Skocz do zawartości
  • 0

Czolg


stef

Pytanie

Witam!
Podczas niedawnych poszukiwan znalazlem wrak wysadzonego czolgu. Z tego miejsca udalo mi sie pozyskac plyte pancerna o wadze ok 700 kg. , grubosci ok 5 cm dlugosci ok 2 m i szerokosci ok 90 cm. Plyta zostala wyrwana na spawach koloru srebrnego i posiada po jednej stronie frez w ktoryn znajduje sie blok metalowy polaczony z plyta 5 srobami. Niestety nieudalo mi sie zaladowac fotki , wiec jezeli ktos bylby zainteresowany i moglby pomoc w identyfikacji tego czolgu to podesle na maila.
Dziekuje i pozdrawiam Stefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

jak wytargnie to pojdzie na zachod, bo w ziemi costam jest, i niedlugo zniknie :((((((((((((((((((((((((((

jakby ktos komu zalezy na tym zeby reszta byla w polsce sie zajal tym, ktos kto ma mozliwosci, to niech zacznie drazyc temat, bo niedlugo bedzie za pozno, badania georadarem juz sie odbyly :( i ziemia kryje zelaztwo

ja niestety nie mam ani pieniedzy, ani tak daleko posunietych mozliwosci by zobaczyc co w ziemi siedzi. a polskie muzea....ech :(((szkoda zreszta gadac. lepiej by bylo jakby na nim postawili jakis cpn i by siedzial w ziemi niz jakby ktos mial go sprzedac, co neidlugo nastapi

a zreszta ja nic niewiem, to tylko gdybanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo mi ze zaczeliscie myslec gdzie on jest! Jest to naprawdw zabawne gdy piszecie o GNIDACH handlarzach! sami siedzicie na dupie w domu i glupoty piszecie ze tylko w Polsce powinno to zostac! Ja mam to gdzies! niemieckie czolgi do niemiec!!! Takie brednie ze lepiej niech zbuduja CPN to nikt nie wywiezie jest rowne tym zeby lepiej dac pociac zlomiazom na POLSKIE ZYLETKI POLSIRWERS niz dac to POWAZNYM kolekcjonerom ktorzy maja za co to wyremontowac . Pewnie takie zeczy pisza zakompleksieni nieudacznicy bo nikt madry tego niebierze tego powarznie! Takie postepowanie nazywa sie PIES OGRODNIKA i raczej nadaje sie do leczenia w psychiatryku. LEPIEJ NA ZLOM NIZ BY WYJECHALO Z POLSKI! Handluje tym od lat , sprzedalem pewnie 2/3 T1 i pewnie 2/3 T2 niewspominajac o silniku , czy innych wannach. Tego zlomu w Polsce jest cala masa! Trzeba tylko podniesc tylek sprzed komputera i szukac, a nie nazekac i bic piane! Stefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czolg na 100% nie jet na kielecczyznie, poniewaz ja wiem gdzie on jest. I zapewniam Was, ze daleko od kielecczyzny. Mowie zupelnie powaznie i juz sie we mnie gotuje, jak mysle ze grozi mu wyjazd za granice. Moze i stal do stycznia, ale zostal rozbity 22 badz 23 sierpnia 1944 r. Zapadl sie w bagnie i nie zdolal wyjechac. Ruscy odstrzelili mu wieze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosc zdecydowanie Tiger 1.Panie Marku - gdzies zetknalem sie z opisem , ze ok. lutego 1944 w egzemplarzach od bodajze Wegmann'a zwiekszono grubosc niektorych z plyt kadluba.Choc w zadnym oficjalnym" zrodle nic na ten temat nie znalazlem.
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
kolego Stef...... jak jesteś chandlarzem i p*******sz wszystko i wszystkich to po c**j jasny ci był ten post jak ty doskonale wiesz co masz , doskonale wiesz co z tym zrobisz i doskonale wiesz ile to jest warte materialnie bądź historycznie.
Nie wiem po co odwiedziłeś to forum dla siedzących na dupach przed komputerami idiotów.
Pies s**ł ciebie i twoje gruzy ..... kolego sympatyczny.
tak jak powiedziałeś jest jeszcze tego od groma i niech tak zostanie.



PZDR PATRON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.the-phoenix-foundation.com/recovery-armour.htm

Calkiem na dole,foty przedstawiaja T1 o ktorym powyzej Marek pisal jak stal na poligonie.

Mam zapytanie? Czy wiadomo do jakiej jednostki nalezal ten Tiger???

Do Stefana:
Jak bedziesz mial kiedys zamiar pojawic sie Koteczkiem na jakims zlocie to daj znac:)))
Zycze powodzenia.

Pzdr,
sten



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa - mam na serwerku w pracy specyfikacje Tygrysa, dlatego pisalem , ze zadne oficjalne zrodla o tym nie wspominaja.Ale gdzies sie z takowa informacja zetknalem - raczej we wspomnieniach lub powojennych stenotypach przesluchan, niz w specyfikacjach.
Jesli przypomne sobie gdzie i bedzie mozliwe opublikowanie jej - zamieszcze ja na forum.
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega stef przeniósł się na inny wątek. Gdzie jak widać przeczy swojej ideologi że co niemieckie do niemiec i bardzo chce kupić obrączkę SS. Zapewne żeby wysłać ją do niemiec.

http://www.odkrywca-online.com/index1.php?action=forum&iletab=jedna&sub=pokaz_watek&id_forum=2&ktory=27179#27179
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś po zakupieniu obrączki spyta się cóż to jest. Bo w bagnie leży skrzynka. Udało się wymacać że drewniana z okuciami i niewielką dziurą. Jak się uderzy to dzwoni, chyba jest tam więcej takich obrączek, albo wręcz zakopany warsztat jubilerski!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko ze to zadne rarytasy, czekaja na czas, az w moim miescie powstanie muzeum z odpowiednim zapleczem, umozliwiajace ich godne wyeksponowanie, bo nieusmiecha mi sie jechac za granice do powaznych" kolekcjonerow aby zobaczyc jakikolwiek eksponat z 2 wojny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie