Skocz do zawartości

Pzl I-22 Iryda


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
wiecie co iryda i-22m93 była niezłym samolotem celnośc w bombardowaniu lepsza od su-22 a nawigacja o niebo dawno czytałem (ok.1995) więc nie pamiętam dobrze ale na 200km (chyba) odchylenie 200 metrów a su jakieś 1000 pozatym dziś nie było problemu z szkoleniem samoloty 15 letnie a nie hawki przeszło 20 szkoda pisac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
I-22 iryda M96, egzemplarz nr. 402 z serii przedprodukcyjnej. Nigdy nie był nawet złożony w całość.
Z zewnątrz jest do niego praktycznie wszystko, może poza częścią drobniejszych pokrywek wzierników. W środku położona większość przewodów i okablowania (przynajmniej w kadłubie), instalacja paliwowa. Brak jakichkolwiek agregatów, silników, gołe kabiny.

Przy montażu wychodzą ciekawe rzeczy - części od innych egzemplarzy (pokrywy luków itp.) w większości nie da się zamontować - były indywidualnie dopasowywane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Kolego Duncam, czy Ty aby nie jesteś V-dyrektor IL. którego załoga" nazywała kudłatym", i nie byłeś na szkoleniu w Japonii, oczywiście na koszt podatników!!
A o silnikach K-15, i wersji rozwojowej K-18 , D-18, to nie gadaj, bo setki godzin spędziłem na hamowni, N1 , męcząc te silniki!
A jeśli jesteś z ranży", to nie pisz pi...duł" o wypadku Irydy w Dęblinie!
Jak się robi odwrotną pętlę, to skutek jest taki, że chłopcom" najpierw mózg wylatuje" przez czaszkę /słynne ja 3... kpt Miesz./ ostatni komunikat odebrany!!
Samolocik rozpadł się parę sekund później.
Ale piloci w rampkach" już się wybudowali" z maszynki".
Serdecznie Pozdrawiam.
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Po ponad roku odświeżam temat;
Gnarowski /płatowiec/,
Falęcki /motorki/,
śp pilot inż Natkaniec
i to piszący,
byli idiotami ,
BYŁA TO DECYZJA POLITYCZNA.
I przestańcie pi...przyć legendy, rodem z pewnej gazetki /wielkonakładowej/.
PS. czy któryś z piszących tu ekspertów", eoretyków", zrobił jakiś motorek, lub płatowiec!!!!
Czy przebywał chociaz parę minutek, na hamowni, poza edukacyjn wycieczka szkolna z Pania" !!!!!
O nazwisko proszę na PW i /przydział/ , upraszam!
Na pewno się znamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogło być tak,to poległo bo musiało polec.
Bo to nie może być robione w Mielcu i Rzeszowie.
To trzeba kupić.Bo jest zachodnie tzn lepsze.
Ja to pamiętam jako młody chłopiec: silniki lotnicze,pancerze spiekane/proszkowe do czołgów/miałem to w ręku jak miałem 13? lat.
I słuchałem ludzi którzy to robili.
Robiła to moja mamuśka,rozwwalili jej zakład chemii,do dziś ma patent na układy chłodzenia elektrownii atomowych.
Na emeryturę poszła z banku,cóż Polska rzeczywistość.
Czy Iryda była zła ,nie ,przegrała bo wygrać nie mogła.
Złe pochodzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, program Irydy, został ud...y, na rozkaz z góry", inż Gnarowskiego, zastąpiono, TOW. inż Baronem , jako owo nawrócony" miał wielkie poważanie, w plebanii, / narożnik Hynka- Krakowska/ .
Natomiast motorki", załatwiono w prosty sposób,--kazali wybudować działo" pneumatyczne, lufa tak, ze 40-50 meterków.
Dyrekcja zakupiła, dwa pieczone kurczaki, jeden zabezpieczono" w lodówce, drugi czekał, na misję".
Ale nie postawiono wartownika i ktoś go zeżarł!!!??
Strzelano tym zamarzniętym.
Miejsce akcji hamownia K"
I teraz pytanie do expertów", jaki silnik, mógł przeżyć taki eksperyment????
PS. do Kol. żmii /Węża/, w łopatkach sprężarek, motorków, SO, K15, K18, D18, nie było grama tytanu", natomiast turbina, była wykonana ze stali, z rodziny 1H18N9T i tu tytan się znajdował.
Ale może jak zwykle się mylę.
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie