Jump to content

Schrony SGO Narew


victor

Recommended Posts

Witam, chciałbym poruszyć ciekawy temat a mianowice niedokończone i planowane umocnienia w pasie działania Samdzielnej Grupu Operacyjnej Narew" we wrześniu 1939. Z tego co się zorientowałem a może się mylę bo człowiek to taka istota, że nikt chyba w Polsce nie zajmuje się tym tematem dogłębnie tj. nie szuka sie i nie kopie, fotografuje, mierzy etc. np. płyt fundamentowych pod nie wybudowane Polskie schrony. Idąc za namową wielkiego pasjonaty i znawcy tematu kolegi kaponira otwieram ten watek ku uciesze forumowiczow i ciekawości przeokrutnej.

Niech pojawią się fotki płyt fundamentowych, nieskończonych obiektów, zdjęcia z września znane i mniej znane
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 486
  • Created
  • Last Reply

Płyta po odkopaniu, widoczne jeszcze zbrojenie którego nie udało się rozszabrować przez autochtonów i innych zbieraczy... lekcja poglądowa jakby żywcem z instrukcji saperskiej". Zanczy się zdjęcie RTG schronu hehe :))

Link to comment
Share on other sites

Dobry wątek panie victor,
poprosimy o więcej zdjęć niedokończonych schronów ,
a może jeszcze gdzieś w głębi Polski są jakieś przez was , forumowiczów namierzone fundamenty tzw. niedokończonych etonów"
pozdrawiam
wymoderowano
i również pozdrawiam serdecznie
uben


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Grzebiuszka 23:53 03-03-2013
Link to comment
Share on other sites

Czyniąc eksploracje wokół naszych umocnień udało się nam potwierdzić fakt, że przy budowie schronów ciężkich wspomagano się koleja wąskotorową. Potwierdziły to rlacje mieszkańców z okolicy oraz metalowe podkłady kolejowe.
Link to comment
Share on other sites

No ładnie panowie , żeby w 39r. Linia Obrony Odcinka Środkowej Narwii była ukończona tak jak należy włącznie z pełnym wyposażeniem schronów to Heinz Wilhelm Guderian wraz ze swoim XIX Korpusem, składającym się z 2. i 10. DPanc - nawet by wacka nie przecisnął ;)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information