Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie znowu ten Mowglyn" dobranoc" ?
Znowu się obraziłeś na mnie ?

Ironię twojego wcześniejszego postu paniali.

Tylko proszę nie generalizować ypowy produkt tamtych czasów" myśląc o kimś konkretnym, bo raz mało to eleganckie określenie, a dwa wychodzi na to, że wtedy w tamtych czasach nie było ludzi ani społeczeństwa tylko jakieś produkty" , takie to stwierdzenie z negatywnym podtekstem.

acer
(Made in PRL)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Pewien partyzant w mrocznych latach wojny ledwie uniknął schwytania przez Gestapo.
Kiedy niebezpieczeństwo minęło skonstatował ,że w panice narobił w spodnie.
Pozostawił je w takim stanie na dowód tego co przeszedł.
Pewien syn partyzanta w mrocznych latach Stanu Wojennego
ledwie uniknął schwytania przez ZOMO.
Kiedy niebezpieczeństwo minęło skonstatował ,że w nerwach narobił w spodnie.
Pozostawił je w takim stanie na dowód tego co przeszedł.
Pewien prawnuk i wnuk na podstawie obu par spodni dowodzi ,że ZOMO i Gestapo było tym samym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dzisiaj jest lepiej...mamy demokrację: można sobie umrzeć z głodu lub zimna na ulicy, można wyrzucić dziecko do śmietnika lub dla odmiany trzymać je w beczce...kiedyś chyba nie zdażało się żeby ktoś strzelał do Policjanta (Milicjanta) w biały dzień albo masakrował strażnika miejskiego siekierą jak to miało miejsce w Bydgoszczy, a na dodatek prezydent ściga bezdomnego za zniesławienie...ludzie w tym kraju nic się nie zmieniło od 1945 jest taki sam burdel i syf tylko w bardziej kolorowym wydaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tango54,
opowiedz nam proszę jak trafiłeś do ZOMO, oraz opisz swoją zaszczytną służbę w tej zasłużonej dla komuny formacji.
Z tego co napisałeś można wywnioskować, że sumienie masz czyste i nie wstydzisz się utrwalania władzy ludowej przy pomocy pały i gazu...

jankos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda władza ma kogoś kto utrwala jej władzę .
ZOMO utrwalało przy pomocy pały i gazu.
Oddziały Prewencji mają znacznie bardziej rozszerzony arsenał.
A czy ty wiesz ,że Gomułka stracił funkcję bo tuż przed świętami chciał podnieść ceny słodyczy o 30 groszy.
Poczekaj - jeszcze rok nieudanych zbiorów a zobaczysz dzisiejszą policję w akcji tłumienia rozruchów głodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak w wątku poświęconym polskiemu podziemiu niepodległościowemu ktoś opowiadał jakieś koszmarne głupoty, a na dodatek umieścił przy tym swoje (?) zdjęcie w mundurze NKWD, Gestapo, UB?"
W tym wątku tango umieścił zdjęcie milicjanta. Twoja wypowiedź zrozumiałem jednoznacznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Użyłem trybu przypuszczającego. Widzę, że nie wiesz co to znaczy, wiec zanim coś odpowiesz, to weź może najpierw sprawdź co to znaczy. OK?
Po drugie. Gratuluję wiedzy! Podpowiedź tylko łaskawie forumowiczom, jak odróżnić mundur funkcjonariusza SB od funkcjonariusza MO.
Pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była taka piosenka ...chcemy bić ZOMO, chcemy bić ZOMO jeszcze!".... ale to chyba nie na temat :) bardzo fajna piosenka, macie to w swoim archiwum? Swoja drogą brakuje mi trochę na forum rekonstrukcji CZEKA, NKWD i innych sławetnych formacji... może ktoś sie tym zajmie wreszcie? Bo SS jest pełno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostania uwaga, uważajcie żeby was ktos nie zgłosił pod konstytucyjne łamanie zakazu propagowania ideologii faszystowskiej i KOMUNISTYCZNEJ. taki mamy zapis w Konstytucji Rzeczpospolitej, fani ZOMOzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończ już Mowglyn, bo najpierw wypisujesz bezmyślnie głupoty, a później nieudolnie usiłujesz sie z nich wycofać. Z tematu i wypowiedzi Tango54,raczej jasno wynika, że nie jest to zdjecie ezpieczniaka", a Twoja wypowiedz każdemu inteligentnemu człowiekowi sugeruje jasne porównanie. Dla Twojej informacji, to w okresie, w którym robione było to zdjęcie (po 1956r) UB juz nie istniało. W jego miejsce stworzono SB. Bądź z łaski swojej precyzyjny, jeśli już dyskutujemy na ten temat. EOT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKMS!
To nie są żadne bezmyślne głupoty. Z niczego, co w tym wątku napisałem, nie mam zamiaru się wycofywać. Specjalnie dla ciebie powtórzę raz jeszcze: NKWD=Gestapo=UB!
Bez pozdra!
PS. Czy twój pseudowywód (Dla Twojej informacji, to w okresie, w którym robione było to zdjęcie (po 1956r) UB juz nie istniało. W jego miejsce stworzono SB. Bądź z łaski swojej precyzyjny, jeśli już dyskutujemy na ten temat") ma sugerować, że UB było e", a SB to już cacy"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jasne. Nie mamy o czym rozmawiać". Faktycznie, to jest argument.
Bez pozdra!
PS. Zapamiętaj sobie chłopcze! UB i SB, to również było to samo. Komunistyczna policja polityczna. BEZPIEKA!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze raz, pewnie już ostatni, zabiorę głos w tym temacie.

1. Z jednym się zgadzam z tango54, każda władza ma swoje ZOMO jak również różne inne tajne służby, czy policje.
2. Przyrównywanie ZOMO czy SB do cyt. NKWD czy Gestapo" świadczy moim zdaniem o jakimś, nazwijmy to delikatnie fanatyźmie historycznym" - byli skurwielami w służbie nielubianej władzy to fakt, ale bez przesady...
3. Jak już pisałem, ja tam nic nie mam przeciw temu aby ktoś się bawił w ZOMO, ale też i raczej nigdy nie wybiorę się na takie rekonstrukcje. Po prostu pozostał mi uraz do tamtych czasów. A dokładnie do pierwszych miesięcy stanu wojennego, do tych mroźnych dni, tych zawiedzionych nadziei, tych pustych ulic po których hulał wiatr, tej siermiężnej rzeczywistości i tych mundurów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę jeszcze moderatora tego działu o małą korektę w treści tego co napisałem, bo niechcący chyba trochę złamałem regulamin. Proszę o zamianę jednego słowa na wersję z kropeczkami", czyli na: s......lami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie ZOMO i MO do Gestapo nie jest czymś nowym.
Na demonstracjach w latach 80-tych zawsze skandowało się MO - GESTAPO"!
Zrozumiałe jest, że byłym zomolom, członkom ich rodzin, oraz małolatom którzy mają gówniane pojęcie o tamtych czasach jest to nie w smak - cóż jednak zrobić, tak było.
Wszyscy broniący ZOMO odwołują się do pozytywnych przykładów, takich jak pomoc powodzianom, poszukiwania zaginionych, itp...
Na pewno takie wyjątkowe sytuacje się zdarzały -nie takie było jednak główne zadanie tej formacji i otym należy pamiętać.
Większość z oprawców hitlerowskich w normalym życiu było kochającymi mężami i ojcami, wielu lubiło zwierzęta...
nasuwa mi się jeszcze jedna analogia - hitlerowcy też ylko wykonywali rozkazy".
Po to człowiek ma rozum i wolną wolę aby z nich korzystać.
Niektórzy walczyli z reżimem, inni zostali k...mi na jego usługach.

jankos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankos, skoro dla ciebie pacyfikowanie (choćby brutalne) demonstracji jest tym samym co ludobójstwo, to żal tyłek sciska.
Porównywanie ZOMO i MO do Gestapo nie jest czymś nowym.
Na demonstracjach w latach 80-tych zawsze skandowało się "MO - GESTAPO!"
Tym argumentem powaliłeś mnie na kolana. To skoro dziś kibole skanduja gestapo!" na widok odzdziaów prewencji policji, to znaczy, że OPP jest formacja zbrodniczą?
Zgadzam sie z tobą w jednym:
małolatom którzy mają gówniane pojęcie o tamtych czasach "-doskonała samokrytyka z twojej strony. Lepiej bym tego nie ujął...

mowglyn, argumentów dostarczyłem mnóstwo, ale jak udowodniłęs, jestes zbyt ograniczony aby je zrozumieć. Moj pseudowywód" dotyczy mylenia przez ciebie pewnych faktów historycznych: UB było do 1956r a później było SB. Więc z łaski swojej stosuj włąściwa terminologię, skoro masz sie za fachowca. Bo tu nie chodzi o to kto był lepszy czy gorszy ale o stosowanie nazewnictwa włąściwego dla okresu.
Ps.apamiętaj sobie chłopcze!" Chłopcem to mozesz byc pod celą. Jak kiedys rzucisz taki tekst do nieodpowiednich ludzi, to zrozumiesz, ze milczenie jest złotem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy walczyli z reżimem, inni zostali k...mi na jego usługach"

Cóż, internet pozwala niektórym bredzić do granic absurdów.
Najgorsze jest to że teksty czytają osoby, które nie mają pojęcia o tamtych czasach i dowiadują się że w porządku byli ci co walczyli z reżimem a reszta ludzi, która nie walczyła a żyła bo musiała była k....."
Jak napisał Balans wytworzył się jakiś fanatyzm" historyczny.
Jakieś Łupaszki i inni wypisują publicznie bzdury i absurdy, jakby się z choinki albo oddziału zamkniętego urwali.

W realu po takich tekstach, obawiam się brutalnie by naruszono nietykalność cielesną autorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie