Skocz do zawartości

Jesienne odkrycia


1AIR1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 356
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mac3 - gotowanie w oleju stosuję do fantów z mosiądzu jak np. guziki rosyjskie czy jakieś monetki ,ale jedynie wtedy ,gdy powłoka patyny jest nietrwała i odpada np. przy potarciu palcem. Gotuję aż cała niepożądana warstewka odleci.

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wydaje mi się że jest to wstęga upamiętniająca zdobycie przez oddziały rosyjskie redut tureckich w bitwie pod Plewną w 1877r-( w trakcie wojny rosyjsko-tureckiej). Na zdjęciu wygląda jakby to był rok 1677 ale to chyba częściowo zatarta cyfra 8.Pozdrawiam Łukan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzików wtedy wyszło bardzo dużo od bieliżniaków po carskie - wiadomo miejsce gdzie wyrzucano fanty z niszczonych mundurów. Więc ten guzik może być odmianą bieliżniaka, zdjęcie zostało zrobione na świeżo po wykopkach i nie pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,to znowu ja twoj senny koszmar-pik78 !!!!
Co tam za smiecie wykopales yasióó co?? Jak rozumiem umiesciles same najlepsze fanty dnia na forum ?!?
Chciałbym tez takie fajne rzeczy wykopywac...
:P pzdr piku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Prawie chyba w całości.Niestety musiałem zastosować bardziej radykalne metody czyszczenia-elektrolizę mosiądzu.
Samo odznaczenie było niesamowicie zabrudzone.Brakuje tylko wstążki.Widać producenta i numer.Jeżeli się mylę to proszę o korektę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i licznyj znak".bjar_1 liczę na Ciebie.Na razie się doczytałem że jest chyba..... gwardyjski.....husarski pułk
Niestety lewa strona jest z lekkim ubytkiem.Wydaje się że jest to litera L.Prośba o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Zgodnie z obietnicą...
zdjęcie zrobione na szybko"...fanty jeszcze nie odczyszczone...
Jest fragment chyba" ołtarzyka polowego..niestety górna część odłamana...
Frozzer...jeżeli będziesz na Modlinie daj znać na priva...wyszła kolejna pułkowa.Zrobimy podmianę.

Jest jeszcze ustrojstwo" do bicia licznyjych znaków" ale
nie jest w moim posiadaniu także zdjęcia później....

Info dla kolegów którzy myslą że to śmietnik....nie wygląda na to...

Trafiamy także wystrzelone łuski od mausera I wojennego.

Według mnie było to obozowisko, które zostało niespodziwanie zaatakowane przez Prusaków".

Wokół licznyjego znaku" znajdujemy odznaki i guziki oraz wstęgi....nic nie jest powtarzalne w danym miejscu....

Pozdrawiam Wszystkich Poszukiwaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dla tych którzy twierdzą że Minelab jest nie do stali".Używam Minelab Soverign Elite.TO NIE JEST REKLAMA.Jest to odpowiedź dla kolegów którzy myślą jaki wykrywacz kupić.Pozostałe fanty" także na Minelabie.
Wziąłem to dla Was Panowie sceptycy...którzy twierdzą że Minelab nie ciągnie" metalowych militarnych fantów.
Pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę 1AIR1 poszukuje 10 roty tego pułku interesuje mnie też carska rosja, chętnie wymienie lub odkupię fanty które są Ci zbędne a może wspólny wypad jeśli jesteś zainteresowany pisz na czarekndm@op.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie