Jump to content

Niesamowicie trudny rebus.


zelig

Recommended Posts

Czy KTOKOLWIEK KIEDYKOLWIEK go rozwiąże?

Czy jest tu głowa tak tęga, a umysł tak błyskotliwy - w świecie bywały - co to rozszyfrować jest skłonny skąd pochodzi ta fotografia i cóż to ona za dziwo przedstawia...?!

Link to comment
Share on other sites

to napewno strzelec Dolas na letnich manewrach na szczeplu dywizyjnym. Literka N na hełmie to NIEBIESCY" .. nie widac opaski na rękawie bo przeciez lezy w trawie i skąd CZERWONI mieliby wiedzieć, czy to nie własny zwiad na przdpolu wroga" . :)
Link to comment
Share on other sites

Hhehe he, to nie Bujak, Dolas, Belg i Holender, ani nawet - cytując tytuł pewnej zagranicznej publikacji - Polak Napoleona.
Można radykalnie zawęzić promień poszukiwań, zdradzając, iż jednak jest to żołnierz pseudopolski. Poza tym - jak widać na kolejnym obrazku - jest ich więcej. Tam po prostu na całego trwa zabijanie...

Bardzo blisko zdobycia koszulki lidera jest uż. Szukam. Wymienił odpowiedni kolor i nie jest to kolor niebieski. :)

Link to comment
Share on other sites

Browning jest polski, co wyklucza Belgów, Holendrów (mimo literki N"), i inne alianckie „N”acje – nie ma to już i tak znaczenia po informacji Zeliga, że to „pseudopolskie” towarzystwo.

Zelig, przyznaj się z jakiej sowieckiej propagandówki to wyciągnąłeś?
Link to comment
Share on other sites

Wg mnie i mojego psa są to są unikatowe zdjęcia z filmu z serii:  ukrytej kamery dr. Gebelsa" a przedstawiającego bohaterską obronę radiostacji w Gliwicach przed polskim najeźdźcą.
Link to comment
Share on other sites

Batalion Obrony Narodowej .. w walkach gdzieś w niedalekim zasięgu Łomży lub Górnego Śląska. Chociaz nie wiem, czy Obrona Narodowa była aż tak dobrze uzbrojona.
Co do nazwiska strzelca Dolas odpada bo miał tylko mauserka jak pochrapywał w pociągu no i nie był w obronie narodowej. Może kolega Dolasa z ON? :)
Link to comment
Share on other sites

nie no .. Górny Śląsk odpada.. za mało kominów i za duzo trawy w tle. No i te drzewa jakies nietknięte rewolucją przemysłową :)))) więcej pomysłów nie mam na literkę N" na hełmie. a może N" jak NASI"? ;) albo N" jak NIETRAFISZ zasrańcu" (przesłanie do wojaka z przeciwnej drużyny). :))
Link to comment
Share on other sites

Ale, że ci pseudopolacy to są niby ci robotniczo-chłopscy czy żywy organizm"?

Ponieważ Darda i tak podniósł już bardzo wysoko temperaturę rebusu, to można teraz ujawnić tych FAKTYCZNIE robotniczo-chłopskich, przebierających z niecierpliwości nóżkami w pobliżu.. >>>

Link to comment
Share on other sites

TAK! ... i żeby już nie nadwyrężać: to wszystko były obrazki z filmu Tyły batalionu czołgów" z 1940 roku.
Polecam rzucić łaskawie na niego okiem, bo zgarnia całą pulę! Ruski film instruktażowy o jeżdżeniu czołgami z punktu A do punktu B, z pseudopolakami w roli Złego. Kopalnia informacji nt. ówczesnych pancernych klimatów. Tym ciekawsza, że za chwilę to wszystko przecież zmiecie Barbarossa".
Ponieważ film jest niemy (pewnie nie zachowała się ścieżka dźwiękowa) to w jego bębni fortepianowa muzyczka właśnie z kina niemego rodem (np. atakują czołgi, a klimat jak z Chaplina.. :) Wielkie dziwactwo.

EKSKLJIUZIF! Z dedykacją dla uczestników rebusu: http://forum.sharereactor.ru/archive/index.php/t-60284.html

EWENTUALNIE poglądowa kadrologia (trochę chaotyczna): http://sr1.mytempdir.com/60093

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information