja planow...
Przypomne, ze z Hetzerem tez bylo podobnie.Nastala zima i cisza i NAGLE gruchnela wiesc...
Moze tym razem tez tak bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Hetzera to było wiadomo powszechnie, że Latebra będzie go wydobywać na wiosnę po zakończeniu zesonu sztormowego. A Stug z Grzegorzewa? Na pewno wyjdzie" i wszyscy zostaną powiadomieni, jestem o to spokojny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze zapytam.Czy nie macie nic do roboty?Zacieły sie klawisze?Wydobyliście juz wszystkie pojazdy w okolicy?
Przyjdzie czas Rigilewka odda to co ma cennego.I bez pomocy pseudoznawców.Po prostu gdy wanna zostanie wydobyta to informacja o tym będzie i tu.
Pozdrawiam
P.S.
Trwają próby aby wanne wydoby przy pomocy klawiatury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodróżnieniu od Ciebie jak padnie hasło :RWAĆ" stawię sie w Grzegorzewie aby rwac.A Ty? Będziesz siedział przed monitorem i zmieniał pampersy.Póki czegoś nie wydobędziesz nie wpisuj sie w tym poście.Taka prośba.Przepraszam póki nie wydobędziesz czegos większego niz łuska od mausera nie podgrzewaj atosfery durnowatgymi postami w idiotycznym temacie :Ja bym już dawno wyjął".
Taka prosba.
Taka akcja składa sie w 99%z zorganizowania kasy na akcje w 0,5 % zx zorganizowania ludzi i w 0,5 % z pogody.Takie to tródne do zrozumienia?Tak tródno nie przeszkadzac?Potrafisz wydoby ta wanne nawet zimą?Lub w potopie?Potrafisz?No to podejrzewam(nie powiem za niego) ze kpt Ogrodniczuk Ciebie ozłoci.A jak nie potrafisz to zamilknij i nie jątrz i nie przeszkadzaj.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie