Skocz do zawartości

Ładownice i torby do rkm wz. 1928


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 335
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Tak.

Np w magazynie Strzał" w artykule o rkm wz 28 doskonale to widać. Nie tylko układ pasów na piersiach zołnierza, ale całe , dwie zawieszone torby.

Zapewnia to mozliwsc przeniesienia przez obsługę pelnej J.O do rkm wz 28 ( w sytuacji gdy obsługa jest wyposazona w parę ładownic i 4 torby zespoł przenosi dokładnie przewidziane normą 500 szt naboi).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do posta Artyzanta - czy jest gdzies w obiegu regulaminowe wyposazenie niezbednika do rkm wz 28? Chyba musialo byc w Instrukcja o Broni Piechoty cz II Reczny i Lekki Karabin Maszynowy ale jak na zlosc mam atlas ale samej instrukcji nie. Wg atlasu poza przyborami do czyszcenia, do sprzetu rkm nalezaly ladownik i olejarka.

Wg Instrukcja Pielegnowania Broni Piechoty w Oddzialach (Wwwa 1938), przybory do czyszczenia rkm w polu to: sznur do czyszczenia, wycior katowy, ochraniacz wlotu, ochraniacz wylotu, skrobaczka (z przetyczka).

Te elementy chyba musialy nalezec do zestawu plus jakies szmatki, pakuly itd.

Pozatym oczywiscie m,usialy byc czesci zapasowe - powtarzajacymi sie motywami na zdjeciach zachowanych egzemplarzy sa sprezyny zaczepu kurkowego i iglice.

Niewiele to zapewne Artzantowi pomoze ale chyba ktos gdzies te informacje ma.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...
Witam wszystkich forumowiczów,
Po raz pierwszy zabieram głos w forum, przyznaję, że nie sprawdziłem wszystkich wątków dotyczących Browninga wz. 28. Mam prośbę o informację dotycząca pasa nośnego.
Jeśli ktoś dysponuje fotografiami to będę wdzięczny za publikację.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie