Skocz do zawartości

Schrony SGO Narew


victor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 486
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 years later...
  • 3 months later...
W tamtym roku dr Wesołowski mówił, że wyszły niemieckie zdjęcia tych schronów z zachowanym maskowanie ze ściętych gałęzi i drzew. Ma to sugerować brak ostrzału artyleryjskiego tych obiektów. Zdjęcia te mają być umieszczone w Jego książce o Wiżnie. Ale kiedy i czy ona wyjdzie, nie mam pojęcia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Penetrator: zachowane maskowanie z gałęzi może równie dobrze świadczyć o niecelnym ostrzale a nie o jego braku. Strzela się granatami ze zwłoką, mają się wbić jak najgłębiej w cel i dopiero wtedy detonować. Nawet względnie bliskie wybuchy mogą nie naruszyć maskowania, które z kolei mogło być w jakiś sposób przymocowane do schronów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Na tej stronie https://sites.google.com/site/secondpolishrepublik/mis-articulos/chapter-14 znajduje się zdjęcie z opisem schron z SGO NAREW, nie widziałem tego zdjęcia wcześniej, i nie wiem czy w ogóle jest to polski schron, ma 3 kopuły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten trójkopułowy opisany jako:
Polish bunker built by Narew Independent Operational Group."
jest w istocie niemieckim schronem ćwiczebnym-poligonowym.

Podobnie mylący obraz pokazuje współczesne foto dotyczące Osowca opisane jako:
Bunker today at Osowiec fortified area."
gdyż w istocie pokazuje schron sowiecki z tzw. Linii Mołotowa".
Aczkolwiek jeśli autor miał na myśli Osowiecki Rejon Umocniony" to wówczas była by to prawda :)

Air view of the fortress of Modlin." to raczej cytadela w Warszawie,

Steel cupoña hit several times on a bunker in Nodlin." to oczywiście Nowogród,

Ciekawe może być jedno z ostatnich foto:
German soldier standing outside a Polish bunker in the Modlin fortified area." - czy to faktycznie Modlin ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie