Skocz do zawartości

Jesienne odkrycia


1AIR1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 356
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja dziś trafiłem licznyj znak z 8 roty 5 Pułku Strzelców z Radomia ,do tego trzy rosyjskie guziki piechoty (w tym jeden oficerski - pozłacany) ,guzik rosyjski z '15' i trzy gładkie - zastępcze. Do tego kilkadziesiąt łusek Mosin i Berdan ,sporo guzików bieliźnianych i dwie monety.

pzdr

bjar_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszego dnia...

Moja wiedza na temat armii carskiej jest minimalna także wstawiam zdjęcie tego ciekawego przedmiotu pomiarowego.Niestety wskaźnik nie wytrzymał próby" czasu i jest jego tylko połowa.Może ktoś napisze więcej na temat
tego do czego to służyło.
Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna ciekawostka......Nie zbieram tego typu fantów ale wziąłem ten szkolny nabój po to by pokazać w jakim stanie się zachował.
jest to szkolny mosin.Czubek pusty-blacha.Na spodniej części są sygnatury ...po czyszczeniu będzie wiadomo kto go wyprodukował.Ale najciekawsze jest to że DREWNIANY środek zachował się do dzisiaj.Bez mała 90 lat.Chciałbym znać skład tego impregnatu do drewna.....musiałbyć pierwszej klasy skoro nawet robale drewna nie ruszyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny szkolniak! U mnie wychodzą podobne ,niestety drewno jest bardziej spróchniałe...
U mnie jest inna zagwozdka - jak w liściastym lesie ,łuski od Berdana i Mosina wystrzelone pod koniec XIX wieku mogą leżeć na powierzchni?
Właśnie jadę na miejscówkę ,gdzie wyszedł licznyj - zobaczymy co dziś wyskoczy...

pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie