Skocz do zawartości

Pepesza"w niemieckim arsenale


pat01

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Powidzcie mi co robił żołnierz niemiecki ze swoja bronią przydziałową podczas zamiany jej na soviecką?Wydaje mi się,że porzucenie etatówki" nie było błachym przewinieniem.Z drugiej strony tachać dwie sztuki na plerach też komfortu nie dodawało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo, żołnierz nie może po prostu sobie wziąć" zdobycznego karabinu, czy pistoletu. Powinien go zdać w odpowiednim miejscu i pozwolić zaewidencjonować.
Potem broń mogła trafić dalej do oddziałów, bo przecież trzeba było też zapewnić dostawy amunicji.
Natomiast jeśli żołnierz niemiecki w czasie zwarcia chwycił pepeszę, to pewnie po wystrzeleniu magazynka wyrzucał ją po prostu, a dalej posługiwał się bronią etatową.

Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam. Jeśli chodzi o różnice amonicji 7,62mm i 7,63mm nic bardziej mylnego te naboje niczym się nie różnią (poza oznaczeniem) tolerancje wykonania właściwie się pokrywają. W pepeszy chodziło o ujednolicenie dostaw amonicji na 9mm.Oczywiście niemieccy zołnierze wykorzystywali PPsze 7,62mm ale to były egzęplarze zdobyte(znalezione) jednostkowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie