Skocz do zawartości

Jesienne odkrycia


1AIR1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 356
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam
dzisiaj trochę później ale siedzieliśmy dopóki się nie ściemniło.Ale było warto.
bjar_1 te guziczki są bardzo fajne... ale widzę także na zdjęciu 5zł z ybakiem"....gratulacje.
U mnie dwie klamry.Jedna chyba stalowa...nie wiem czy coś z niej będzie-czeka ją elektroliza.
Druga jest chyba artyleryjska" pod szponami są skrzyżowane
lufy armat.Dokładnie będzie widać po czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że łuski niemal leżą pod samymi liśćmi to normalka. Tak właśnie mi dziś wyszły.
Moim zdaniem rodzaj gleby ma duże znaczenie na stan fantu czy patronów. Niedawno wyjąłem patrony mosinowskie /okopy z 1915 roku/ po odczyszczeniu delikatnie octem, a potem środkiem do sreber - połysk. Nota bene to z lasu bukowego.
Niemieckie patrony z 1943 ale z lasu sosnowego miały już zapuchnięte same pociski, bardziej niż łuski. Wniosek -gleba silnie zakwaszona w sosnowych i świerkowych lasach jest bardziej niszczycielska.
Bjar, widzę że kopiesz niezbyt daleko.
pozdro,
acer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bjar, czy metodę gotowania w oleju stosujesz tylko do mosiądzu, czy do większości fantów? ile czasu mniej więcej je gotujesz (czy wyjmujesz zaraz po ukazaniu się bąbelków). Swoją drogą piękne fanty. Ja dzisiaj ponad dwie godziny działałem niedaleko domu i tylko 20 zł z Nowotką i 4 łuski od mausera. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .Mam pytanko.W Brytyjskich muzeach i na targach mozna kupic tzw.'inert ammo'Czyli kolekcjonerskie pestki najrorniejszego kalibru i typu,pozbawione ladunku prochowego i ze zdetonowana splonka.Czy mozna cos takiego wwiezc do polski czy moze sa jakies przepisy robiace z posiadacza 'nie pewnej amunicjii'kryminaliste?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie