Skocz do zawartości

Schrony SGO Narew


victor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 486
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
To tylko moja sugestia- postrzelana kopuła to prawdopodobnie Lepak jego położenie i warunki terenowe umożliwiały praktycznie oddanie strzału z przyłożenia".Kilkudziesięciometrowa odległość schronu od stanowisk p.panc. umieszczonych za rzeką zaowocowała ilością trafień. Co dofotki Bodzia to prawdopodobnie schron w grobli, 9 z mapki nie jest połozona tak wysoko. Najlepiej sprawdzć to w terenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleiłem Lepak i fotkę z niemcami, podobieństw jest kilka. Jedyne co mi nie pasuje to ta obsypka, po prawej bardzo zaznaczona i widoczna, a u Lepaka jak widać dalego odsunięta w wyniku ostrzału. Ale może to byc wynikiem perspektywy, odległości i kąta pod jakim zrobiono zdjęcie. Dodatkowo za Lepakiem przemawiaja kolumny wojska z pobliskiej przecierz Lepakowi przeprawy pontonowej

Nie wziąłem tego pod uwagę wcześniej. Myśle że jednak Lepak a nie jak wcześniej myślałem schron w grobli.

Konstrukcja strzelnic bardzo podobna i ten otwór chwytu powietrza również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony grobli też nie widzę, powinna byc dobrze widoczna.Sądząc iż są to oddziąły po przeprawie myślę o Lepaku. W jego pobliżu miała miejsce przeprawa( wcześniejsze fotki). Czy na wzgórzu powyżej kopuły (nad środkowym żołnierzem na drugim planie) widoczne są kopuły schronu Sikory???????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Leszku masz chyba rację ja też jestem skłonny twierdzić, że są to kontury schronu dwukopułowego a nie ja wcześniej myślałem schronu na wzgórzu 133 (jakoś mi tam perspektywa nie pasowała i wogóle nie wpadł mi jakoś Lepak na myśl nie wiedzieć dlaczego)

A co myslicie o zamieszczonym przeze mnie nowym zdjęciu?? Gdzie to może być?

Wymiarów drzwi chwilowo nie posiadam gdyż nie są one moją własnością (ech!!) a robiąc zdjęcia nie miałem metrówki. Na pewno zostanie te niedopatrzenie nadrobione. :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, oglądam i własnym oczom nie wierzę!
Szczere gratulacje, nie sądziłem, że dane mi będzie oglądać takie rzeczy, a już wentylator z polskiego schronu bojowego to zupełny unikat!
Natomiast odnalezione przez victora drzwi to typ zupełnie mi nieznany i raczej nie występujący na Śląsku lub w Jastarnii.
Prawdziwa bomba!!!
Jeszcze raz gratuluję!!!
pełen uznania dla badań i badaczy fortyfikacji SGO „Narew”
jes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas gartulacje:) 100% Lepak:)ten chwyt powietrza i kopuła przekonuje.
Ja też troszkę posiedziałem nad zdjęciem bodzia i przedstawiam efekt moich poszukiwań i śledztwa/niewiele ale zawsze coś:)

Pojazd po lewej stronie foty :
1.prawdopodobnie jest to kfz.15 Horch
2.znak taktyczny iały prostokąt"oznacza PIECHOTĘ"
3.Z tyłu pod składanym dachem ma zamontowaną piłę/oburęczną/
4.Znaku -godła ,powyżej znaku taktycznego nie rozgryzłem/jeszcze/ mimo przeszukania kilkudziesięciu stron
.z tego co dałem rade ustalić to napewno nie jest oznaczenie 21 Dywizji Pichoty/oznaczenie wprowadzili dopiero 1940r i było zupełnie inne,Bataliony Pionierów szturmujące Nowogród nie miały godeł

Pojazd po prawej stronie ,ten przed motocyklem:
1.prawdopodobnie Kfz 15 Horch
2.Nr rejestracyjny pojazdu WH 55101 miejsce zarejestrowania:Stuttgard

Wehrkreis V Stuttgart=WH 50.000-59.999

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schron przy Lepaku , pole ostrzału i pole przeprawy pontonowej.
Panowie SGO Narew a kiedy wyciągamy niemiecką łajbę desantową , szkoda aby zgniła w rzece , jeżeli my nie mamy takich możliwości może znajdą się chętni do wydobycia , konserwacji i wyeksponowania w muzeum !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.pozwoliłem sobie złożyć dwie fotki schronu przy drodze do Miastkowa:


I ciąg dalszy śledztwa do fotki bodzia z samochodami i szkopami przy Lepaku:

kfz 15 Horch po lewj stronie posiada nr rej. WH 17817 i został zarejestrowany w Königsberg!
Wehrkreis I Königsberg = WH 10.000-19.999

pozdrawiam Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie