Skocz do zawartości

Jesienne odkrycia


1AIR1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jestem winny" zdjęcie kolegom z forum Identyfikacja
tu post:
http://www.odkrywca-online.pl/pokaz_watek.php?id=232401
ale postanowiłem rozszerzyć trochę temat.Może także Wy macie jakieś odkrycia jesienne 2005 roku.
Jednocześnie melduję Panu Leśniczemu i jego służbom,że grupa (zresztą jak zwykle) pozakopywała dołki swoje a także po innych" MAM NADZIEJĘ" POSZUKIWACZACH.
A było ich sporo.
Ludzie zakopujcie dołki!
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 356
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Widzę tam takie metalowe wstążki", czy to nie są aby czasem napisy z odznaki batalionu Royal Warwickshire"?
Pytam, bo sam znalazłem takie coś na jednym z drugowojennych dolnośląskich pobojowisk i cały czas głowię się z kąd mogło się to tam wziąść...
Poza tym mam medalik podobny do Twoich, na moim jest sterowiec nad jakimiś budynkami, a na Twoich (Może to jakaś produkcja masowa i też massz sterowiec:) )?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 2A
Tak to jest z jednego wyjazdu.
Musisz trochę poczekać na czyszczenie fantów.Wtedy zrobię lepsze zdjęcia.
Zresztą takie wstegi masz na forum Identyfikacja:

http://www.odkrywca-online.pl/pokaz_watek.php?id=232401

Te które dzisiaj wyszły różnią się wielkością napisów.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie miejsce z którego wyszły ci te fanty jest dość ryzykowne do poszukiwania i zakopywanie dołków po sobie i innych już nie wystarczy. Za dużo się tam działo, także uważaj na zielonych ludków, niebieskich też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co, piękne działanie i już.

Interesują mnie właśnie wstęgi - różnice w napisach itp.
Jeśli możesz podać zdjęcia na priv: internal@interia.pl będę wdzięczny - w zamian np ryciny jak to ze wstęgami było.

pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teren na jakim byliśmy jest zwykłym lasem bez tabliczek z zakazami.Mając na względzie informacje jakie uzyskałem od kolegi pni który opisał jak to pseudoposzukiwacze w zeszłym(2004) roku potraktowali las i jego ściółkę nie będę podawał informacji na temat tego miejsca,po to by znowu nie stało się to co już było.Szanujmy innych i ich pracę
to może Panowie Leśnicy także zaczną na Nas innaczej patrzeć.
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nie jestem szczegółowo zorientowany na ten temat,dlatego w elegraficznym" skrócie zarys historyczny:
Wstęga jest prawdopodobnie związana z Wojną rosyjsko - japońską w latach 1904-1905.

8 II 1904r. Atak Japonii na Port Artur.

1 I 1905r. Generał Stoessel poddaje Port Artur po siedmiomiesięcznej walce.
Myslę że na Forum jest wielu kolegów którzy mają bardziej szczegółowe informacje na temat tej wstęgi.

Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie