Skocz do zawartości
  • 0

Czolg


stef

Pytanie

Witam!
Podczas niedawnych poszukiwan znalazlem wrak wysadzonego czolgu. Z tego miejsca udalo mi sie pozyskac plyte pancerna o wadze ok 700 kg. , grubosci ok 5 cm dlugosci ok 2 m i szerokosci ok 90 cm. Plyta zostala wyrwana na spawach koloru srebrnego i posiada po jednej stronie frez w ktoryn znajduje sie blok metalowy polaczony z plyta 5 srobami. Niestety nieudalo mi sie zaladowac fotki , wiec jezeli ktos bylby zainteresowany i moglby pomoc w identyfikacji tego czolgu to podesle na maila.
Dziekuje i pozdrawiam Stefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację Patron. Koleś mysli ,że jak ktoś zbiera łuski ,czy inne drobne rzeczy to jest śmieciem.
Po prostu każdy kolekcjonuje to ,na co może sobie pozwolić ,ja na przykład zbieram łuski ,etykiety piwne ,drobiazgi należące do żołnierzy pogubione czy porzucone na polach bitew i to one sprawiają mi największą przyjemność. Nie mam pieniędzy ,ani możliwości aby kolekcjonować ciężki sprzęt" czy stare samochody.
To co znajduję w zupełności mi wystarcza.


bjar_1 pozdrawia wszystkich !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jasne? Tygrys? Z tego co wiem to zostawili go w styczniu Rosjanie. I co dalej z nim?
Jest to ciekawe? Z tego co wiem to u nas na kieleczczyznie to dosyc czesto wydobywane sa takie wraki. ten jest chyba jakotako kompletny , bo gdy sondowalem go szpica to mozna wyczuc otwor ca. 2m srednicy na dachu po wiezy no i obok dosyc gleboko bo ponad 1,5m jakis duzy element-moze wieza? A wykrywacz to poprostu wyje cacy czas!
Stefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zaczyna byc ciekawie:))))
jak pancergrzes potwierdza to mysle ze tiger czeka na zwartych i gotowych(byle za granice nie smignol)

W bagnie jest szansa ze mu sie orginalne malowanie ostalo,dajcie znac co z nim bedzie(cho...nie ciekawosc mnie zzera).

Pzdr,
sten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stef - może skontaktuj się z Panem Arturem z Muzeum Orła Biełego - pisał ostatnio posty w głównym forum (temat co z Panterą) powinien tam być mail do niego, może podejmą się wyciągnięcia tego dużego kota. Miło by było zobaczyć T1 w polskim muzeum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja odradzam kontakt z muzeum orla bialego, juz lepsze MWP

co do elementow to nie wydaje m isie zeby to byla przykrywa wydechu, widzialem cos takiego na plycie za klapa przykrywajaca silnik, bo wlaz toto tez nie jest, brak zawiasow i ta dziwna dziorka posrodku
a ten pierwszy element to nie jest jedna z oslon wizjera kierowcy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nasuwa mi sie jedno pytanie, jak wyciagnales ta potezna plyte pancerna????

i czy ona na pewno jest wykopana, bo jakies 3 tygodnie temu znajomy znajomego sprzedal taka sama, gdyz mial z niej warsztat w garazu zrobiony
podobnie z tym elementem na pierwszym zdjeciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ogladalem ostatnio czesci wyciagniete z bagna kola
gasienice stan nowka.Tak jakby z magazynu jesli bagno niema odczynu kwasnego to fanciory sa jak nowe.

Pozdrowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frozzer, masz rację to nie jest osłona z płyty silnikowej - to osłona wentylaora umieszczona na dachu kadłuba między kierowcą a pomocnikiem. Taki ładni link do identyfikacji szczegółów przydatny może się okazać przydatny (zdjęcia również ze środka):
http://www.panzer-modell.de/referenz/in_detail/tiger1spaet/tiger1s.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bagno to ciezki temat jak nie jestes fachowcem. pozostaje sprzedac namiar handlarzom-hieny rozszarpia i spyla za granice a tobie pozostanie pewna kwota- promil wartosci, lub altruistyczne rozwiazanie zostac odkrywcą 10-lecia- i skontaktowac sie z jakims muzeum- wmiare godne polecenia sa -skansen rzeki pilicy(rosi etc) nienajgorsze podobno tez sa w kolobrzegu i poznaniu .mwp odradzam spylaja sprzet , pozostaly gnije -maja tez niformalne umowy np z kęszyckimi. lub rozwiazanie posrednie -w przypadku braku mozliwosci wydobycia najlepsze- rok dwa pocichu skubac co sie da :gąsienice, włazy , kraty na silnik,ogolnie jakies luzne fanty ,moze cos ze srodka - a nastepnie zaoferowac je muzeom- ktore da wiecaj - maja one pewne fundusze - np mwp skupuje blaszki od wrzesniowych polakow.chyba ze czujesz sie na silach ew potrzebujesz wsparcia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że jeżeli nie można go zagospodarować w sposób sensowny to lepiej go zostawić tam gdzie jest.
Oczywiście można zawsze zgłosić się do bogatego zagranicznego kolekcjonera i coś na tym zarobić, np. taki Kevin Wheatcroft uruchomił firmę Big Cat Co" która zajmuje się odbudową Tygrysów z wykorzystaniem oryginalnych cześci, a ma już przynajmniej na jednego całego T2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te czesci zostaly znalezione kolo zambrowa, plyta robila za warsztat w garazu, zdjecie zasuwy wizjera byro robione przy obecnosci mojego kolegi, na forum znanego jako kiler.
i prosze mi tu kur.. nie sciemniac wiecej bo normalnie juz nie moge wytrzymac

wszystkie te czesci zostaly niedawno sprzedane pewnej osobie zajmujacej sie chandlem pancernym zlomem
i nie wiem co kolego stef czy jakcitam chcesz uzyskac piszac ze to znalazles
jestes dla mnie klamca i tyle!!!!

END OF TOPIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie