Skocz do zawartości

Nowe zdjęcia wz.34


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie racja panie Gebhardt, ale sposób wymalowania tego wnętrza z lamperią" na 2 kolory nie wygląda zbytnio na jakiś tam prozaiczny brak farby czy inną taką pierdółkowatą" przyczynę.
Analogia do dwukolorowego malowania wnętrz samochodów ciężarowych czy sanitarek jest moim zdaniem zbyt oczywista i raczej mało prawdopodobne aby wynikała ona z przypadku. Jeśli nawet jedynie w tym jedynym egzemplarzu mamy do czynienia z takim 2 kolorowym malowaniem to chyba zgodzi się pan ze mną że jest to ciekawe z historycznego ujęcia problemu i warte spróbowania wyjaśnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 392
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wlasnie tu sie nie zgadzamy ze jest to warte wyjasnienia. Nie chce byc up...y ale trudno zmienic przyzwyczajenia:) Co o tym wiemy? Wiemy jak powinno byc. I wiemy ze w tym przypadku drzwi (i tylko na pewno wiemy ze drzwi) sa inaczej. Dlaczego? Nie mamy pojecia. Bez dodatkowych informacji mozemy sobie dumac do upadlego, i po tym wszystkim nie bedziemy o jote madrzejsi. Ergo, moim zdaniem, nalezy to zakatalogowac do informacji jako rzecz historycznie ciekawa (tu sie 100% zgadzamy - jako modelarz mnie to baaardzo zaciekawilo!) i trzymac kciuki ze znajdziemy konkrety ktore sprawe wyjasnia. A tak swoja droga powinnismy podziekowac Radett'owi za spostrzegawczosc!!!!

Ale dla przykladu: jest tak samo mozliwe jak i inne wyjasnienia ze drzwi, i tylko drzwi, byly od wewnatrz pomalowane 'kamuflazowo' zeby po otwarciu nie swiecily jasna plama i nie przerywaly linii kamuflazu. Takie rozwiazanie mozna zauwazyc na niektorych pojazdach sowieckich tego okresu.

Hmmm, swoja droga gzi mi sie ze albo ja mam albo jest w zbiorach CBW regulamin konserwacji pojazdow. Moze tam znajdzie sie cos konkretnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radett slepy waszmosc jestes i juz
jesli na tych otwartych drzwiach widzisz piaskowy
http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum16/polish_armored_car_copy.jpg

ja sie nieznam
z wlasnej analizy
zdjec arciwalnych
wiadomego pojazdu
i 2 instukcji
wyszlo mi cos takiego
najpierw malowano 2 kolorowo gora biala dol szary
nastepnie calosc na szaro(we wczesnieszych pojazdach czasem zamalowywano tylko czesc biala na szaro
i na koncu instrukcja z 38 mowiaca o malowaniu na piaskowo wnetrza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie bodziu ma rację .....

Czy moderator Polsmol mógłby zadziałać i zrobić coś pożytecznego przenosząć wszystkie posty w temacie malowania wraz z rzeczonymi zdjęciami do oddzielnego wątku, pt. np: malowanie wnętrza pojazdów WP" albo coś w tą zsamo stronę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. niech będzie biały (choć to nie zmienia głównych wątpliwości co do sposobu malowania, bo skoro instrukcja 38 nakazywała malowanie na piaskowo to co jeszcze w użyciu robiły pojazdy nie przemalowane? moze nie wszyscy zdążyli to zrobić albo nie było tak rygorystycznego przestrzegania tej instrukcji, ale fakt to sprawa drugorzędna) - więc już na temat malowania nikomu nie zawracam d...y

Kolego Akagi, jeśli przeszkadza ci rozważanie na temat malowania to zamieść coś co jest zgodne z głównym tematem czyli wz 34, bo jak na razie nie widać większego ruchu w tym temacie więc nie czuje abym blokował komuś miejsce tutaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko tak sobie wydumalem z wyobrazni, ale o ile mnie nie zdradzaja oczeta to na zdjeciu z 22/2 o 21:51 widac drzwi pomalowane kamuflazowo od wewnatrz!

Instrukcje koserwacji pojazdow (1938) mam ale nic tam nie ma o malowaniu. Tylko tyle ze malowanie bylo dozwolone wylacznie na szczeblu parku, wiec (teoretycznie!) pacanie na wlasna reke w oddziale bylo zabronione. Ergo czesc wyjasnien staje sie mniej prawdopodobna a propozycje Radetta bardziej prawdopodobna!

Aha, i jeszcze wynika z instrukcji ze gruntowne przemalowanie wymagalo rozebrania wozu wiec nie nalezaloby sie dziwic ze do 1939 przetrwaly samochodu z malowaniem wewnetrznym sytemu ante! W WP stosowno daleko idaca ekonomie i kosztowne przemalowanie zreobiono by dopiero gdy bylo konieczne ze wzgledow konserwacyjnych. Rozkaz wprowadzajacy regulamin z 1938 powinien miec wytyczne do kiedy bylko dozwalane 'donaszanie' istniejacego systemu malowania.

Pozdr
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie